Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Útok na Sýriu bude mať za následok jadrovú katastrofu - RUVR.RU - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA - https://chelemendik.sk - chelemendik.sk

 

Útok na Sýriu bude mať za následok jadrovú katastrofu - RUVR.RU - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA - https://chelemendik.sk

2019-11-28  (11:44)

 - Útok na Sýriu bude mať za následok jadrovú katastrofu - RUVR.RU - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA - https://chelemendik.sk


Americká vojenská operácia proti Sýrii môže vyprovokovať jadrovú katastrofu, ktorá zasiahne celý región. Počas útoku na Damask môže dôjsť k poškodeniu jadrového reaktora, ktorý sa nachádza pri tomto meste.

Aj v prípade, že jadrový objekt nebude poškodený, porážka vládnych vojsk umožní extrémistom zmocniť sa rádioaktívnych materiálov.

Pod Damaskom sa nachádza malý reaktor čínskej výroby. Čínsky dodávateľ dodal v minulosti do Sýrie takmer 1 kg uránu, ktorý môže byť použitý na výrobu zbraní. Tento urán bol súčasťou zásielky uránu určeného pre reaktor. Poškodenie tohto objektu sa preto stane skutočnou katastrofou, varoval oficiálny hovorca MZV RF Alexander Lukševič:

- V prípade zasiahnutia malého reaktora (zdroja neutrónov), ktorý sa nachádza pod Damaskom, môžu byť dôsledky skutočne katastrofálne. Dôjde ku kontaminácii okolitého územia vysoko obohateným uránom a látkami vznikajúcimi pri rozpade uránu. Taktiež to privedie k neschopnosti zabezpečiť kontrolu a bezpečnosť jadrového materiálu, ktorý sa nachádza v tomto objekte.

Ďalšie nebezpečenstvo predstavuje skutočnosť, že po útoku na Sýriu môžu vládne vojská stratiť kontrolu nad jadrovým objektom. V tomto prípade sa k rádioaktívnym materiálom dostanú extrémisti. Napriek tomu, že nebudú môcť vyrobiť plnohodnotnú atómovú bombu, dôsledky takéhoto scenára budú veľmi nebezpečné, podotýka ruský odborník Igor Chochlov:

- Ide o to, že reaktor, ktorý sa v súčasnosti nachádza v Sýrii, nie je vybavený technológiami, za pomoci ktorých by bolo možné vyrobiť atómovú bombu. Je však možné vyrobiť tzv. špinavú bombu. Najdôležitejším je, že v takomto prípade už nebude možné kontrolovať tento jadrový materiál. Vzhľadom k veľmi napätej situácii v Európe, v extrémistických moslimských komunitách, môže byť takáto špinavá bomba použitá v prvom rade proti samotným Európanom. Ide určite aj o krajiny, ktoré v súčasnosti aktívne podporujú plán vojenskej operácie v Sýrii (napríklad samotné Francúzsko).

Aby sa predišlo katastrofickým následkom útoku na Damask, ruské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo svetové spoločenstvo, aby venovalo pozornosť tejto problematike, podotkol Alexander Lukševič.

Je nutné dodať, že okrem priameho ohrozenia jadrovej bezpečnosti prináša so sebou útok na Sýriu aj nepriame hrozby. Ak bude Bašár Asad zvrhnutý za pomoci USA, Irán sa pravdepodobne stane ďalším v poradí na nútenú „demokratizáciu“. Iránske úrady sa budú snažiť vyhnúť takémuto osudu a pravdepodobne zabezpečia svoju bezpečnosť vlastnou atómovou bombou. V prípade, že k tomu dôjde, budú príklad Iránu najskôr nasledovať aj susedné krajiny, napríklad Turecko a Saudská Arábia a po nich ďalšie „okrajové“ krajiny. V dôsledku takéhoto scenára bude režim nešírenia jadrových zbraní vážne ohrozený.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |