Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Veľká moc pre Orbána - veľký problém pre Slovensko - chelemendik.sk

 

Veľká moc pre Orbána - veľký problém pre Slovensko

2020-01-16  (12:27)

 - Veľká moc pre Orbána - veľký problém pre Slovensko
Dag Daniš | 13. apríla 2010  6:00

Prvé kolo maďarských volieb potvrdilo skeptické očakávania. Prakticky všetky hrozby, ktorých sa obávala slovenská politika, sa naplnili.

Po prvé, s obrovskou, možno dvojtretinovou väčšinou bude vládnuť radikálny a nacionalistický Fidesz Viktora Orbána. Po druhé, proti jeho politike bude stáť veľmi slabá ľavicová opozícia. A po tretie, ak bude Orbánova vláda pod nepriamym tlakom, tak to bude tlak sprava, od extrémistov z Jobbiku, ktorí sú na európske pomery až nezdravo silní. A perspektívni. Skutočnou opozíciou Orbánovej vlády budú extrémisti, s ktorými bude nútený držať krok. Aby nestratil svojich nacionalistických voličov.

O Orbánovej vláde vieme už teraz, že bude pre Slovensko mimoriadne problémová. A konfliktná. Slovensko bude v najbližšom období narážať na tri druhy problémov. Prvý už dôverne poznáme - sú to samozvané "návštevy" Slovenska, v skutočnosti provokačné pochody po "Felvidéku". Orbán ich už v predstihu ohlásil, keď povedal, že najskôr sa stretne "s Maďarmi z Felvidéku". Až potom so slovenskou vládou. Zrejme si zopakuje demonštratívne výjazdy do Podunajských Biskupíc, Komárna, Košíc... Teda do miest, ktoré v rokoch 1938-1945 okupovalo horthyovské Maďarsko.

Druhým okruhom problémov bude tlak Budapešti na našu maďarskú menšinu. Orbán chce pre menšinových Maďarov presadiť maďarské, resp. dvojaké občianstvo. Keď už Budapešť nemôže anektovať územia, pokúsi sa anektovať aspoň občanov... A nakoniec tretím druhom problémov bude expanzia maďarského extrémizmu na Slovensko. Maďarská menšinová komunita z južného Slovenska je (na rozdiel od SMK) už tradične nekonfliktná a pokojná. Gardisti z Jobbiku, prípadne radikáli z Fideszu, sa ju skôr či neskôr pokúsia "prebudiť". Hlasom Duraya...

Práve tento tretí typ problémov je pre Slovensko najnebezpečnejší. Povinnosťou každej slovenskej vlády je odrážať túto hrozbu. A pracovať na tom, aby sa naša maďarská menšina tešila na Slovensku ochrane, podpore, uznaniu. A úcte. Teda: aby nikdy nepochybovala, že tu, na Slovensku, je doma. Spokojná (a hlavne pokojná).

Ak chce Slovensko maďarský problém ustáť, musí sa vyzbrojiť dôvtipnou (a zdravo úskočnou) národnou politikou. Bez toho, aby sa zbytočne zneužívala a rozpaľovala "maďarská karta" (ako radí KDH). Dotiahnuté do politických dôsledkov: v novej slovenskej vláde by nemala sedieť ani Csákyho SMK, ani Slotova SNS.

Pretože jedna je vysunutým pomocníkom Fideszu a maďarských radikálov. A druhá... Druhá vlastne tiež. Hoci o tom, chudera slaboduchá, nič netuší.

Zdroj: pravda.sk


Súvisiaci článok:

V Maďarsku vyhral Fidesz

http://chelemendik.sk/V_Madarsku_vyhral_Fidesz_525339396.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |