Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Urbáni: treba novú stranu - chelemendik.sk

 

Urbáni: treba novú stranu

2020-05-30  (10:27)

 - Urbáni: treba novú stranu

O daroch v igelitkách nepoviem ani slovo, hovorí Milan Urbáni

Poslanec Milan Urbáni, ktorého Vladimír Mečiar vyháňa z HZDS, naznačuje vznik novej politickej strany. V rozhovore tvrdí, že treba oslabiť silný Smer premiéra Roberta Fica.

Čo sa stalo, že ste sa rozkmotrili s HZDS?
Vzťahy s vedením strany ochladli už pred rokom. HZDS som pritom veľmi pomohol. Mám zásluhy na tom, že HZDS nadobudlo koaličný potenciál a v roku 2006 sme išli do vlády. Koalíciu som vlastne pripravil ja s terajším pánom predsedom parlamentu Pavlom Paškom. Ďalšia vec je, že HZDS nemalo žiadnu akceptáciu v zahraničí, považovali ho za nedemokratické. Teraz v septembri ma mnoho ľudí aj subjektov prehováralo, aby som HZDS nedostal za plného člena Euróspkej demokratickej strany. Napriek tomu som to urobil a aj sa to stalo.

Kto vás presviedčal?
Z vnútra strany, z ostatných strán či organizácií. Až s rôznymi ponukami boli za mnou.

Čo vám ponúkali?
To nepoviem nikomu, pretože sa jednalo o to, že ešte stále na Slovensku existujú skupiny, ktoré sú silno založené proti HZDS a nechcú, aby strana fungovala na politickej scéne.

Boli to aj ľudia z koaličného tábora?
Nebudem sa k tomu vyjadrovať.

Ako vnímate výzvu vedenia strany, aby ste odišli z HZDS?
Je mi to ľúto, ale vedel som, že dôjde k tomuto dňu a tejto situácii. Napriek tomu som spravil to, že HZDS som dostal do európskych štruktúr. Robil som to pre tisíce členov na Slovensku.

Vedenie strany vás vyzvalo, aby ste odišli z HZDS, lebo ste porušili stanovy pomáhaním Európskej demokratickej strane? Prečo ste to robili?
To je smiešny argument. Odkedy som v strane, nič iné som nerobil, len som vyjednával s ostatnými stranami. Takisto ma nepriamo obviňujú, že som pomáhal tvoriť kandidátku tejto strany. Veď na tom som sa zúčastňoval aj u iných strán, koho dať za akú stranu na regionálnu kandidátku. Za koalíciu aj opozíciu. Toto bola moja robota v HZDS, v tom trende budem pokračovať. Priateľov mám aj v SDKÚ, KDH, SMK, Smere aj SNS. Nemám problém so žiadnou politickou stranou na Slovensku, viem sa dohovoriť s každým. Nehovorím, že s každým súhlasím.

Čo urobíte? Počkáte si na vyhodenie?
Dokončím regionálne voľby v Banskej Bystrici. Vyhrali sme voľby na poslancov, so Smerom máme väčšinu, čo je veľký úspech. Čaká nás druhé kolo na predsedu župy, kde bude silný politický boj. Chcem, aby náš kandidát Vladimír Maňka vyhral. Robotu si dokončím. A potom budem vidieť, keď dostanem oficiálny papier zo strany, lebo to, čo som počul z médií, je pre mňa dehonestujúce. Spôsob, akým to predseda urobil ešte viac

. Keď stanovy, tak stanovy. So stanovami začal predseda, tak nech si so stanovami robotu aj dokončí. Obvinil ma, že som porušil stanovy, tak nech podľa stanov koná. Nie že na jedného stanovy platia a na druhého nie.

Podľa vás Mečiar porušil stanovy?
Nie som až taký administrátor alebo vysvetľovač stanov, ale to, že niekoho vyzveme, aby odišiel, tak toto v stanovách neexistuje. Nenašiel som to.

Tvrdíte, že Mečiar k vám nepristupuje férovo. Čo si o ňom myslíte?
Je to politický hráč, tak som ho aj bral. Ale aj v hre sú isté pravidlá a v poslednom roku pravidlá už neboli také, ktoré mne konvenujú.

Čo vám bolo proti vôli?
To už nie je ani pre noviny, ani pre nikoho. To je vec medzi nami.

Váš vzťah narušila kauza igelitiek. Urazil vás, keď celú kauzu hodil na vaše plecia?
Urazil, chcete to počuť? Mal sa ma zastať.

Prečo to urobil?
Neviem, nebudem sa k tomu vracať už nikdy v živote.

Doniesli ste peniaze

v igelitkách do centrály strany, ako tvrdil Mečiar?
Nebudem sa k tomu vracať. Nebudem už o tom nikdy hovoriť.

Prečo?
Je to pre mňa kauza uzavretá.

Je financovanie

strany čisté?
Už sa nebudem vyjadrovať k činnosti politickej strany, kým nebudem vidieť, aké dokumenty
mi budú odoslané.

Prečo strana dodnes nechce vysvetliť dary v igelitkách?
Hovorím vám, že o tejto téme sa baviť nikdy viac nebudem.

Aká je vaša politická budúcnosť? Chcete vstúpiť do Smeru?
Je predpoklad, že členom HZDS už nebudem. Zatiaľ je to len želanie vedenia a predsedu. Splnil som mu veľa želaní, ale toto želanie mu nesplním. Počkám si na oficiálny papier. Ak zo strany budem vyhodený, v politike zostávam, ale do žiadnej politickej strany teraz nevstúpim. Budem mať politický oddych. Do konca volebného obdobia ostávam ako poslanec pri koalícii. Už dnes mi prichádzajú ponuky z rôznych existujúcich strán aj ponuky na založenie novej strany.

Chcete založiť novú stranu?
Už dávnejšie hovorím, že strana Smer má veľa percent a že to nie je dobre, keď má jedna strana 50 %, že treba vyváženosť. Terajšia opozícia vyhlasuje, že nepôjde so Smerom. Myslím si, že tu treba mať novú stranu, ktorá by bola partnerom Ficovmu Smeru. Išlo by o vyváženejší pomer, čo sa týka sily aj programovo. Hovorím, že treba novú stranu, ale či ja v nej budem, je dosť pravdepodobné, ale nie dosť reálne v tomto čase.

A pred júnovými parlamentnými voľbami?
Myslím, že áno a možno nie. Teraz si dávam pauzu. Mám iný program, zanedbal som niektoré odborné veci. Zvykol som sa v minulosti venovať zdravotníctvu, kde sa pokladám za kvalifikovaného experta. Ale aj v iných rezortoch je čo naprávať. Chcem sa venovať zdravotníctvu, sociálnym veciam, školstvu a hlavne športu

.

Čím vám Smer nevyhovuje?
Som centrista so silným sociálnym cítením, ale v niektorých oblastiach mám inú predstavu o tom, ako by sa mal štát riadiť. Preto by bolo dobré, aby Smer mohol konfrontovať svoje vysoko ľavicové názory s trošku inými. A zase na druhej strane moje názory o podnikateľskom prostredí, o iných prvkoch v riadení zdravotníctva, školstva je potrebné konfrontovať. Bez konkurencie nie je pokrok. Tu nie je doriešená rómska otázka, problematika menšín a tak ďalej.

Myslíte si, že premiér Fico je už taký silný, že prijíma nezdravé opatrenia?
Musím objektívne povedať, že premiér sa za tie roky vypracoval. Ale bojím sa, že dochádza k filtrácii informácií a že chce počúvať len dobré správy. Všetci premiéri, všetci šéfovia majú tendenciu počúvať len dobré výsledky, to je normálny fenomén. To nie je choroba Ficova, Dzurindova, Mečiarova. To je normálne, niekto to zvládne viac, niekto menej, závisí to od osobnosti človeka. Čím väčšia skúsenosť človeka, tým neskoršie získa túto povahovú črtu. Títo ľudia nechcú počúvať, čo im nejde. Fico by si mal dať pozor, lebo sa to už uňho začína objavovať. Vidím to na predkladaných zákonoch v parlamente a v názoroch na niektoré veci. A vidím to eventuálne aj na personálnej politike.

Ktorých nominantov sa to týka?
Nebudem hovoriť príklady, to nech si spraví premiér. Robím mu len láskavosť, že mu to dávam najavo, lebo jeho ľudia mu to nepovedia.

Ako vidíte budúcnosť HZDS?
Verejne som vyhlásil, a to je aj jeden z mojich problémov, že pozícia HZDS sa dá zlepšiť len robotou. Moje heslo je robiť, robiť, robiť. Je to taká trošku paródia na Lenina učiť sa, učiť sa, učiť sa. V HZDS som to presadzoval a možno že to nebolo dobré.

Prekážajú vám nové tváre, ktoré Mečiar dosadil na podpredsednícke posty?
Nikdy som sa k tomu nevyjadril. U nás má predseda právo menovať. Ten princíp zastávam, lebo predseda s tými ľuďmi robí. Má okolo seba ľudí, akých si vybral.

Myslíte si, že budúcnosť HZDS je ešte vo vláde?
Neviem.

Má šancu dostať sa do parlamentu?
Nádej zomiera posledná.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |