Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Británia darovala JAR prezervatívy - chelemendik.sk

 

Británia darovala JAR prezervatívy

2020-11-22  (21:12)

 - Británia darovala JAR prezervatívy

Veľká Británia darovala JAR milión libier na nákup prezervatívov


Veľká Británia darovala Juhoafrickej republike milión libier na nákup prezervatívov, ktoré by mali zabrániť šíreniu choroby AIDS. JAR tento rok potrebuje odhadom miliardu prezervatívov.

Krajina, ktorá v lete organizuje majstrovstvá sveta vo futbale, počíta tiež so zvýšeným dopytom zo strany zahraničných fanúšikov.  Napísal to na internete britský spravodajský server BBC.

O príspevku na nákup kondómov v utorok v Londýne krátko po návšteve prezidenta JAR Jacoba Zumy v Británii informovala britská vládna organizácia Oddelenie pre medzinárodný rozvoj (DFID), ktorá tak "podporuje vedenie JAR a jeho snahu zvrátiť prúd epidémie".

Podľa britského denníka The Daily Telegraph budú peniaze stačiť na nákup 42 miliónov kondómov. Vírus HIV, ktorý chorobu AIDS spôsobuje, má v krajine s viac ako 48 miliónmi obyvateľov odhadom 5,7 milióna ľudí. JAR je epidémiou HIV najviac postihnutou krajinou na svete.

Pri majstrovstvách sveta vo futbale by podľa odhadov malo do krajiny pricestovať 450.000 cudzincov. Juhoafrický činiteľ Victor Ramathesele vo februári na zdravotníckej konferencii organizovanej svetovou futbalovou federáciou (FIFA) povedal, že krajina sa na ich príchod pripravuje.

"Bude tu radostná nálada a ... mohol by vzniknúť viac ako bežný dopyt po opatreniach ako sú kondómy," povedal Ramathesele. Vláda juhoafrického prezidenta Zumy je chválená za to, že sa pustila do boja proti HIV a AIDS.

Predchádzajúca administratíva totiž spojitosť medzi HIV a AIDS popierala a ako lieky odporúčala jesť repu alebo cesnak. Aktivisti bojujúci s AIDS však kritizujú trojnásobne ženatého Zumu za to, že ide zlým príkladom, keď splodil nemanželské dieťa.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |