Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V Taliansku sa bude konať referendum o odchode z eurozóny - chelemendik.sk

 

V Taliansku sa bude konať referendum o odchode z eurozóny

2020-08-11  (17:41)

 - V Taliansku sa bude konať referendum o odchode z eurozóny

1.12.2014


Líder opozičného Hnutia 5 hviezd Beppe Grillo predstavil v EP nový program, ktorý má viesť k referendu o odchode Talianska z eurozóny.

„Sme unavení z toho, že sme večne obeťami a chceme sa vrátiť k našej nezávislosti vo finančnej politike a chceme, aby talianska centrálna banka tlačila peniaze na našom území,“ povedal Grillo. Myslí si, že odmietnutie eura by dovolilo krajine postaviť sa na nohy po ťažkej kríze.

Bývalý komik, ktorého hnuti získalo v posledných voľbách do EP 21%, najmä vďaka sľubom o návrate k národnej mene, tvrdí, že strana má všetky šance dosiahnuť vytýčené ciele a navrhnúť svoj projekt talianskemu parlamentu už v decembri 2015.

Poslanec, člen Hnutia 5 hvied, Carlo Sibilia povedal v rozhovore pre Hlas Ruska, prečo chce Taliansko odísť z eurozóny:

Pripojením našej krajiny k spoločnej mene sa náš štátny dlh markantne zvýšil. Okrem toho existencia eura negatívne ovplyvňuje životy obyčajných ľudí a fungovanie malých a stredných podnikov. Keď budeme v situácii, že nedokážeme devalvovať euro ako valutu, ktorá je riadená centrálne, budeme musieť znižovať hodnotu našej pracovnej sily. To vedie k tomu, že sa v Taliansku obmedzujú práva pracujúcich, znižuje sa počet podnikov a zhoršuje sa výkonnosť výroby v krajine.

Myslíte si, že návrat k národnej mene naozaj umožní Taliansku riešiť problémy, ktoré sa v krajine nakopili? Akú konkrétnu výhodu by mohol priniesť odchod z eurozóny?

Netrváme iba na návrate k líre, ale aj na menovej suverenite. V článku 117 Talianskej ústavy, paragrafe A je jasne uvedené, že zodpovednosť za menu v krajine má iba štát, čiže Taliansko, nie EÚ. Preto plánuje bojovať za menovú suverenitu, ktorá nám dovolí na štátnej úrovni kontrolovať tlač štátnych prostriedkov.

Koľko bude stáť Taliansko takéto rozhodnutie? Boli vypracované nejaké matematické prepočty?

Máme vypracované nejaké prognózy, zverejnené boli v Grillovom blogu. Samozrejme, že odchod z menovej únie by bol pre Taliansko akousi prechádzkou lesom v studené ráno. Toto rozhodnutie by stálo veľa obety, ale aj tak sme nútení častokrát obetovať sa. Teraz je to však bezúčelové, ale v tomto prípade budeme vedieť, že strácame za cenu vytvorenia vlastného blaha.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_11_30/V-Taliansku-sa-bude-konat-referendum-o-odchode-z-eurozony-1089/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |