Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V súčasnosti sme svedkami vytláčania kresťanstva - chelemendik.sk

 

V súčasnosti sme svedkami vytláčania kresťanstva

2018-05-25  (05:35)

 - V súčasnosti sme svedkami vytláčania kresťanstva

2.5.2016

„V súčasnosti sme svedkami vytláčania kresťanstva... všeobecne náboženského princípu, ale z istého dôvodu  obzvlášť  kresťanstva, zo života v západnej Európe a Severnej Amerike,“ povedal v rozhovore pre televíziu NTV patriarcha Moskvy a celého Ruska Kirill.

Dodal, že na Blízkom východe kresťanstvo ničia a v Afrike „likvidujú celé dediny“.

 „Sme konfrontovaní s javom, ktorý nemá precedens. Honba na kresťanov bola, ako vieme  v starom Ríme a v Sovietskom zväze. Ale taký rozsah fyzickej likvidácie ľudí iba preto, že patria ku kresťanom, v dejinách neexistoval,“ zdôraznil Patriarcha.

Povedal, že pravoslávny svet sa stal jednou z hlavných síl pri ochrane tradičných hodnôt a nazval spojencov proti vytláčaniu náboženského prvku zo života – katolíkov, moslimov, židov, dokonca aj ateistov.

Opisujúc atmosféru februárového stretnutia s pápežom, povedal: „Cítil som, že pápež zdieľa moje presvedčenia, že máme spoločný názor na to, že je dnes nevyhnutné spoločne brániť kresťanské hodnoty preto, aby sme ochránili súčasnú civilizáciu od všetkých tých negatívnych následkov, ktoré môžu nastať v prípade oslabenia vplyvu kresťanstva na osobný a spoločenský život ľudí“.

Patriarcha Kirill dodal, že ruskí pravoslávna cirkev má stále lepšie vzťahy s mnohými moslimskými organizáciami, ktoré sú tiež znepokojené sekularizáciou života a tiež židovskými obcami a aj s ľuďmi nie náboženskými.

 „Dnes nachádzame veľa spoločného s tými nie náboženskými ľuďmi, ktorí dušou cítia nebezpečenstvo celej tejto zmeny morálnosti, podkopávania tých najdôležitejších základov ľudskej koexistencie,“ povedal hlavný predstaviteľ ruskej pravoslávnej  cirkvi.

Zdroj: rusvesna.su


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |