Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vidia sa moslimovia ako súčasť Nemecka? - chelemendik.sk

 

Vidia sa moslimovia ako súčasť Nemecka?

2020-06-05  (12:16)

 - Vidia sa moslimovia ako súčasť Nemecka?

10.4.2015

„Islam je súčasťou nemeckého života,“ vyhlásila nemecká kancelárka Angela Merkelová, vystupujúc na tlačovej besede v Berlíne s tureckým premiérom Ahmetom Davutoglu. Pre Merkelovú, ktorá oznámila, že sa stotožňuje s názorom bývalého federálneho prezidenta Christiana Wulffa, ktorý hovoril, že islam je súčasťou Nemecka, bolo dôležité ukázať, že ona je „kancelárkou všetkých  Nemcov, nezávisle od toho, odkiaľ prišli a akého sú vierovyznania.

Vyhlásenie bolo urobené v predvečer ďalšieho vystúpenia hnutia PEGIDA („Európania-patrioti proti islamizácii Západu), ktoré momentálne naberá na sile. Začiatkom roku 2015 sa objavil manifest PEGIDA, ktorý vyzýva ku zápasu na ochranu kresťanskej kultúry, čo Merkelovej nebránilo označiť stúpencov tohto hnutia za ľudí „s nenávisťou v srdciach“. Prirodzene, islam sa môže vyhlasovať za súčasť Nemecka, problém je ale v tom, že v Nemecku žijúci moslimovia sa od neho dištancujú.

* * *

Nedávno nemecký Federálny úrad finančného dozoru vydal licenciu tureckej banke Kuveyt Türk pracovať v Nemecku. Táto banka je známa tým, že ponúka klientom finančné služby v súlade s náboženskými predpismi islamu, ktoré vylučujú úžeru. Banka pracuje  podľa zákonov šariátu, neprijíma vklady a nevydáva úvery na percentá. Hlavný princíp činnosti takejto šariátskej banky je spoločná účasť na všetkých rizikách a ziskoch.

V pozadí banky Kuveyt Türk stojí Kuwait Finance House, najväčší z tých, ktorí fungujú na princípoch šariátu. V polovici roka sa prvé oddelenia Kuveyt Türk objavia v Berlíne, Frankfurte, Mannheime a v Kolíne nad Rýnom. V budúcnosti sa predpokladá rozširovanie sietí pobočiek. Banka počíta s klientmi z okruhu moslimov. V Nemecku je našťastie takýchto klientov cca 4,5 miliónov.

V Nemecku aj v minulosti banky ponúkali moslimom varianty vkladov a mnohé služby na princípoch šariátu. Ale licencia vydaná banke Kuveyt Türk, je prvým prípadom, keď sa v Nemecku objavila inštitúcia, ktorej činnosť úplne zodpovedá náboženským normám islamu. Berúc do úvahy dynamiku rastu počtu moslimov v Nemecku (s čím vlastne PEGIDA bojuje), dá sa predpokladať, že Kuveyt Türk je iba začiatok islamizácie nemeckého bankovníctva.

V súčasnosti sa v Nemecku nachádza 2350 mešít (pre porovnanie vo Francúzsku je ich 2100) a tento počet rastie na úkor evanjelických, metodistických a katolíckych kostolov.

Biskup katolíckeho kostola Hans-Christian Jaschke hovorí: „Nie je v našom záujme, aby sa kostoly menili na mešity. Zámena kresťanstva za islam nie je to, čo vyžaduje dobrý medzináboženský dialóg. Katolíci nepodporujú takúto zámenu“. Nemeckí politici, vidiac ako sa kostoly menia na mešity, zatiaľ mlčia, ale nebudú sa môcť vyhnúť problému, o ktorom PEGIDA nahlas hovorí. Už len preto, že moslimské prostredie je súčasťou nemeckého života, má svoje predstavy o práci, o vzdelaní, zákonoch a  spôsobe života.
Ak vezmeme práceschopných moslimov, na  100 osôb pripadá 43, ktoré žijú zo sociálnych dávok. U Nemcov je to 10,4 osôb. Mnohodetné moslimské rodiny profitujú z toho, že výška sociálnych dávok sa úmerne zvyšuje s počtom členov v domácnosti. Na moslimov pripadá 20% všetkých trestných činov v Berlíne. Vzhľadom na to, že žijú zo sociálnych dávok a nelegálnej práce, vôbec ich netrápia trestné záznamy na polícii a väzenie nepovažujú za niečo, čo by sa dotýkalo ich cti.

Niektorí z mladých moslimov vstupujú do radov bojovníkov džihádu na horúcich miestach Blízkeho východu. Keď nazbierajú vojenské skúsenosti, vracajú sa do Nemecka. Podľa informácií nemeckých spravodajských služieb je dnes v Nemecku takýchto džihádistov približne 5-tisíc a podľa iných údajov cca 20-tisíc. Medzi nimi sú aj Nemci, ktorí konvertovali na islam. V niektorých nemeckých mestách sa už objavuje aj šariátska polícia.

Dnes sme svedkami toho, ako sa rodí „paralelné“ Nemecko, ktoré buduje svoj život podľa zákonov šariátu. Čo bude zajtra?
 
Zdroj: Fondsk.ru

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |