Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V Španielsku havaroval vysokorýchlostný vlak - VIDEO - chelemendik.sk

 

V Španielsku havaroval vysokorýchlostný vlak - VIDEO

2019-12-06  (09:42)

 - V Španielsku havaroval vysokorýchlostný vlak - VIDEO

 

 

 

Polícia dnes vypočuje rušňovodiča vlaku, v ktorom zahynulo 80 ľudí

TASR, dnes 10:33

Vlak s ôsmimi vozňami po vykoľajení narazil do múru a začal horieť - tesne pred železničnou stanicou v známom pútnickom meste Santiago de Compostela na severozápade Španielska

 

Madrid 26. júla (TASR) - Rušňovodič vlaku, ktorý sa v stredu večer vykoľajil v španielskej oblasti Galícia, pričom zahynulo najmenej 80 ľudí, sa aj dnes nachádza po nehode v nemocnici pod dozorom polície. Oficiálny zdroj citovaný agentúrou Reuters uviedol, že tragédiu spôsobila neprimeraná rýchlosť. Vyšetrovatelia majú dnes rušňovodiča vypočuť.

 

Zdroj je oboznámený s oficiálnym vyšetrovaním havárie.

Vlak s ôsmimi vozňami po vykoľajení narazil do múru a začal horieť - tesne pred železničnou stanicou v známom pútnickom meste Santiago de Compostela na severozápade Španielska. Išlo o jedno z najhorších železničných nešťastí v Európe.

Mesto sa vo štvrtok zobudilo do hrôzostrašnej situácie. Práve v ten deň, 25. júla, sa mali konať významné miestne slávnosti, Národný deň Galície.

Vyšetrovaním nehody bol poverený sudca v Santiagu de Compostela, hlavnom meste severného španielskeho regiónu Galícia. Sudca nariadil polícii, aby dnes 52-ročného rušňovodiča Francisca Josého Garzóna vypočula.

Nie je jasné, aký druh zranení utrpel rušňovodič. Nie je zatknutý, ale nachádza sa v nemocnici pod policajným dozorom.

Štátna železničná spoločnosť Renfe uviedla, že rušňovodič je veterán pôsobiaci vo firme 30 rokov a má za sebou desať rokov riadenia vlakov. Na tejto trase bol rušňovodičom približne rok, dodala spoločnosť.

Oblastná vláda informovala, že 95 ľudí sa stále nachádza v nemocnici, pričom 32 z nich vrátane štyroch detí je vo vážnom stave. Medicínski odborníci sa dnes snažia identifikovať ešte 13 tiel, takže zúfalé rodiny musia čakať na konečnú správu.

Keďže slávnosti v Santiagu vo štvrtok zrušili, stovky ľudí išli namiesto toho k vraku vlaku, kde pozorovali, ako žeriavy dvíhajú pokrútené vozne z okolia koľají.

Video z bezpečnostnej kamery zachytilo vlak s 247 ľuďmi, ako sa rúti do betónového múru na jednej strane železničnej trate, narazí doň, vozne sa vykoľaja a lokomotíva sa prevráti.

Vlak podľa miestnych médií vletel do zákruty rýchlosťou 190 kilometrov za hodinu. Stanovená rýchlosť pre jazdu v zákrute je však 80 km/h.

Vyšetrovatelia sa snažia zistiť, prečo išiel vlak tak rýchlo a prečo bezpečnostné zariadenia určené na udržiavanie povolenej rýchlosti vlak nespomalili.

Náraz bol taký obrovský, že jeden vozeň letel vzduchom niekoľko metrov a dopadol na opačnú stranu betónového múru. Telá obetí boli po nešťastí rozhádzané popri trati.

Medzi mŕtvymi sa nachádzal aj americký občan a Mexičan. Zranenia utrpel najmenej jeden britský občan.

 

Zdroj: tasr.sk, youtube.com


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |