Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V preklade do „energetického“ - Putin označil balík za „zhabanie vlastníctva“ - chelemendik.sk

 

V preklade do „energetického“ - Putin označil balík za „zhabanie vlastníctva“

2020-08-04  (09:41)

 - V preklade do „energetického“ - Putin označil balík za „zhabanie vlastníctva“

26.2.2011 

Stretnutie v Bruseli 23.-24. februára delegácie vlády Ruska na čele s premiérom Putinom a Eurokomisie bolo už štvrté v poradí. A podľa názoru expertov – najreprezentatívnejšie. Na ruskej strane sa na ňom zúčastnilo 12 kľúčových ministrov, Eurokomisiu reprezentovalo 23 komisárov z 27.  Rokovací poriadok zahrňoval do seba mimo iné problémy uzavretia novej základnej zmluvy o partnerstve a spolupráci, zrušenia vízovej povinnosti s Európskou úniou, začlenenie Ruska do Svetovej obchodnej organizácie. Ale podľa názoru analytikov hlavné diskusie sa rozprúdili okolo energetiky.

V predvečer návštevy ruského predsedu vlády do Bruselu britský denník The Financial Times zverejnil komentár s dramatickým titulkom: „Putin sa chystá obnoviť boj o Barrosa“. Toto vydanie, ako je známe, skôr, ako iné, zverejnilo rad odhalených stránkou WikiLeaks diplomatických dokumentov amerického štátneho departementu. V niektorých z nich sa hovorilo o vraj napätých vzťahoch medzi Vladimírom Putinom a Josém Manuelom Barrosom. Avšak ako poznamenáva tlač, aj Putin, aj Barroso počas stretnutia všemožne demonštrovali vzájomnú sympatiu. Vyhlásenie hlavy Eurokomisie na tlačovej konferencii po skončení stretnutia o tom, že ruská energetika je „zárukou prekvitania Európy“ sa tak páčilo premiérovi, že podľa neho na tom by sa tlačová konferencia mohla skončiť. A predsa obaja uznali, že problémy vo vzťahoch Ruska a EÚ existujú. Ale dajú sa vyriešiť.

Ide predovšetkým o nadobudnutie platnosti od 3. marca tak zvaného „tretieho energetického balíka. Tento balík značne obmedzuje práva dodávateľov energetických zdrojov na vlastnú štruktúru prepravy paliva. Putin označil balík za „zhabanie vlastníctva“ – veď napríklad Gazprom bude musieť odovzdať právo na predaj plynu európskym spoločnostiam. Tu je komentár experta ruského Ústavu svetového hospodárstva Sergeja Utkina:

- Teraz situácia tak trochu visí vo vzduchu. Na jednej strane ruské oficiálne osoby stále častejšie hovoria o tom, že v zásade pri vnesení určitých opráv do zmluvy o Energetickej charte Rusko by sa mohlo zapojiť do tohto procesu. Na druhej strane posúdenie konkrétnych zmien trvá roky a zatiaľ nedošlo ku zreteľným výsledkom. Treba hľadať vzájomne prijateľné varianty. A takéto varianty existujú.

 

ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |