Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Vajce ako argument v politickom boji - chelemendik.sk

 

Vajce ako argument v politickom boji

2019-08-18  (03:16)

 - Vajce ako argument v politickom boji

19.11.2014


Prezident Česka Miloš Zeman sa znovu ocitol v stredobode pozornosti nielen českých, ale aj ruských médií. Nad tým, čo mu urobili účastníci akcie na počesť 25. výročia Nežnej revolúcie, sa môžeme pravdaže pousmiať. A tým viac nad tým, ako vajce hodené niekým smelým trafilo do hlavy prezidenta Nemecka Joachima Gaucka.

Bývalý prezident Česka Václav Klaus tvrdo odsúdil správanie sa davu, nazval incident ako pokračovanie volebnej kampane, protestom tých, ktorí prehrali na prvých celonárodných prezidentských voľbách. Minister zahraničných vecí Ľubomír Zaorálek vyhlásil, že hlava štátu nemá rozdeľovať ľudí, ale naopak spájať. Líder strany ANO a minister financií Andrej Babiš nazval incident hanbou na celú Európu. Pravda, je dosť aj tých, koho teší to, ako dostal „obhajca Vladimíra Putina“. Svoj názor vyjadril šéfredaktor internetovej verzie denníka Haló noviny Roman Janouch:

- Som jednoducho v šoku! Hoci na druhej strane ma toto vystúpenie nepriateľov Zemana neprekvapuje. Ich úroveň je taká, že sa očakával protest v podobnej forme. Škandálnu akciu môžeme len odsúdiť. Celkovo podporujem podstatu a štýl toho, čo hovoril prezident Zeman v tom programe Rozhovory v Lanách, kvôli čomu ho veľmi kritizovali. V situácii, keď je obyvateľstvo na 90 % apolitické, egoistické a nezaujíma ho verejný život, ho bolo treba prebudiť. Nech aj tak epatážne, ako to urobil náš líder. Myslím si, že urobil múdro.

Ale čo najviac poburuje nepriateľov Miloša Zemana – to je jeho politická pozícia o vnútorných a medzinárodných problémoch, ale expresívna lexika?

-Lexika je len dôvodom na pobúrenie. Príčiny sú hlbšie. Práve v tom, čo hovorí. A veď prezident sa len snaží byť objektívnym, snaží nepridržiavať sa len západnej propagandy, ktorú neustále vysielajú naše médiá. Áno, otvorene vystupuje proti sankciám a nazýva ich ako absurdné a škodiace obom stranám. Je za obchodovanie s Ruskom, hovorí o zodpovednosti mocenských predstaviteľov v Kyjeve za konflikt na Ukrajine. Pre ľudí, ktorých 24 hodín denne spracováva televízna propaganda, sú tieto vyhlásenia Miloša Zemana sú nonsens. Naša televízia by vyhrala v súťaži o najlepšiu televíziu v duchu Goebbelsovej propagandy. Je zlé, ale za propagačné televízne klamstvo musíme platiť. A nielen eurami, ale aj neporiadkom v hlavách, ktorý nakoniec aj zrodil škandál v Prahe.

Miloš Zeman medzitým naďalej úporne ide proti európskeho prúdu. Ako je známe, pozval prezidenta Ruska Vladimíra Putina na návštevu do Česka v januári 2015, aby sa zúčastnil na akciách na počesť 70. výročia oslobodenia nacistického koncentračného táboru v Osvienčime. V Kremli potvrdili, že dostali pozvánku a informovali, že ruský líder rozhodne o návšteve koncom novembra, alebo v decembri.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_11_18/Vajce-ako-argument-v-politickom-boji-3701/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |