Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Verejnoprávna televízia bez reklamy a cenzúry - chelemendik.sk

 

Verejnoprávna televízia bez reklamy a cenzúry

2020-05-27  (21:12)

 - Verejnoprávna televízia bez reklamy a cenzúry

 

 
V Rusku bude aložená verejnoprávna televízia. Výnos o tom podpísal prezident Dmitrij Medvedev. Má zahájiť vysielanie v plnom rozsahu od 1. januára budúceho roku.
Verejnoprávna televízia bude v Rusku bezplatná a všetkým prístupná, bez reklamy a cenzúry. Vo vysvetľujúcej poznámke k prezidentovmu výnosu sa hovorí, že programová politika televízneho kanálu bude spojením informačno-analytického, spoločensko-politického, kultúrneho a vzdelávacieho vysielania.
Generálneho riaditeľa a šéfredaktora v jednej osobe bude menovať hlava štátu. Táto prax existuje v mnohých krajinách. A hlavný riadiaci orgán - Radu verejnoprávnej televízie - zostaví Verejná snemovňa Ruska. Majú v nej byť zastúpené rôzne politické sily, nezávislí experti a verejní činitelia. Ale určite tam nebudú úradníci. Zákon obsahuje priamy zákaz zaradenia do Rady štátnych zamestnancov, povedal Dmitrij Medvedev:
- Budeme musieť nejakým spôsobom spustiť mechanizmus financovania verejnoprávnej televízie. Najprv štát asi bude musieť stáť pomôcť úvermi, potom ale musí byť tento úver vymenený za endowment, čiže za fond účelového kapitálu, ktorý umožní tejto televízii existenciu bez toho, aby sa obracala na štát pre peniaze, čo je snáď tou najdôležitejšou zárukou nezávislosti, aj keď nie jedinou.
O nutnosti založenia v Rusku verejnoprávnej televízie Dmitrij Medvedev povedal v decembri 2011 v Posolstve Federálnemu zhromaždeniu. Vtedy to mnohí pochopili ako reakciu mocenských kruhov na protestné nálady v spoločnosti. Experti to ale označujú za novú etapu rozvoja masmédií a občianskej spoločnosti, povedal prezident Ústavu národných stratégií Michail Remizov:
- Sú tu dva ciele. Ten prvý má sociálny ráz, aby tu bola televízia, ktorá sa neorientuje na obchodnú konjunktúru, ale na formovanie hodnôt, vkusu a zásad. Druhým cieľom je zabezpečenie politickej nezávislosti - tak od úradov, tak aj od veľkých finančných skupín. Ide teda o pokus vytvoriť televízny priestor nezávislý na korporačných záujmoch.
Viceprezident Centra politických technológií Sergej Michejevvidí zmysel založenia verejnoprávnej televízie v tom, aby všetky politické sily mali k nej rovnaký prístup:

- Hlavné je, na akých zásadách sa bude zakladať vysielanie tejto televízie, do akej miery adekvátne bude odzrkadľovať celé spektrum záujmov a názorov, ktoré existujú v spoločnosti.
Prezident Dmitrij Medvedev zdôraznil, že všetci občania Ruska budú mať možnosť sledovať vývoj verejnoprávneho televízneho kanála a aktívne sa ho zúčastniť. "Počítam s tým, že táto televízia bude zaujímavá - aspoň pre tých, koho zaujíma verejný život", - zdôraznila hlava štátu. Medvedev tiež dodal, že nový televízny kanál bude zaradený do prvého multiplexu - bezplatného balíka digitálnych televíznych kanálov.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |