Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Veľká víťazná vojna - chelemendik.sk

 

Veľká víťazná vojna

2019-12-06  (17:55)

 - Veľká víťazná vojna

11.10.2014

Artem Kľušin, predseda rady riaditeľov Agentúry pre rozvoj inovačných technológií 


Princíp konca dejín, ktorý vyhlásil západný svet a ktorý podľa apoštolov demokracie zlatej miliardy nastal po páde Sovietskeho zväzu naráža na reálie hmotného sveta, ktorý  ktovie prečo nezmeravie pred ním v poslušnej  bázni.  Naveky schválené hranice národných záujmov USA a EÚ nechcú zostávať na mieste a vyrezané zlatom pravdy západoeurópskej Ústavy, posielané Prometeom NATO, blúdiacim v tme omylov barbarom rozhodne sú týmito barbarmi odmietané. 


Impérium  nemôže znášať neposlušnosť, impérium sa nesmie zastavovať, impérium potrebuje veľkú víťaznú vojnu  s bohatými perspektívami.


1

Dnes na medzinárodnej scéne znovu, ako aj pred 11 rokmi, vo veľkom prebieha overený časom „zápas s terorizmom“ . Stále tí istí herci, chytľavý námet a taktiež vystupujúci už siedmy rok za sebou ako  šedá eminencia“  avantgardný režisér, musia pridať čerstvosť riadne ošúchanej  z predchádzajúceho predstavenia irackej prime, pre ktorú druhé husle tentokrát zahrá Sýria.

Berúc do úvahy  nenáročnú reklamnú kampaň novej divadelnej hry, v ktorej s malými zmenami mien nepriateľov použili billboardy  a slogany podľa vzoru roku 2001, vzniká logická otázka: akou čerešničkou na torte plánuje pritiahnuť pozornosť skúsených divákov?

Zanalyzujúc scenáre použité predtým, režiséri rozumne usúdili, že rozsiahle teroristické akty v západných mestách, skúmavky so zbraňami hromadného ničenia a taktiež zvrhovanie krvavých tyranov sa dá použiť iba pre druhoradé role.


Do popredia bude postavená fascinujúca intriga: či bude rozsiahla suchozemská invázia alebo nie, či sa preženú imperiálne tanky po Tikrite Mosule a Damasku a či bude plápolať víťazná hviezdno-pruhovaná vlajka  nad porazenou  Raqqou?  Búrlivý aplauz prechádza do burácajúcich ovácií, diváci postojačky vítajú dej, diváci sú nadšení, padá opona, je prestávka.


2

Zatiaľ USA pod  pod poctivou zámienkou znovu sa zmocnili trhu s dodávkami zbraní Iraku  s svojim  strategickým spojencom v Zálive, trh, ktorý si aktívne začali osvojovať vo vzniknutom po roku 2011 vákuu východoeurópske a ázijské krajiny. Teraz celá vojenská pomoc protivníkom Islamského štátu sa realizuje výlučne za americkej kontroly a spolupráce.

Posledným konkurentom, ktorý realizuje nezávislú politiku ohľadne zbrojenia Iraku a Sýrie, zostáva Rusko, vytlačenie ktorého z regiónu celkovo   zostáva  základnou líniou ministerstva zahraničných vecí  USA.

Efektivita vzdušných útokov „spojencov“ sa celkom opodstatnene kritizuje, ale ak sa pozrieme na číslice, začína byť očividné, že hádzanie  drahých zbraní do púšte sleduje celkom iné ciele.

3

Trocha matematiky. Jeden deň vzdušných operácií v Iraku a Sýrii stojí USA približne 10 miliónov dolárov, pritom sa behom tohto dňa zlikviduje v priemere 50  žoldnierov protivníka. Berúc do úvahy, že približné množstvo členov  Islamského štátu sa počíta na 50 tisíc členov,  v prípade ideálneho scenára na ich likvidáciu bude potrebných 1000 dní.

Takto na trojročnú rozhodnú vojnu  s terorizmom USA minú  dokopy 10 miliárd dolárov, čo v porovnaní s 2 triliónmi dolárov  predchádzajúcej kampane je jednoducho príklad neslýchanej štedrosti, zaplatenej pritom irackou stranou.


V dôsledku toho Vojnovo-priemyselný komplex USA, zásobujúci na 80 %  zbraňami krajiny NATO a na 99%  svojich arabských spojencov dostane silný impulz v podobe nových vojnových zmlúv. Absencia suchozemských síl na mieste chráni Biely dom  pred útokmi oklamaných veteránov a plačúcich amerických matiek. Pritom celú špinavú prácu  a rolu obetných baránkov plnia špeciálne vycvičené oddiely umiernenej sýrskej opozície, ktorým nebude treba vyplácať subsídia a zabaľovať do hviezno-pruhovanej vlajky.

Sláva bezmenným hrdinom tretej svetovej vojny!

***

Obzvlášť potešujúce je to, že už nie je potrebné rozpaľovať záujem verejnosti rozličnými falzifikátmi odvysielanými na hlavných televíziách, pretože moderní vojaci, ktorí ovládli darmi zo Silicon Valley, vyrobia ďalšie v poradí strašidelné video vo formáte 4K, vybavia  ho 3D-efektmi a  zadarmo uploadnu na internet, čím potešia nudiaci sa elektorát.

Zdroj: vz.com 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |