Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vianoce budú na blate - chelemendik.sk

 

Vianoce budú na blate

2020-02-15  (03:15)

 - Vianoce budú na blate

Tradičné biele Vianoce tento rok podľa predpovedí nebudú. Uplynulý víkend síce výdatne snežilo, biela perina však zmizne už v najbližších dňoch. Cez vianočné sviatky teploty vystúpia nad nulu a podľa meteorológov začne vytrvalo pršať.

"V priebehu týždňa k nám začne prúdiť najskôr od západu, neskôr od juhozápadu teplý a vlhký vzduch," predpovedá Rastislav Čičmanec zo Slovenského hydrometeorologického ústavu. Takéto prúdenie sa udrží až do soboty.

V utorok bude ešte na väčšine územia snežiť, v ďalšie dni stúpnu teploty nad nulu, na niektorých miestach dokonca aj v noci. Vytrvalý dážď a vietor by sa mohli zmierniť akurát na Štedrý deň. Studený vzduch príde nad Slovensko opäť až v závere týždňa, podľa Čičmanca však toto ochladenie zrejme nebude trvalé.

Cestu môže vodičom na juhu územia v utorok skomplikovať poľadovica, vo vyšších polohách snehové jazyky. S rizikom namŕzajúcich ciest treba rátať ešte aj v stredu.

"Snehová pokrývka sa na väčšine územia stopercentne roztopí," hovorí Rastislav Čičmanec. Nie je to dobrá správa pre lyžiarske strediská, ktoré sa chystajú na najsilnejší týždeň sezóny medzi Vianocami a Novým rokom. Uplynulý víkend bolo otvorených už dvadsať stredísk a lyžovalo sa i v najjužnejších častiach Slovenska – na Pezinskej Babe. Teplé a daždivé počasie počas Vianoc tak vlekárom značne skomplikuje prácu.

V slovenských horách nie je stále takmer nijaký sneh . Vo Vysokých a Západných Tatrách dosahuje jeho pokrývka výšku len do pol metra, v Nízkych Tatrách do 40 centimetrov, vo Fatrách do 25 centimetrov. Podpriemerné čísla Vianoce nezlepšia. V stredu bude síce ešte snežiť od tisíc metrov nad morom, v nasledujúcich dňoch sa však hranica sneženia posunie až nad dvetisíc metrov.

"Snehová pokrývka sa v najbližších dňoch na väčšine územia stopercentne roztopí."

Zdroj: pravda.sk
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |