Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Útok na letisko Domodedovo mohla spáchať čierna vdova - chelemendik.sk

 

Útok na letisko Domodedovo mohla spáchať čierna vdova

2020-02-23  (05:10)

 - Útok na letisko Domodedovo mohla spáchať čierna vdova
25. januára 2011  9:31Teroristický útok na moskovské letisko Domodedovo mohla spáchať žena, vdova po kaukazskom militantovi. S odvolaním sa na nemenované ruské bezpečnostné zdroje o tom v utorok informovali agentúry RIA Novosti a Interfax.


Galéria: Útok na letisko Domodedovo

Výbuch na letisku si vyžiadal okrem 35 obetí takmer dve stovky zranených.
Výbuch na letisku si vyžiadal okrem 35 obetí takmer dve stovky zranených.
Autor: SITA

Správy o tom, že približne 5 kilogramov TNT mohla odpáliť aj čierna vdova povedali vyšetrovateľom svedkovia tragédie, pri ktorej v pondelok zahynulo 35 ľudí a ďalších 180 utrpelo zranenia. Podľa Ria Novosti sprevádzal podozrivú ženu jeden muž, ktorého hlava sa neskôr našla.

Obaja podozriví teroristi zahynuli pri výbuchu, ktorý podľa posledných informácii od polície zodpovedal sile explózie 5 kilogramov TNT (pôvodne sa hovorilo o 7 kilogramoch). Podľa zdroja výbušné zariadenie naplnené kovovými prieraznými článkami explodovalo hneď potom, ako žena otvorila príručnú tašku. Detonácia vzápätí vymrštila mužovu hlavu. Jeden zo svedkov vyšetrovateľom povedal, že videl explodovať príručnú tašku, ktorú priniesla žena.

"Očitý svedok vypovedal, že mladá žena oblečená v čiernom mala pri sebe príručný batoh alebo kufrík," uviedol zdroj. Ten tiež zopakoval informácie, že ruské tajné služby pred útokom na najväčšie ruské letisko varovali. Moskovské tajné služby z útoku upodozrievajú takzvané čierne vdovy. Ide o vdovy po zabitých kaukazských povstalcoch. "Teroristický útok sa udial presne podľa schémy, ktorú používajú teroristi zo Severného Kaukazu," uviedol pre Ria Novosti zdroj. Aj pri útokoch na stanice moskovského metra sprevádzali samovražedných atentátnikov militanti.

Vyšetrovatelia tiež nevylúčili možnosť, že dvojica plánovala pôvodne nálož iba vyložiť a odpáliť ju až neskôr. "Zariadenie však mohlo vybuchnúť omylom alebo ho odpálili pomocou diaľkového zariadenia," dodáva zdroj. Oboch pravdepodobne na najrušnejšie moskovské letisko priviezli komplici. Úrady preto pátrajú po troch podozrivých.

Medzi obeťami útoku je podľa internetovej stránky domoded24.com najmenej sedem cudzincov. Úrady zatiaľ identifikovali 25 tiel, vrátane dvoch Britov, Nemca, Bulhara. Ďalší traja identifikovaní cudzinci sú z Kirgizska, Tadžikistanu a Uzbekistanu. Predbežnú identifikáciu obetí vykonali ruské úrady na základe dokumentov, ktoré sa pri nich našli. Podľa moskovských úradov ostáva v nemocniciach 87 ľudí, medzi nimi je aj osem cudzincov. V kritickom stave sa stále nachádza 40 zranených.

Ruský prezident Dmitrij Medvedev v utorok obvinil zo zodpovednosti za útok samotné vedenie a manažment letiska a nedostatočné bezpečnostné opatrenia. "To, čo sa stalo, demonštruje, že došlo k vážnemu narušeniu bezpečnosti. Niekto sa musel veľmi usilovať o prenesenie alebo prinesenie takého veľkého množstva výbušnín," uviedla tlačová agentúra Interfax s odvolaním sa na prezidenta Medvedeva.

Výbuch nastal v pondelok o 16.32 miestneho času (14.32 SEČ) v časti príletovej haly medzinárodného letiska Domodedovo, kde cestujúci čakajú na svoju batožinu. Krátko predtým na letisku pristálo niekoľko desiatok medzištátnych letov. Rusku už stihli vyjadriť sústrasť viacerí zahraniční lídri, ktorí hovoria o odsúdeniahodnom teroristickom útoku. Vyšetrovatelia predpokladajú, že za výbuchom môžu stáť severokaukazskí povstalci, ktorí sú zodpovední za viacero predošlých útokov v Moskve.

Zdroj: SITA, pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |