Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V cudzine by robila takmer polovica Slovákov, Čech každý dvanásty - ČTK - chelemendik.sk

 

V cudzine by robila takmer polovica Slovákov, Čech každý dvanásty - ČTK

2020-09-28  (19:44)

 - V cudzine by robila takmer polovica Slovákov, Čech každý dvanásty -  ČTK

 


Každý dvanásty český uchádzač o prácu chce za ňou odísť do zahraničia. Na Slovensku vyjadrilo záujem o prácu v zahraničí až 43 percent záujemcov. Vyplýva to z prieskumu spoločností Profesia a Focus.
 
 

„K väčšej flexibilite Slovákov prispieva nielen horšia situácia na trhu práce, kde je podiel nezamestnaných osôb 14,41 percenta (v ČR 7,7 percenta). Predovšetkým najmladší Slováci nerobia rozdiely, či sa presťahujú za prácou v rámci Slovenska alebo odídu do zahraničia. Najčastejšie tam za prácou odchádzajú vysokopríjmové skupiny. Naopak, dve tretiny uchádzačov v Česku nie sú ochotné dochádzať alebo sa presťahovať za prácou, ani do iného kraja,“ uviedla Kateřina Jaroňová z pracovného portálu Profesia.cz.

Polovica uchádzačov o prácu na českom portáli Profesia.cz, ktorí za posledných 12 mesiacov hľadali prácu v zahraničí, je ochotná presťahovať sa do Nemecka. Nasleduje Rakúsko s podielom 34 percent, Veľká Británia (31 percent), Holandsko (17 percent) a Švajčiarsko (16 percent).

Prácu v zahraničí hľadajú prevažne kvalifikovaní robotníci a zamestnanci v službách, ktorí predstavujú 78-percentný podiel tých, čo za posledných 12 mesiacov chceli odísť za prácou do zahraničia.

V máji dve pätiny životopisov (11 184) na Profesia.cz deklarovali znalosť angličtiny. Nasledovalo 7 594 uchádzačov s nemčinou a 3 644 so znalosťou ruštiny. „Znalosti jazykov u uchádzačov sú podľa potrieb jazykových znalostí z ponúk práce nedostatočné. Angličtinu vyžadujú zamestnávatelia u 57 percent ponúk a nemčinu u 18 percent ponúk,“ podotkla Jaroňová.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |