Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V Rusku od januára 2014 obmedzia všetky nákupy v hotovosti o výške viac ako 600 tisíc rubľov - chelemendik.sk

 

V Rusku od januára 2014 obmedzia všetky nákupy v hotovosti o výške viac ako 600 tisíc rubľov

2020-02-23  (04:09)

 - V Rusku od januára 2014 obmedzia všetky nákupy v hotovosti o výške viac ako 600 tisíc rubľov

8.11.2013


Platby v hotovosti v Rusku predsa len budú obmedzené. Od januára  2014 sa predpokladá, že bude zakázané realizovať  všetky platby v hotovosti  prevyšujúce sumu 600 tisíc rubľov а od roku  2016 prevyšujúce 300 tisíc. V ministerstve financií sľúbili, že budú počítať so slabými miestami tohto projektu zákona a donesú vláde  hotový dokument. 


Okrem obmedzenia platby za nákupy v hotovosti, autori zákona navrhujú doplniť Kódex o administratívnych priestupkoch  pokutami  o výške sumy, ktorá bola prijatá v hotovosti prevyšujúc výške obmedzenia. „Teraz ešte prebiehajú niektoré vnútrovládne diskusie v oblasti  nariadenia  administratívnej zodpovednosti na občanov a o veľkosti samotnej pokuty. Ale v najbližšom čase plánujeme odstrániť všetky nezhody", – cituje Rossijskaja gazeta riaditeľa oddelenia monitoringu bankového sektoru Ministerstva financií Zachara Sabanceva.

Momentálne zákaz platiť v hotovosti  v Rusku platí iba pre právnické osoby – môžu platiť v „cashi“ iba do výšky 100 tisíc rubľov. Ostatné operácie musia byť realizované bezhotovostne.  Na ministerstve financií sú presvedčení, že rozšírenie obmedzenia aj na fyzické osoby pomôže zabezpečiť transparentnosť výdavkov, znížiť objem tieňového sektoru ekonomiky a zväčšiť množstvo zozbieraných daní. 

Nedávno komisia štátnej dumy pre finančný trh vystúpila proti myšlienke obmedzenia veľkosti platieb v hotovosti.  „Rozličné druhy administratívnych obmedzení v našej krajine, kde je infraštruktúra platobných kariet  rozvinutá veľmi nerovnomerne, môžu byť zhubné“  – vyhlásila šéfka komisie Natália Burykina v priebehu svojho vystúpenia na Národnom fóre pre platby.

Podľa jej slov, je treba kráčať nie po ceste zákazov, аle po ceste rozvoja infraštruktúry bezhotovostných platieb a zníženia hodnoty kariet pre obyvateľstvo. „Naši občania, obzvlášť vo vzdialených regiónoch a malých obciach nemajú dostatok skúseností a úrovne finančnej gramotnosti, aby aktívne používali bezhotovostné platby,“ – domnieva sa Burykina.

Pripomeňme, že to, že sa na ministerstve financií chystajú obmedziť veľkosť hotovostných platieb začalo byť známe na konci februára. Hlava ministerstva  Anton Siluanov vyhlásil, že toto opatrenie je prijímané za účelom zabezpečenia bezpečnosti veľkých obchodov fyzických osôb. 


Na konci mája bol tento projekt zákona predstavený v Štátnej dume. Na rozdiel od návrhu ministerstva financií však právo  stanovovať  maximálnu výšku  hotovostných platieb je v dokumente navrhované prenechať národnej banke Ruska.


Zdroj: utro.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |