Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Útok na Sýriu je úder proti Rusku - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA - chelemendik.sk

 

Útok na Sýriu je úder proti Rusku - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA

2020-11-30  (20:44)

 - Útok na Sýriu je úder proti Rusku - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA

 Vzduch zavoňal pušným prachom. Obama sa pripravuje každú chvíľu vydať príkaz na začiatok bojových akcií. A to sa môže zmeniť na tretiu svetovú vojnu.
 „Vojenská operácia je veľmi reálna.  Ale tretia svetová vojna, zatiaľ nie,“ hovorí riaditeľ Inštitútu pre systémovú a strategickú analýzu Andrej Fursov. „Náš minister zahraničných vecí Sergej Lavrov sa poponáhľal ubezpečiť svetovú verejnosť, že Rusko s nikým (t. j. so Západom) nebude bojovať v prípade násilného zásahu Západu v sýrskom konflikte.
- Rusko však môže vetovať v Bezpečnostnej rade.

-  Briti a Američania už vyhlásili, že budú konať bez konzultácií s Bezpečnostnou radou, teda vykašľú sa aj na Rusko aj na Čínu. Lavrov si to veľmi dobre uvedomuje. Za násilnú akciu vystupuje aj Nemecko a Turecko,  ktoré poslalo Asadovým nepriateľom veľa zbraní.
- Lavrov však varoval Američanov, že násilný zásah môže iba stimulovať ďalší rozvoj občianskej vojny v Sýrii a spôsobí ďalšiu destabilizáciu.
- Destabilizácia Blízkeho východu, je jeden z tých cieľov, ktorých bábkou sa stal Obama; rozumie sa, že destabilizácia pod ich kontrolou. Mimochodom, ďaleko nie všetci predstavitelia amerických nadnárodných štruktúr chcú destabilizáciu Blízkeho východu.
 Nie nadarmo „človek Rockefellerovcov“ Zbigniew Brzezinski vystúpil s kritikou Obamu. Otvorene označil Saudskú Arábiu, Katar a určité kruhy v USA  pôvodcov sýrskeho konfliktu a vyjadril obavy, že vojenský zásah spôsobí Amerike oveľa viac problémov než ich vyrieši: „Stále nechápem, prečo... v roku 2011 alebo 2012... sme sa zrazu rozhodli, že Asad musí odísť.“ V podstate Brzezinski  priznal existenciu medzinárodného sprisahania proti Sýrii a v tom sa zhodol s Asadom, ktorý od samého začiatku hovoril o sprisahaní v zahraničí ako o hlavnej príčine sýrskej krízy.
Pozícia Brzezinského svedčí o tom, že svetová verchuška má rôzne hľadiská na spôsoby riešenia sýrskej otázky. Sám si myslí, že riešenie musí byť politické. Pričom USA ho majú hľadať spoločne s Ruskom a Čínou. Je však jasné, že toto nepatrí medzi Obamove plány.
-Ako sa bude správať v prípade agresia silná a veľká  Čína?
-  Čína nebude zasahovať do vojenského konfliktu. Ale určite nanesie Amerike asymetrický úder, napríklad vo finančnej oblasti.
- Prečo potom sa USA zamerali na definitívne riešenie sýrskej otázky , „otázky Asada?“

 Príčin je niekoľko. Presnejšie, reč má byť o komplexe problémov vnútorného a vonkajšieho poriadku. Predovšetkým o stave ekonomiky USA. Nielenže stagnuje, ale ako tvrdia odborníci, ale blíži sa k novej kríze, hroziacej krachom ekonomiky. Plus patová politická situácia v USA, ktorá sprevádza pád popularity Obamu. Svojou politikou zjavne ašpiruje na titul jedného z najhorších amerických prezidentov, uviazla v slepej uličke.  Toto všetko Obamu ženie k malej víťaznej vojne, ktorá by zdvihla jeho prestíž a aspoň na čas by odpútala pozornosť verejnosti o ekonomických problémov. V mene tohto nositeľ Nobelovej ceny za mier je pripravený dať príkaz začať vojenskú operáciu proti Sýrii.
Iba pripomeniem: USA sa uchýlia k agresii vždy, keď vznikajú ekonomické problémy, alebo treba odpútať pozornosť od nepopulárnych ekonomických opatrení. Napríklad vojna v Kórei bola reakciou na prvý ekonomický povojnový pád v roku 1949.; vpád do Libanonu nasledoval za poklesom v rokoch 1957-58; agresia proti Vietnamu bola reakciou na hospodársky pokles v roku 1967, ako aj Carterovo spustenie ďalšej fázy studenej vojny v roku 1979; pokles v rokoch 1981-82 prebudil k životu Reaganovo „vojenské keynesiánstvo“, ale aj americký pochod na Nikaraguu a Grenadu. No a kroky USA proti Iraku v rokoch 1990-91 špecialisti spájajú s ohrozením rozpočtu Bush-Chaney-Pentagon zo strany Kongresu...
 Stručne povedané, Obama kráča vyšliapanou cestičkou podľa princípu „vonkajšia agresia ako reakcia na vnútorné problémy“. Ide ale o to, že nejde len o vnútorné problémy, existujú aj vonkajšie.
Po prvé, sily, ktoré stoja za Obamom, stavili na destabilizáciu Blízkeho východu, na vytvorenie zóny riadeného chaosu, počínajúc Mauretániou, až po Kirgizsko a Kašmír, aby „most nestabilnosti“ klinom zasiahol bruchoau Ruska a Číny. Líbya a Sýria,  boli nášľapné kamene na tomto moste.  Dnes zostal iba jeden kameň – Sýria, spojenec Ruska, Číny a Iránu súčasne. Po druhé, odstránenie Sýrie trhá os Teherán-Damask- Hizballáh, vytvárajúcu problémy pre USA a Izrael. Po tretie, kúsky roztrhanej Sýrie sa budú dať podhodiť súčasne Arábii a Kataru, odstrániac tak napätie medzi týmito spojencami Ameriky, ktoré vznikli pre udalosti v Egypte.
 Prirodzene, nejde len o Sýriu. Agresia, ak sa uskutoční, je akcia na zastrašenie Ruska, Číny a všetkých tých vo svete, ktorí sa nechcú podriadiť Amerike a snažia sa zachovať si svoju suverenitu. Číne bolo navrhnuté vydať Asada počas návštevy čínskeho premiéra v hlavnom meste Kataru, 18. januára. Peking na to nepristúpil. Ani Rusko nevydalo Sýriu. Tieto a iné kroky, ku ktorým v poslednom čase došlo (Snowden, zákon zakazujúci propagandu homosexuality) rozhnevali veľkú časť západnej vládnej špičky. Nie náhodou sa vo Veľkej Británii sa začalo hovoriť o bojkote Olympiády v Soči, ktorá sa porovnáva s olympiádou v roku 1936 v Berlíne. Náznak je jasný: Rusko propagandisticky začínajú pripravovať na úlohu nového vydania „ríše zla“. Na tom nie je nič zarážajúce, pretože súčasná Ruská federácia nie je jeľcinská polokolónia.
 Agresia proti Sýrii má demonštrovať Rusku a celému svetu: na tejto planéte bude tak, ako o tom rozhodnú USA, Veľká Británia a za nimi stojace nadnárodné štruktúry svetovej vlády. Absolútne kašlú na  – pritom demonštratívne –  OSN, medzinárodné právo, verejnú mienku. „Mienka“ bude taká, ako ju ukážu v západných televíznych zombieskrinkách.
- Máte na mysli udalosti z 21. augusta pri Damsku?
- Áno. V tento deň niekoľko západných televíznych staníc informovalo o použití chemických zbraní sýrskou vládou. 26. augusta americký minister obrany Ch. Hagel už hovoril o pripravenosti realizovať vojenský scenár v Sýrii.
Damask okamžite poprel správu o použití chemických zbraní. Po prvé, je hlúposť používať ich tam, kde by mohli tým trpieť vlastní vojaci. Po druhé, pre Asadov režim sú veľmi nevýhodné takéto takmer samovražedné  kroky. Je zvláštne, že informácie o chemických zbraniach sa objavili hneď po tom, ako americká flotila sa priblížila k sýrskym brehom.
Chemické zbrane  sú pre Američanov esom v rukáve, rovnako ako chemické zbrane Saddáma Husajna, o ktorých cynicky klamali Blair a Powell. Všeobecne dnešná situácia okolo Sýrie veľmi pripomína  marcovú situáciu z roku 2003 okolo Iraku, ktorá sa rozvíjala podľa princípu „si vinný už len preto, že sa mi (USA)  chce jesť“. Odtiaľto pramenia obvinenia na adresu Asada ešte skôr, než inšpektori OSN skončia svoju prácu: západní lídri už vyniesli obviňujúci rozsudok. Inými slovami, máme do činenia s otvorenou bezočivou svojvôľou, ku ktorej sa uchyľuje špička svetovej kapitalistickej vrstvy prostredníctvom svojich bábok – prezidentov a západných premiérov.
-    Čo môže  Damask postaviť proti agresorovi?

Asad je chlapík, drží sa statočne a predpovedá, že USA čaká neúspech. Jeden a ten istý scenár arabských revolúcií prestal byť presvedčivý a vymkol sa spod kontroly. Priama agresia naozaj svedčí o tom, že technológie arabských jarí majú svoje hranice. Ak moc kontroluje situáciu v krajine, ak piata kolóna neexistuje, alebo je slabá, farebné revolúcie sa neuskutočňujú. Napriek tomu je jasné, že Sýria sa nachádza v ťažkej situácii. Jej spojenci v regióne sú Irán, iránski šiiti, kurdovia a Hizballáh. To je málo. Tým viac, že Sýria je blokovaná. Pravda. Irán u vyhlásil, že Izrael  sa stane prvou obeťou cudzej operácie v Sýrii, ale pre Sýrčanov je to asi slabá útecha.
- Čím odpovie agresorom Asad?
- Odpoviem všeobecne. Pokiaľ viem, Asad má k dispozícii 100-tisíc rakiet rôznej triedy; má ruskú analógiu balistickej rakety SS-22 stredného doletu. A obrovské zásoby (1000 ton) chemických zbraní. Sú zásoby na vzlety do vzduchu – a Sýriu sa chystajú bombardovať (o pozemnej operácii zatiaľ nie je reč). Je jasné, že na Sýrii sa budú odskúšavať metódy vedenia vojen v kybernetickom priestore.
- Aké lekcie zo súčasného vyostrenia z toho vyplývajú pre Rusko?
- Sýrska kríza názorne svedčí o tom, že máme do činenia s medzinárodnou svojvôľou, so situáciou, keď „silný za všetko vinu zhadzuje na slabšiehp“. Poučenie: treba byť silný, upevňovať silu armády, flotily, špeciálnych jednotiek, učiť sa moderné metódy vojny, najmä v kybernetickom prostredí. A, samozrejme, nevyhnutná pre bezpečnosť je neutralizácia „piatej kolóny“.


Je jasné, že ak Sýria padne, zmizne jedna hranica na ceste priblíženia sa k zóne riadeného chaosu. Navyše, tlak na Moskvu sa zosilní – neodpustia jej postoj k sýrskej otázke, ani rastúcu samostatnosť, snahu o obnovu suverenity vôbec. Po porážke Sýrie, zjednotený Západ najskôr pristúpi k riešeniu otázky Iránu a Ruska. A možno najskôr Ruska a potom Iránu. Na to sa treba pripraviť. Súčasná situácia v Sýrii, to je nielen Sýria, ale to sme aj my. A to treba mať na pamäti, najmä pred 100. výročím začiatku 1. svetovej vojny, kde Západ mnohé ciele nedosiahol  v roku 1918, ani v roku 1945, dokonca ani v roku 1991.
Obama bude musieť prijať z hľadiska jeho kariéry veľmi ťažké a nebezpečné riešenie. Ak mu nevyjde, jeho nepriatelia ho zničia. Zostáva veriť, že ak terajšie krok Britov a Američanov nie sú psychologickým útokom, ak Obama predsa dá povolenie na agresiu, Sýrčania a ich spojenci uštedria agresorom NATO takú príučku, ktorá im nadlho zoberie chuť ubližovať slabším – ako to svojho času urobili Vietnamci. Pravda, za Vietnamom stál veľký a silný Sovietsky zväz. Rusko nie je ZSSR, ale ako hovorili Tolkienov hrdinovia, „nádej  existuje vždy“.

 

KP.RU


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |