Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
V Európe sa začal stress - expertom sa nepáči to, že na elektrárne nepripustia nezávislých expertov - chelemendik.sk

 

V Európe sa začal stress - expertom sa nepáči to, že na elektrárne nepripustia nezávislých expertov

2020-05-27  (00:46)

 - V Európe sa začal stress - expertom sa nepáči to, že  na elektrárne nepripustia nezávislých expertov

 

 

Európska únia oficiálne začína stress testovanie svojich jadrových elektrární, aby zhodnotia spoľahlivosť v núdzových situáciách už činných európskych jadrových elektrární a reaktorov, ktoré sa ešte budujú. Testovanie sa bude uskutočňovať na tri etapy za účasti prevádzkujúcich spoločností elektrární, národných atómových agentúr a expertov Eurokomisie. Poslední dostanú na analýzu iba údaje na papieri, pretože predpisy zakazujú vstup na strategické objekty nepovolaných osôb.

Rozhodnutie o zahájení stress testov v Európe schválili po katastrofe v Japonsku. Verejnosť bola poplašená, Nemecko sa vôbec rozhodlo do roka 2022 sa vzdať jadrovej energetiky. V takejto situácii EÚ musela reagovať na najvyššej úrovni, poznamenal člen Rady pre vonkajšiu a obrannú politiku Ruska Vladimír Averčev:

- Stress testy je možné považovať iba za politický krok, ktorý má demonštrovať ustarostenosť vedenia Európskej únie kvôli situácii, ktorá sa vytvorila. Pretože tieto stress testy za pomoci počítačov sotva niečo pridajú k tomu, čo rozvíjajúce atómovú energetiku krajiny už aj tak vedeli. Ale pre väčšinu z nich v dohľadnej budúcnosti neexistuje alternatíva jadrovej energetike. Takže ide len o to, aby sa zaručila spoľahlivosť jadrových elektrární. Z tohto hľadiska počítačový stress test vyzerá ako gesto na učičíkanie verejnej mienky.

Zahraničným expertom sa nepáči to, že po prvé, na elektrárne nepripustia nezávislých expertov, po druhé, že predpokladá sa iba počítačová simulácia krízových situácií. K žiadnym previerkam elektrární v reálnych podmienkach nedôjde. Takýto prístup má svoje nedostatky. Napriek rozvoju vysoko presných počítačových technológií vždy je tu možnosť vzniku problémov, ktoré je možné odhaliť iba v praxi.

20. júna vo Viedni sa skutoční konferencia MAAE. Bude tam predstavená správa Japonska o situácii v súvislosti s haváriou na jadrovej elektrárni. Experti Európskej únie predstavia správu o výsledkoch stress testov. Rusko porovná požiadavky voči jadrovým objektom EÚ so svojimi. Očakávajú, že budú vyvinuté celosvetové prístupy MAAE k podmienkam výstavby a prevádzkovania jadrových elektrární.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


nika   |   2011-06-01  (19:50)
50%  
mínus plus
  Moje pocity prestávajú byť len pocitmi....
USA zatiahli celý svet do fin. ale zároveň morálnej krízy. Teraz robia všetko preto, aby svet z tejto krízy nepovstal, tak ako sa to rysuje. A HAARP im v tom robí dobrú službu. Zatváranie jadrových elektrární a tým pádom energetická nesebestačnosť je na svete, dobre naplánované. Ďalej tu máme črevnú baktériu, keby toho bolo málo. Ktohovie ktorý labák vyvinul tento kmeň a ako sa rozšírila? Tipujem že asi tak ako prasacia chrípka...Čo bude nasledovať? Potrebujú ľudí vopchať do chomúta jednej svetovej vlády, ale sa im to nepodarí. Nebudú mať posledné slovo...
protopartorg   |   2011-06-02  (00:07)
50%  
mínus plus
  "predpokladá sa iba počítačová simulácia krízových situácií. K žiadnym previerkam elektrární v reálnych podmienkach nedôjde"

- previerka v REÁLNYCH PODMIENKACH sa simulovala v ČERNOBYLE, kde sa im po dlhom boji podarilo úspešne vyradiť všetky bezpečnostné systémy elektrárne. Vieme všetci ako to dopadlo.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |