Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Verzia: bombu v ruskom lietadle odpálil samovražedný terorista - chelemendik.sk

 

Verzia: bombu v ruskom lietadle odpálil samovražedný terorista

2020-08-01  (05:09)

 - Verzia: bombu v ruskom lietadle odpálil samovražedný terorista

19.11.2015

Vyšetrovatelia hľadajú odpoveď na otázku, ako sa na palube lietadla objavila výbušnina. 

Životy 224 osôb na palube lietadla  A321 leteckej spoločnosti Kogalymavia ukončil výbuch. Oznámili to oficiálne. Ale polemika o tom, ako sa výbušnina dostala na palubu lietadla pokračuje. O tom zatiaľ vyšetrovatelia nemajú jednotnú verziu. 

Zdroj  v egyptských špeciálnych službách oznámil novinárom, že bombu na palubu lietadla mohol doniesť upratovač. Ukryl medzi záchrannou vestou a kreslom malý balíček, v ktorom bolo niekoľko  stoviek gramov výbušniny na báze TNT. 

Po prvýkrát zanechal pod sedadlom lietadla svoju bombu samovražedný terorista z Al Kájdy Ramzi Yousef.  Stalo sa to  11. septembra roku 1994  (presne o sedem rokov jeho strýko zorganizoval teroristický útok na veže-dvojičky WTC v New Yorku). Podotknime, že Ramzi špeciálne zakúpil miesto, pod ktorým v lietadle prechádza prívod paliva. Ukryl bombu s časovačom pod sedadlom a potom sa zriekol letu a vystúpil  z lietadla. 

- Už je známe, že výbuch bomby v А321 zodpovedal jednému kilogramu TNT, - oznámil kp.ru zdroj blízky k vyšetrovaniu.  - Podľa predbežných informácií bomba mala elektronický  časovač, ktorý mohol byť naladený na čas, zmenu tlaku alebo výšky. 

V stredu, 18. novembra, britské noviny Daily Mirror uverejnili fotografiu bomby, ktorú mohli odpáliť na palube  А321. Túto fotografiu umiestnili na internete teroristi zo zakázanej na území  Ruska organizácie Islamský štát a uviedli, že práve s pomocou  takéhoto zariadenia zničili  А321. Zaujímavé je, že na snímku je plechovka z bezalkoholického nápoja. Vedľa je vojenská elektrická poistka, s tlačidlom, ktorá uzatvára kontakty.

- Na snímke nevidieť časovač, - povedal pre kp.ru odborník na výbušniny. - Pred sebou  vidíme zariadenie, ktoré mohol aktivovať gombíkom iba samovražedný terorista, ktorý sa nachádzal na palube lietadla. 

Fotografia je čudná a možno bola uverejnená špeciálne na to, aby poplietla vyšetrovateľov. Veď práve tekutinám a rozličným nádobám sa počas pohraničnej kontroly vždy venuje zvláštna pozornosť. Schovať bombu je logickejšie v krabici s chalvou alebo inými sladkosťami, ktorými sa všetci zásobujú na letisku. 

Pochybnosti nie sú iba o tom, že lietadlo zničila výbušnina. Jej stopy sa našli na všetkých konštrukciách lietadla a telách pasažierov, ktorí sa nachádzali v chvostovej časti. 

Expertízy boli  uskutočnené natoľko dôkladne, že sa zistilo: niekoľko pasažierov bolo vo chvíli smrti v stave opitosti a krv dvoch mala v sebe stopy požitia drogy. 

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26459/3330167/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |