Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Už vieme, ktoré krajiny vystupujú za zrušenie sankcií voči Rusku - chelemendik.sk

 

Už vieme, ktoré krajiny vystupujú za zrušenie sankcií voči Rusku

2020-02-14  (20:53)

 - Už vieme, ktoré krajiny vystupujú za zrušenie sankcií voči Rusku

18.3.2015


V prospech zmiernenia režimu sankcií vystupujú lídri Talianska, Grécka a Cypru, ktorí navštívili Moskvu, а taktiež Španielsko, Rakúsko, Maďarsko a Slovensko, oznamuje agentúra Bloomberg.

Ešte predtým britská Financial Times sa dozvedela, že výsledný text vyhlásenia o predĺžení sankcií, ktoré vypršia v júni o ďalšieho pol roka sa zatiaľ nepodarilo odsúhlasiť.  Rozhodnutie v tejto otázke sa bude prijímať na základe konsenzu, teda ho musí podporiť  všetkých 28 členských štátov EÚ.

Bloomberg vo svojej publikácii tvrdí, že „blok krajín, vystupujúcich proti sankciám" sa pokúsi „odprezentovať“ na dvojdňovom summite EÚ, ktorý  začína vo štvrtok. Agentúra pripomína, že Moskvu nedávno navštívil  prezident Cypru Nikos Anastasiadis (na konci februára), premiér Talianska Matteo Renzi (na začiatku marca), а na začiatku apríla do Ruska má pricestovať grécky premiér Alexis Tsipras. Okrem týchto krajín proti sankciám vystúpili Maďarsko, Slovensko, Rakúsko a Španielsko.

FT predtým napísali, že šance predĺžiť sankcie na májovom summite sú mimoriadne malé a, podľa všetkého, rozhodnutie bude odložené do júna.

„Ako pravdepodobný vývoj udalostí sa javí to, že tieto krajiny nebudú súhlasiť s predĺžením sankcií teraz a budú odkladať rozhodnutie do tej najposlednejšej chvíle, až kým sa sankcií neminú,“ - súhlasí s týmto hodnotením Ian Bond, riaditeľ pre zahraničnú politiku londýnskeho Centra európskej reformy.

Stúpenci tvrdej línie poukazujú na to, že pomalosť a neistota budú nahrávať ruskej propagande, ktorá očakáva rozkol v Európskej únii.

Krajiny Veľkej sedmičky  a Európskej únie predtým zaviedli sankcie voči ruským politikom, podnikateľom, a potom obranným a surovinovým spoločnostiam  a štátnym bankám. Ruko ako reakciu na to obmedzilo import potravín z týchto krajín .

Ako oznámil Obozrevateľ, EÚ údajne pripravuje nové sankcie proti Rusku: medzi nimi je aj odpojenie SWIFT.

Zdroj: http://obozrevatel.com/abroad/72069-stalo-izvestno-kakie-stranyi-es-vyistupayut-za-snyatie-sanktsij-protiv-rossii.htm

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |