Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V Rusku úspešne vyskúšali prototyp novej medzikontinentálnej balistickej rakety - chelemendik.sk

 

V Rusku úspešne vyskúšali prototyp novej medzikontinentálnej balistickej rakety

2020-08-13  (12:06)

 - V Rusku úspešne vyskúšali prototyp novej medzikontinentálnej balistickej rakety

 

 
     

Skúšobné odpálenie prototypu novej medzikontinentálnej balistickej rakety (MBR) úspešne prebehlo 23. mája z kozmodrómu Pleseck v Archangeľskej oblasti. Ciele sa dosiahli a výcvikový vojenský blok dorazil do západnej časti polygónu Kura na poloostrove Kamčatka. Informoval o tom oficiálny predstaviteľ Raketového vojska strategického zamerania.

Štart pomocou mobilného spúšťacieho zariadenia uskutočnili na základe vojenských výpočtov Raketové vojská strategického zamerania spoločne s Kozmickým vojskom. Hlavným cieľom odpálenia bolo získanie experimentálnych údajov, ktoré by potvrdzovali správnosť vedecko-technických a technologických rozhodnutí prijatých počas výroby MBR. V danom prípade ide skôr o MBR s manévrovacími vojenskými blokmi, poznamenáva prezident Akadémie problémov bezpečnosti, obrany a zákonu Viktor Jesin:

- Dané vojenské bloky sú schopné nahradiť letovú dráhu pokiaľ ide o výšku a aj odbočenie do strán. Preto nie je jednoduché odhadnúť bod zostrelenia protirakety nasmerovanej do tohto vojenského bloku, t.e. jej dráha sa stane nevypočítateľnou pre protiraketové komplexy. Tým pádom sa znižuje aj schopnosť protiraketovej obrany zachytiť dané bojové bloky.

Na prekonanie protiraketovej obrany predstavuje nové možnosti zvýšenie rýchlosti a počtu bojových blokov. Rakety vybavené napríklad namiesto jedného bolku desiatimi, môžu zasiahnuť protiraketovú obranu oveľa vyššie. Preto sa aj vyrábajú takzvané viacnábojové MBR. Dlhodobo sa pracuje nad tým, ako prerušiť existujúce a perspektívne systémy protiraketovej obrany nepriateľa, poznamenáva vojenský spravodajca Komsomolskej pravdy Viktor Banarec.

- Nie je tajomstvom, že vlastníme manévrovacie nadzvukové hlavice. Dnes sa hovorí o rozšírení ich možností s ohľadom na systém Protiraketovej obrany a nový vojenský transport, ktoré chcú v Európe vybudovať USA a NATO do roku 2020. Súčasné odpálenie rakety je adekvátnou reakciou na plány USA a NATO.

Podľa názoru odborníkov, v danom úspešne vyskúšanom prototype sa využívajú všetky tie know-how, ktoré sú založené v raketách Topol-20, Jars a Bulava.

 

RUVR.RU


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |