Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Veľká tlačová konferencia prezidenta Putina. Zhrnutie. - chelemendik.sk

 

Veľká tlačová konferencia prezidenta Putina. Zhrnutie.

2020-08-12  (21:36)

 - Veľká tlačová konferencia prezidenta Putina. Zhrnutie.

18.12.2014


Prezident Putin odpovedá v priamom televíznom a rozhlasovom vysielaní na otázky novinárov. Je to desiata každoročná tlačová konferencia ruského prezidenta, na ktorej je akreditovaných 1,26 tisíc zástupcov ruských a zahraničných médií. Hlavnou témou dnešnej Veľkej tlačovej konferencie prezidenta Putina bude ekonomika Ruska vrátane situácie s rubľom, vzťahov Ruska s Ukrajinou a medzinárodnej situácie.

Iránsky jadrový problém má blízko k vyriešeniu, vedenie Teheránu demonštruje veľkú pružnosť, vyhlásil počas výročnej veľkej tlačovej konferencie prezident Ruska Vladimír Putin.

„Vôbec dokonca nie veľmi chápem, prečo nebola doposiaľ podpísaná konečná dohoda o iránskom jadrovom programe. Dúfam, že sa tak stane čo najskôr“, - vyhlásil Putin.

Prezident taktiež dodal, že Rusko vynakladá úsilie na zvýšenie výmeny tovarov s Iránom a zlepšenie jej štruktúry.

Putin vyhlásil, že jeho rozhodnutie o novom nachádzaní sa na poste prezidenta bude závisieť od výsledkov rozvoja krajiny

Putin vyhlásil, že sa nevyhýba zodpovednosti za situáciu v krajine

Spojené štáty ohrozujú svojim rozmiestnením protiraketovej obrany vo Východnej Európe Rusko. Vyhlásil to prezident Vladimír Putin.

Pripomenul, že USA rozmiestňujú prvky svojho systému nielen na Aljaške, ale aj v Európe: v Rumunsku a v Poľsku. „Priamo pri nás“, - vyhlásil prezident.

Putin taktiež informoval, že rozpočet Ministerstva obrany RF sa zvýšil a bude činiť na budúci rok 50 miliárd USD. Zdôraznil pritom, že rozpočet Pentagónu činí 575 miliárd USD.

Prezident vyhlásil, že Rusko neuskutočňuje žiadnu agresívnu politiku. RF má podľa neho iba dve vojenské základne v zahraničí na teroristicky nebezpečných smeroch: v Kirgizsku a Tadžikistane.

Putin taktiež pripomenul, že lety strategických bombardérov Vojenského letectva Ruska sa začali iba pred niekoľkými dňami, vtedy keď americké lietadlá nikdy neprestávali s hliadkovaním.

Pravda v situácii s ukrajinským konfliktom je na strane Ruska a nie Západu, vyhlásil Vladimír Putin. Ak by Západ načas vyzval organizátorov štátneho prevratu na Ukrajine k poriadku, občianska vojna v tejto krajine by nebola.

Putin dodal, že pozícia RF bola od samého počiatku objektívna.

Prezident sa okrem toho domnieva, že Rusko pevne háji svoje národné záujmy a práve to vyvoláva nespokojnosť západných partnerov. Putin zdôraznil, že Rusko je pripravené rozvíjať normálne vzťahy so Západom v oblasti bezpečnosti, boja s terorizmom, šírenia jadrových zbraní a drog.

Putin: Mocenskí predstavitelia sa nezaoberajú prenasledovaním ľudí vystupujúcich proti ich politike

Ruskí predstavitelia moci sa nezaoberajú prenasledovaním ľudí vystupujúcich proti ich politike. Vyhlásil to prezident Ruska Vladimír Putin.

Domnieva sa, že hranica medzi opozíciou a „piatou kolónou“ je veľmi tenká. Prezident sa domnieva, že opozicionár, dokonca aj veľmi tvrdý, bojuje nakoniec do konca za záujmy svojej vlasti. A „piata kolóna“ – to sú ľudia, ktorí plnia to, čo diktujú záujmy iného štátu.

Putin: USA ohrozujú rozmiestnením PRO Rusko

Putin: Rusko chce rozvíjať normálne vzťahy so Západom

Ruský prezident Vladimír Putin sa domnieva, že dnešná situácia v ekonomike krajiny sa iba na štvrtinu zhoršila kvôli západným sankciám zavedených voči Rusku.

Je to podľa neho platba za pripojenie Krymu. „Je to platba za naše prirodzené prianie zachovať sa ako štát“, - povedal Putin. Prezident pripomenul, že Rusko sa rozpade Sovietskeho zväzu otvorilo západným partnerom a namiesto toho získalo „priamu a úplnú podporu terorizmu na Severnom Kaukaze“.

Putin pripomenul aj to, s akým oduševnením sa pripravovalo Rusko na Olympiádu v Soči, aby darovalo športový sviatok celému svetu a aké bezperspektívne snahy vyvíjal celý rad politikov v rôznych krajinách, aby sa jej zabránilo.

Sankcie proti Moskve nie sú platbou za Krym, ale platbou za želanie Ruska zachovať sa ako národ a civilizácia

Pokračovanie zníženia cien ropy je možné, ale sociálne záväzky sa mocenskí predstavitelia Ruska vynasnažia zachovať. Na výročnej tlačovej konferencii to vyhlásil prezident Vladimír Putin.

Objem rezerv v ruskej ekonomike dovolí podľa jeho slov vedeniu krajiny splniť všetky sociálne záväzky. Putin pripomenul, že rezervy CB činia 419 miliárd USD.

Prezident sa domnieva, že dnešná situácia v ekonomike Ruska vznikla pod vplyvom zahranično-ekonomických faktorov, predovšetkým cien na energetické zdroje.

Putin: ak chce Kyjev mier, musí si vážiť záujmy obyvateľov Donbasu

Európa nenájde v najbližšej budúcnosti lacnejšieho a spoľahlivejšieho dodávateľa plynu ako je Rusko. Vyhlásil to Vladimír Putin.

Možnosť vzniku európskeho „hube“ /uzla/ plynu na hranici Turecka s Gréckom bude závisieť od priania Európskej únie. Rusko je následne pripravené pracovať v tomto smere, zdôraznil Putin.

Dotkol sa taktiež otázky dodávok ruského plynu do Číny. Prezident vyhlásil, že kontrakt s ČĽR nie je ani pre jednu zo strán stratový, dokonca ani nehladiac na vzájomné výhody.

Gazprom a čínska CNPC podpísali v máji 30 ročný kontrakt predpokladajúci dodávky z Ruska do Číny 38 miliárd metrov kubických plynu ročne po východnej trase.

Putin: lacnejšie a spoľahlivejšie dodávky plynu ako z Ruska nie sú a v najbližšej perspektíve nebudú

Prezident Ruska Vladimír Putin vyhlásil o pripravenosti Ruska vystúpiť ako sprostredkovateľ, aby sa začal dialóg na Ukrajine medzi stranami konfliktu. Kríza na Ukrajine by sa mala vyriešiť podľa neho politickými prostriedkami čo najskôr.

Prezident vo svojom vystúpení na výročnej tlačovej konferencii podotkol, že ekonomická blokáda Donbasu je škodlivá cesta pre štátnosť Ukrajiny. Podotkol, že táto cesta je absolútne bezperspektívna a ukrajinským ľuďom prinesie iba škody.

Prezident Ruska Vladimír Putin nazval správnou neúprosnú pozíciu Moskvy ohľadne rôznych medzinárodných kríz vrátane ukrajinskej. Mala by dať podľa neho pochopiť zahraničným partnerom, že je treba budovať spoločný humanitárny bezpečnostný priestor.

Ruský prezident tak komentoval na výročnej tlačovej konferencii slová jedného z novinárov, že v tomto roku vznikla v priebehu niekoľkých týždňov stena nedôvery, podozrivosti a oddialenia medzi Ruskom a radom iných štátov.

Putin považuje za hlavný problém medzinárodných vzťahov to, že partneri sa nezastavili na vytvorení stien a cítia sa impériom.

„Napredovanie NATO na Východ, systém PRO – vari to nie je stena?“ – povedal Putin.

Pokračovanie zníženia cien ropy je možné, ale sociálne záväzky sa mocenskí predstavitelia Ruska vynasnažia zachovať. Na každoročnej tlačovej konferencii to vyhlásil prezident Vladimír Putin.

Objem rezerv v ruskej ekonomike dovolí podľa jeho slov vedeniu krajiny splniť všetky sociálne záväzky. Putin pripomenul, že rezervy CB činia 419 miliárd USD.

Prezident sa domnieva, že dnešná situácia v ekonomike Ruska vznikla pod vplyvom zahranično-ekonomických faktorov, predovšetkým cien na energetické zdroje.

Rusko bude potrebovať pri najhorších okolnostiach dva roky na východisko z krízy. Na veľkej tlačovej konferencii to vyhlásil prezident Vladimír Putin.

Ak sa bude situácia v ruskej ekonomike zhoršovať, bude treba korigovať plány, vyhlásil prezident. Putin vyjadril pritom presvedčenie, že východisko z nej je nezbežné.

Prezident vyjadril taktiež nádej, že tendencia zníženia kurzu cudzích mien a upevnenia rubľa sa zachová. Mocenskí predstavitelia plánujú na to použiť opatrenia, ktoré sa úspešne použili v roku 2008.

Prezident Ruska Vladimír Putin začal svoju každoročnú tlačovú konferenciu prehľadom ekonomických ukazovateľov krajiny v tomto roku.

Podľa jeho slov rast hrubého domáceho produktu za 10 mesiacov tohto roka môže dosiahnuť 0,7 – 0,6%. Putin taktiež informoval o tom, že saldo obchodnej bilancie Ruska vzrástlo o 13,3 miliárd USD a dosiahlo 148,4 miliárd USD. 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |