Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V Rusku sa zahájila kampaň voľby maskotov - chelemendik.sk

 

V Rusku sa zahájila kampaň voľby maskotov

2020-05-30  (00:17)

 - V Rusku sa zahájila kampaň voľby maskotov

 


V Rusku sa zahájila kampaň voľby maskotov Olympiády a Paraolympiády v Soči. Vo vysielaní ústredného televízneho kanálu sa predstavili kandidáti uchádzajúci sa o právo stať sa tvárou Olympiády 2014.

Rusom predstavili 11 postavičiek. Porota expertov z nich vybrala skoro 25 tisíc prác poslaných do celonárodnej súťaže. Nad finalistami veľmi dobre popracovali profesionálni umelci a animátori natočili o každom z kandidátov 30 sekundové kreslené filmy a porozprávali v nich, prečo práve on by sa mal stať symbolom Olympiády a Paraolympiády v Soči.

Biely medveď sa napríklad priznal, že zo zimy nemá strach, pretože je ako naozajstný športovec v neustálom pohybe a Leopard sa predstavil ako horský záchranca milujúci snowboard. Medzi uchádzačmi o titul maskotu Olympiády a Paraolympiády v roku 2014 je aj Matrjoška, Hnedý medveď a Zajac...

Maskot by mal byť taký, aby ho asociovali s našou krajinou a vytváral by dobrý dojem o Olympiáde v Soči, myslí si olympijská majsterka Svetlana Žurová:

-Vybrať maskot bolo vždy zložité. Dokonca sa mi zdá, že Olympiáda by mala mať dva až tri symboly. Napríklad ako ľadového medveďa a kaukazského leoparda.

Ako sa priznala účastníčka troch Olympiád Svetlana Žurová, pre športovcov majú maskoty obrovský význam. Veď sa nachádzajú na všetkých štartoch a tvoria dobroprajnú atmosféru. A to je pamiatka na celý život, hovorí Svetlana Žurová:

-Športovci sa vždy snažia priviezť maskot z každej Olympiády. Veď sa stáva aj také, že športovec sa zúčastní na Olympiáde iba jedenkrát. A vďaka maskotu sa pamiatka na Olympiádu zachová. A vždy je pravdaže príjemné priniesť darček príbuzným a priateľom. A ak športovec vyhral, možnože to bude jeho maskot na celý život.

Maskotov Olympiády a Paraolympiády v Soči zvolia celonárodným sms -hlasovaním 26. februára. Predstavitelia Organizačného výboru Soči 2014 dúfajú, že nový maskot sa zapáči ľuďom na celom svete a bude taký istý obľúbený, ako aj preslávený Miška – symbol moskovskej Olympiády-80.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |