Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vianočný prejav patriarchu Kirilla - chelemendik.sk

 

Vianočný prejav patriarchu Kirilla

2020-08-04  (02:49)

 - Vianočný prejav patriarchu Kirilla
 

Dnes 7. januára oslavuje Ruské pravoslávie jeden z hlavných cirkevných sviatkov, Narodenie Krista. Spolu s Ruskou pravoslávnou cirkvou ho oslavujú aj Srbská, Gruzínska a Jeruzalemská cirkev a tiež na svätej hore Afon. Podľa tradície pravoslávnych veriacich Ruska a celého ruského sveta k tomuto Svetlému dňu zablahoželal líder Ruskej pravoslávnej cirkvi, patriarcha Moskovský a celého Ruska Kiril:

- Pravoslávna cirkev oslavuje narodenie Krista. Veľkosť a slávnostnosť tohto sviatku vyplýva z faktu prevtelenia Boha. Boh sa stáva človekom a toto spojenie božského a ľudského je odteraz nedeliteľné.

Pre nás všetkých je dnes veľmi dôležité neustále nahliadať do obrazu Krista, porovnávať s ním svoje myšlienky a konanie. Musíme sa inšpirovať príkladom Jeho bezhraničnej lásky k ľuďom. Príkladom jeho skromnosti a krotkosti. Jeho neznášanlivosti hriechu a dlhého strpenia hriešnikov. Jeho odvahe pri prenášaní utrpení a ťažkostí pozemského života. Jeho úprimnosti a jednoduchosti v komunikácii s inými. Jeho bezprecedentnej obetavosti, ktorá sa prejavovala vo všetkom. Boh prichádza do tohto sveta nie ako mocný vladár, aby mu všetci slúžili. Pokorne sa narodí v jaskyni pre dobytok, aby poslúžil ľuďom a dal svoj život na ich ich spasenie. Po prvýkrát v histórii Boh sám ukázal celému svetu, aký má byť skutočný človek. A nielen ukázal, ale aj dal všetko preto, aby sa ktokoľvek, kto v Neho verí, mohol stať takým istým človekom.

Dnes sa radosť o narodení na svet Krista musí prejaviť v pripravenosti osláviť sviatok konkrétnym dobrým skutkom. Vedľa nás sa vždy nachádzajú tí, ktorí potrebujú našu pomoc a podporu. Naši rodní a blízki, možnože tí, kto býva v susednom dome, vo vchode, v byte. Obzvlášť osamelí a chorí. Prineste im blahú zvesť o narodení Krista. Nech váš svetlý úsmev, vaša radosť z novonarodeného Božieho dieťaťa roztopia ľadom objaté duše. Spomeňme si v našich modlitbách aj na tých, ktorí trpeli v dôsledku teroristických útokov vo Volgograde a Piatigorsku. Poprosme u Pána zdravie pre ranených, podporu pre trpiacich a uspokojenie duší pre zomrelých. Nech steny odcudzenia medzi ľuďmi v tento prekrásny deň Kristovho Narodenia padnú. Padnú od vašej lásky ku Kristovi a od sily vašej aktívnej lásky k blížnemu. Blahoželám vám k sviatku drahí moji!


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |