Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V Poľsku sa za drobné predávajú novorodenci - BEO.SK - chelemendik.sk

 

V Poľsku sa za drobné predávajú novorodenci - BEO.SK

2020-02-23  (04:20)

 - V Poľsku sa za drobné predávajú novorodenci - BEO.SK

 

 

Poľský biznis, zdá sa, nevyčerpal všetky možnosti ako prekvapiť. Popri plesnivom premaľovanom mäse či cestárskej soli v potravinách najnovšie pribudol kvitnúci obchod s novorodencami.

V Poľsku ho odštartovala nedávna novela trestného zákona. Predaj novorodencov po novom v Poľsku už nie je považovaný za obchod s ľuďmi. Trestný čin pácha iba ten, komu je dokázané, že kúpil alebo predal človeka na prácu, k žobraniu, prostitúcii či kvôli pornografii. Poľské stránky tak zaplavujú ponuky na predaj a kúpu novorodencov.

Ceny sú pritom niekedy až mrazivo nízke. Cenové kategórie začínajú v prepočte niekde v rozmedzí od 300 do 1000 €. Možnosť je sumu za dieťa rozložiť aj na splátky.

Ide o akúsi skratku v procese osvojenia (adopcie), čo prináša samozrejme nesmierne množstvo rizík, keďže predpokladám, že celý tento biznis nie je úradne koordinovaný. Nová náhradná rodina tak neprechádza žiadnym úradným posudzovaním spôsobilosti náhradných rodičov. A môžeme tak čakať, že občas v správach preblysne informácia o zneužití či zabití takýchto detí.

Lebo nízka suma a úradne nekontrolovaný proces si doslova koleduje o tragické následky pre mnohé takto predané deti.

Fakt je totiž ten, že ani inštitucionálne zastrešenie nedokáže eliminovať všetky riziká. Príkladom môže byť cigán z detského domova, ktorý si ako zárobkovú činnosť zvolil profesionálne rodičovstvo a do výchovy si zobral troch malých cigánov. Jedného dňa však jedno hodil o zem, na následky čoho zomrelo a celého jeho okolie ostalo prekvapené.

Ďalší aspekt, ktorý v novom poľskom biznise tu získava na význame, je pôvod predávaných detí. Reportéri Newsweeku zistili, že novorodeniatka na predaj pochádzajú často zo sociálne veľmi zaostalého prostredia. To dáva predpoklady k tomu, že aj deti s nízkym zdedeným potenciálom sa môžu ukázať v budúcnosti neraz ako problémové. Sociálne slabé skupiny obyvateľstva tak kvôli peniazom budú robiť deti, zatiaľ čo budú znižovať potenciál celého národa.

Celá táto mašinéria je živená nielen drobnou legislatívnou deviáciou, ale tiež jednoducho tým, že vo vyspelých populáciách sú stále viac reprodukčné páry zasiahnuté rôznymi príčinami neplodnosti, často však len preto, lebo s plodením detí váhali do neskoršieho veku.

Jedno z riešení je pre takýto pár osvojenie si dieťaťa (adopcia). Paradoxne, čo sa im z pôvodných biologických rodín dostane, sú malé časované bomby sociálnych problémov (na čo celkom otvorene upozorňuje aj psychológ Karol Kleinman).

V novom legislatívnom prostredí Poľska sa však popri ľuďoch, ktorí chcú dať deťom lásku, môže zviesť aj nemalé množstvo vážnych zločincov.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |