Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Zabudli ste, čo je to fašizmus? - Úplný prepis vystúpenia Viktora Janukoviča v Rostove-na-Donu - chelemendik.sk

 

Zabudli ste, čo je to fašizmus? - Úplný prepis vystúpenia Viktora Janukoviča v Rostove-na-Donu

2020-01-27  (13:36)

 - Zabudli ste, čo je to fašizmus? - Úplný prepis vystúpenia Viktora Janukoviča v Rostove-na-Donu

11.3.2014

Zbavený moci prezident označil  za nezákonné a nelegitímne prezidentské voľby 25. mája 


Zbavený moci prezident  Ukrajiny Viktor Janukovič vystúpil na tlačovej konferencii v Rostove-na-Donu. Vo svojom príhovore v sále Ametist výstavného centra VertolExpo v Rostove-na-Donu sa znovu vyhlásil za jediného legitímneho prezidenta Ukrajiny a uistil všetkých, že „nikam neutiekol“ z krajiny, ale bol nútený odísť kvôli teroristickým hrozbám.

Uvádzame kompletný prepis jeho vystúpenia.


- Vážení predstavitelia médií, drahí krajania! Po prvé, keďže sa na Ukrajine šíria o mne rôzne chýry, chcel by som povedať, že som nažive. Hoci nemôžem  povedať, že sa cítim dobre. Pretože sa nemôžem bez hlbokého znepokojenia pozerať na to, čo sa deje na Ukrajine.

Pod rúškom akejsi  údajne legitímnej vlády v krajine pôsobí banda untranacionalistov a neofašistov, ktorí už si robia chúťky na prezidentský post. Násilím sa zmocňujú orgánov miestnej  samosprávy,  prepúšťajú  vedenie milície a bezpečnostnej služby, nielen v centre, v Kyjeve, ale aj v regiónoch.  Mestá hliadkujú ľudia v maskách, s páskami na rukách.  Množí sa príšerné správanie voči občanom Ukrajiny. Prepúšťajú vyšších armádnych dôstojníkov,  tých, ktorí nechcú, bránia sa použitiu ozbrojených síl Ukrajiny na juhovýchode krajiny proti civilistom.


Uvedomte si, chcú postaviť armádu pod vlajku Banderu a rozpútať občiansku vojnu. Chcú zapojiť do ozbrojených síl žoldnierov nacionalistických organizácií, dať im do rúk zbrane. Chcem sa spýtať patrónov týchto temných síl na Západe: oslepli ste? Stratili ste pamäť? Zabudli ste, čo je to fašizmus? Ale som si istý:  dôstojníci, vojaci Ukrajiny vedia, na rozdiel od vás, ministrov vážených  európskych štátov, ktorí sa podpísali pod dokumentom  nie o zárukách mne, ale o zárukách  občinaskeho mieru na Ukrajine a podupali tento dokument,  na rozdiel od bandy ničomníkov,  ktorí na majdane dávali príkaz strieľať do vlastných ľudí, - takže vojaci  a dôstojníci  chápu, čoho ste hodní a nebudú plniť vaše zločinecké príkazy.


Chcem pripomenúť, že som naďalej nielen jedinný legitímny prezident Ukrajiny, ale aj hlavný vojnový veliteľ.  Nevzdal som sa svojich právomocí predčasne. Som nažive, nikto ma nezbavil mojej funkcie v súlade s Ústavou Ukrajiny.


V USA a v rade ďalších krajín tvrdia, že som údajne stratil legitimitu, pretože som utiekol z krajiny. Opakujem, nikam som neutekal.  Vo chvíli, keď radikáli obsadili vládne budovy, administráciu prezidenta, v podstate svojej vo chvíli keď protiústavne prevzali moc do svojich rúk, so zbraňami v rukách, nachádzal som sa, ako je všetkým známe, na Ukrajine -  v Charkove, potom v Donecku, potom na Kryme. Ešte raz: v čase prevratu som neopúšťal územie Ukrajiny.


Behom týchto dní sa proti mne neraz pokúšali použiť teroristické metódy správania. Nepodarilo sa im to. Len čo to umožnia okolnosti, - som presvedčený, že nebude treba čakať dlho, - určite sa vrátim do Kyjeva. Vyhlásim, že voľby  prezidenta, ktoré boli vyhlásené na 25. máj bandou, ktorá sa ujala moci v dôsledku  protiústavneho prevratu, za absolútne nelegitímne a nezákonné. Nezodpovedajú 103. článku Ústavy Ukrajiny. Akékoľvek orgány moci, ktoré budú sformované v dôsledku týchto nelegitímnych volieb, sú taktiež nelegitímne a nezákonné. Okrem ich právnej legitimity je jasné,  že tieto takzvané voľby  budú, ak budú, prebiehať v situácii totálnej kontroly extrémistickými silami.


Obraciam sa na medzinárodné spoločenstvo. Nikto nemá právo a nemal by podporovať banditizmus a protiústavné prevraty. Mimochodom, všetkým je známa informácia a zámer vlády USA vyhradiť 1 miliardu dolárov pre tento banditský režim. Nakoľko  sú mi známe zákony USA, článok 84.22  oddielu 22 Zákonníka USA, zakazuje poskytovať finančnú pomoc vláde akéhokoľvek štátu, zákonne zvolený prezident ktorého bol zvrhnutý v dôsledku vojnového prevratu alebo iného nezákonného rozhodnutia.  Chystám sa obrátiť na Kongres, na Senát a Vrchný súd USA s nástojčivým  návrhom právne zhodnotiť kroky, ktoré podniká vláda tejto krajiny. Nemáte právo v súlade s vašimi vlastnými zákonmi dávať peniaze banditom.


Chcem varovať, že v najbližšej dobe sa bude diať  závažné zhoršenie sociálno-ekonomickej situácie v krajine. Bude to priamy úder do národa Ukrajiny. Banditi, ktorí sa násilím dostali k moci sa budú pokúšať presúvať zodpovednosť za to na mňa. A možno dokonca aj na Rusko. Nikdy s tým nebudem súhlasiť. Nemám s tým nič spoločné. A kroky, ktoré plánujú, súčasťou ktorých je obmedzovanie sociálnych výdavkov, dôchodkov, podpôr, platov považujem za neľudské a protinárodné.


Ja ako aj naša vláda sme mali presný plán ako zachovať životnú úroveň Ukrajincov. Teraz však po protiústavnom prevrate, potom ako moc získali banditi jeho realizácia je bohužiaľ nemožná. A vy, tí, ktorí ste sa nezákonne zmocnili moci, za príkazy strieľať do ľudí skôr alebo neskôr – a pravdepodobne skôr - zaplatíte! Budete sa zodpovedať za mučenie národa. Ukrajina teraz prežíva ťažké časy. Vaše skutky priviedli k tomu, že sa od nás odpája Krym, že dokonca aj pod hlavňami samopalov obyvateľstvo juhovýchodu  žiada úctu voči sebe a svojim právam. Prežijeme tieto ťažké chvíle. Ľudia, ktorí boli  vami oklamaní otvoria oči. Krajina sa vzchopí  a zjednotí.

Ešte nevymrela Ukrajina!  Aj sláva a vôľa!

Zdroj: kp.ru

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |