Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Veľký americký sebaklam - chelemendik.sk

 

Veľký americký sebaklam

2018-05-25  (05:34)

 - Veľký americký sebaklam

10.11.2016

Viktor Marachovskij 


Vážení čitatelia!


Grandiózne víťazstvo kandidáta na prezidenta  USA Donalda Johna Trumpa nad kandidátkou Hillary Rodham Clintonovou  bude mať za následok  hromadu tektonických posunov  a globálnych zmien.

Ale  pre začiatok si uvedomme jeden najsilnejší posun. Pred našimi očami sa rúca myšlienka imitačnej demokracie, riadenej s pomocou mediálnych kapacít. 

Pripomeňme: na strane Hillary Clintonovej nebola len jej Demokratická strana. 

Na strane Clintonovej stála taktiež aj drvivá väčšina hlavných médií Spojených štátov.  Pričom jednak z dôvodu  neporovnateľných reklamných rozpočtov (Clintonová minula na kampaň, zdá sa, 25 krát viac ako Trump)  a jednak aj z dôvodu politickej voľby vydavateľov, takmer všetky do jedného boli tieto média na strane demokratky.

Na jej strane boli taktiež aj (čo je vôbec bezprecedentné) popredné „osobnosti“ Republikánskej strany USA, vrátane bývalého prezidenta Georga Busha mladšieho, ktorý nevolil Trumpa. 

Na jej strane bolo vôbec všetko to, čo sa zvykne označovať slovom establishment. Behom posledných dní, kým Trump  v osamotení („v osamotení a izolácii“, ako sa mu posmievali popredné médií na čele s New York Times)  vystupoval pred davmi svojich stúpencov zoči-voči, Clintonová mala turné  s celým šapitó rapových, popových a RnB hviezd, meniac svoje agitačné vystúpenia na veselé koncerty. 

Na strane Clintonovej v konečnom dôsledku vystúpila  dokonca aj FBI, ktorá sa najprv pokúsila hrať proti nej, ale uzavrela jej kauzu s emailami extrémnou, priam nadsvetelnou rýchlosťou – behom dvoch dní. 

 Na strane Clintonovej boli aj elity všetkých „mladších spojencov“ USA. 

Na strane Clintonovej bola celá popredná „trieda kreatívcov“  Ameriky,  ktorí kreslili  karikatúry a vyrábali výsmešné  fotokoláže proti Trumpovi  a počas volebnej noci  dokonca vopred prichystali pred Trumovou vežou v New Yorku tortu v podobe smutného Trumpa. 

A čo je obzvlášť zaujímavé: behom takmer celej volebnej kampane na strane Clintonovej boli sociologické prieskumy. 

Podotknime, že nie všetky. Konkrétne, v prieskumoch LA Times kandidát Trump behom posledných mesiacov víťazil nad Clintonovou – ale hlavná masa popredných sociologických agentúr dávala Clintonovej  3 až 8% navrch.

...A zrazu sa ukázalo, že americký volič je na strane Trumpa – „ryšavého klauna“, „sparing partnera“ a „kandidáta sedlákov“.

Progresívna demokratická verejnosť je v šoku.  Mediálne zbrane, ktoré strieľali  zo všetkých  síl do Trumpa behom pol roka bez  prestávky teraz nielen prekvapene dymia.  Úprimne povedané, ohrozená je samotná ich budúcnosť – lebo o akej „riadenej mediálnej demokracii“ môže byť reč, ak nedokázali zabezpečiť víťazstvo kandidátke, na ktorej sa zhodli praktivcky všetky časti elity. A ak toto nedokážu – načo by ich niekto mal vlastne živiť?

...Existuje dosť jednoduché vysvetlenie toho, čo sa stalo, vážení čitatelia. Vlastne sme o tom hovorili ešte pred voľbami. 

Po prvé, kandidát Trump behom celej svojej kampane sa prezentoval ako „burič proti aktuálnemu kurzu“  a predovšetkým „proti súčasnému establishmentu“. 

A keď sa tento establishment verejne zjednotil proti Trumpovi, začal ho prenasledovať, zahnal do izolácie a nevybral sa s ním na turné spievať a tancovať po  mestách Ameriky  - tento establishment poskytol Trumpovi celkom geniálnu PR-službu.  Potvrdil voličom, že Trump neklame. Že Trump skutočne stojí sám proti celej tejto sýtej zberbe.

A po druhé,  médiá, ktoré démonizovali behom pol roka Trumpa  a všetkých, ktorí podporujú  Trumpa  to jednoducho prehnali. Naozaj presvedčili voliča o tom, že voliť Trumpa je hrozné, neslušné a ak to urobí, hrozí mu verejná potupa. 

V dôsledku toho volič, ktorý chcel voliť Trumpa, ale nechcel, aby ho za to verejne odsudzovali, začal jednoducho klamať, keď mu telefonovali ľudia z centier prieskumu verejnej mienky.

Inak povedané, prefíkaný establishment, ozbrojený najpoprednejšími na planéte mediálnymi, agitačnými  a ďalšími „mäkkými“ technológiami, oklamal sám seba. 

A tak sme dostali ďalšie v poradí, najvýraznejšie tento rok potvrdenie myšlienky, že „riadená demokracia“  je na konci s dychom a stále častejšie zlyháva. Už sme boli toho svedkami v jemnejšej podobe počas referenda v Holandsku, v drsnejšej podobe na referende o Brexite no a teraz sa to ukázalo v plnom rozsahu  na voľbách v USA.

Tu sa hlasovanie ukázalo, v podstate svojej, takým istým „referendom proti aktuálnemu kurzu“. Pričom kurzu, ktorý realizoval aj Obama aj jeho predchodca Bush mladší v priebehu pol druha desaťročia.

...Všetko povedané,  pravdaže, neznamená, že prezident Trump  sa určite bude správať inak, než by sa správala prezidentka Clintonová. Ale v súčasnosti zatiaľ nie je reč o znovuzrodení v popredných krajinách ozajstnej vlády ľudu -  to je ešte ďaleko. Reč je o to, že imitačná vláda ľudu je definitívne na konci s dychom. 
 

Zdroj:  https://russian.rt.com/opinion/331706-bolshoi-amerikanskii-samoobman

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |