Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Úlohu štvrtej ríše zohrá "Veľký kalifát" - chelemendik.sk

 

Úlohu štvrtej ríše zohrá "Veľký kalifát"

2020-06-01  (08:18)

 - Úlohu štvrtej ríše zohrá "Veľký kalifát"
                     Veľmi serióznu analýzu tendencií prebiehajúcich na Blízkom východe, ponúkol v článku "Úlohu štvrtej ríše zohrá Veľký kalifát", Alexander Samsonov. Prosím nedivte sa tomu, že analýza bola publikovaná na konci r.2012 a dnes je znovu publikovaná. Jej sila a cena je v tom, že čas potvrdzuje závery, ktoré ponúkol autor. 
                  Globálna systémová kríza tlačí na urýchlené riešenie problému rekonštrukcie sveta. Pre západnú civilizáciu s jej kreditnou ekonomikou a dravou refinančnou sadzbou (západ posledné storočia kontroluje smer pohybu ľudstva), nastal čas "zresetovať" dlhové fondy a obnoviť matricu.  Je to úplne prirodzený proces : vládcovia na západe obnovia systém (jeho obnova je vždy sprevádzaná krvipreliatím, vojnami a masovými obeťami), alebo vznikne alternatívny projekt rozvoja ľudstva (ruský, islamský, čínsky), čo povedie ku geopolitickej porážke západnej civilizácie.
Už v 90.rokoch, keď USA boli na vrchole slávy, po rozpade ZSSR, v západnom spoločenstve prebiehali analytické práce s cieľom vypracovania novej stratégie. V USA boli spustené programy, kde rozličné inštitúcie a organizácie sledovali cesty vývoja povojnového sveta. Najmä v roku 1997 vyšla práca Geoffrey Kempa a Roberta Harkavyho "Strategická geografia a zmena Blízkeho východu". V nej autori vyjadrujú svoje názory na budúcnosť rozsiahlej oblasti - severnej Afriky a Blízkeho východu. Informujú o nadchádzajúcom oživení politicky aktívneho islamu, ktorý tvrdí že má vedúcu úlohu vo svete a prichádza éra konfrontácie sever - juh. Neskôr prezident George W. Bush a minister obrany Donald Rumsfeld zverejnili teóriu "Veľkého Stredného východu". Jedným z detailov tohto plánu bola známa tzv. mapa Plukovníka Petersa.  
Západní predstavitelia sa rozhodli preformátovať "veľký stredný východ". Západné mozgové kapacity fakticky ponúkajú zopakovanie stratégie prvej a druhej svetovej vojny. K tomu,sa vytvorí spoločný nepriateľ, akýsi "Resident Evil" (Mordor), ktorý by mal priniesť veľa problémov pre ľudstvo. Potom ho samozrejme chrabré "sily dobra" porazia. Pred tým však veľa krajín bude zničených a spustošených (zničenie infraštruktúry je veľmi dôležité pre západniarov - to všetko bude nevyhnutné obnoviť, a ide o mnoho-miliardové kontrakty), zomrú milióny, desiatky miliónov ľudí. Úlohu "Tretej ríše", ktorá prebehne ohňom a mečom blízkych i vzdialených susedov, dokrvaví seba aj iných,  musí zohrať islamský svet. V tomto je jedinečnosť tejto stratégie - niet krajiny, ktorá plní úlohu Mordora, nepriateľ je kolektívny.
Toto umožní západu vyriešiť niekoľko vážnych problémov: 
- vyjsť zo systémovej krízy s minimálnymi stratami, riešiť problém dlhu a preťaženosti ekonomiky (treba množstvo zbraní, munície, podpora príbuzných odvetví)
- poštvať proti sebe najdôležitejších konkurentov a maximálne ich oslabiť : islamský svet s Čínou, Indiou, Ruskom a tzv. starým svetom (germánsko-románska západná Európa musí zostať vazalom Anglosasov a nie samostatným centrom moci a sily). (!)
- vyriešiť problém islamu. Korán bude úplne zdiskreditovaný a pribudne na listinu zakázanej literatúry, podobne ako "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Islam bude zdielať osud tzv. národného socializmu.
- vyjsť zo svetovej vojny ako víťaz, nepripustiac opakovanie predošlých chýb, akou bol vznik ZSSR ako ďalšej superveľmoci.
- zničenie prebytočnej biomasy. Na západe sa už nie prvé desaťročie ideologizuje o nadbytočnosti obyvateľstva planéty.
- zavŕšiť prechod na novú technologickú štruktúru, ktorá rozdelí svet na kastu pánov, disponujúcich "božskou technikou" a kastu otrokov, ktorí im slúžia.
- získať prístup k historickému dedičstvu ľudstva - unikátne artefakty. Časť drahocenného materiálu zmizol (a mizne) v súkromných zbierkach, druhá časť bude zničená a odstránená už v chode vojny.  Západní predstavitelia nechcú, aby sa svet mať prístup k údajom, ktoré môžu úplne zmeniť konvenčnú históriu ľudstva. Správy o rabovaní a ničení unikátnych historických materiálov prichádzajú zo všetkých krajín, ktoré sú už postihnuté "riadeným chaosom" (Egypt, Líbya, Mali, Tunisko, Sýria, Irak, Afganistan).
Arabský (islamský) svet bol nie náhodou vybraný ako baranidlo, ktoré rozdrví a vykrváca nepriateľov západu. Po prvé, západné koloniálne mocnosti, ktoré v severnej Afrike a na Blízkom východe prekreslili hranice, vytvorili všetky podmienky pre budúce vojny. Po druhé, že Západ disponuje v týchto regiónoch dobrou sieťou agentov a svojou klientelou v podobe arabských monarchií. Po tretie, islam má potenciál, aby dokázal čeliť západným hodnotám, takže je prekážkou k ustanoveniu nového svetového poriadku (NWO). Islamský svet musí byť úplne zničený, má stratiť väčšinu svojho aktívneho obyvateľstva v svetovej vojne. Po štvrté, moslimovia majú veľké komunity takmer vo všetkých centrách moci, uvádzajúc civilizácie, ktoré majú byť predmetom zničenia alebo oslabenia na maximum - India, Čína, Rusko a Európska únia. Stane sa z nich "piata kolóna", ktorú použijú na zničenie súpera anglosasov.
Teroristický čin 11.09.2001 bol zorganizovaný s cieľom poskytnúť zámienku k okamžitej realizácii plánu. Bol to začiatok realizácie programu. Irak a Afganistan sa stali prvými "zónami chaosu", bránou do pekla. A túto bránu vyvalili  USA a ich spojenci z NATO. V Iraku vypracovali taktické riešenie na stret náboženských a rôznych etnických skupín, vytváranie povstaleckých centier, permanentný chaos, fragmentácia štátu na kusy. V rovnakej dobe začal proces rozpadu v susedných štátoch. Na tento účel bola použitá kurdská karta. Iracký Kurdistan sa stal de facto nezávislým štátom. Utečenci z Iraku sa stali palivom pri rozhorení chaosu v susedných krajinách, najmä v Sýrii. V Afganistane to bola otázka vytvorenia stabilného kanálu financovania konfliktov - obchod s drogami (súčasne narkotiká potláčajú rozvoj potenciálnych budúcich nepriateľov NWO). Navyše Spojené štáty preniesli chaos aj do strednej Ázie. Západ získal odrazový mostík pre rozsiahly tlak na Irán, strednú Áziu, Ruskú federáciu, Čínu a Indiu.
V prvej fázi stratégie "Veľkého stredného východu" sa musia vytvoriť nové hranice (právny rozpad Sudánu na dve časti, de facto rozpad Iraku do troch častí - kurdskej, sunnitskej a šiitskej, Líbya - Cyrenejka a Tripolitánia, ako aj Azavad Tuarégov v Mali), zničenie a roztrhanie kľúčových krajín severnej Afriky a Blízkeho východu. Univerzálny kolaps, rozpad, rozmach archaického islamu vo svete a posilnenie jeho najradikálnejších skupín. Vznik miliónov diskriminovaných osôb a lokálne konflikty vytvárajú kostru "armády chaosu".
Líbya a Sýria sú krajiny, kde sú vojaci "armády chaosu" testovaní v teréne. Západ pristúpil ku koncepcii "povstalcov", keď rozbíja zvnútra štátnosť pomocou rôznych oponentov režimu a "bojovníkov chaosu".  Za týchto okolností, armády priemyselných štátov - Sýrie, Iránu, Číny, Indie a Ruska strácajú svoju výhodu. Na príklade Sýrie, vidíme, že ozbrojené sily sú nútené bojovať s vlastnými občanmi na svojom území, ničiť mestá, infraštruktúru, bojovať proti islamistickému podsvetiu a akciám nepriateľských spravodajských služieb. Podľa najnepriaznivejšieho scenára budú musieť ruské výsadkové divízie a pozemné brigády nielen odolávať náporu nepriateľských síl na Kaukaze a stredoázijskom fronte, ale aj potláčať vzbury mladých migrantov a moslimských občanov Ruska, ktorí boli vzdelávaní v Káhire a Rijáde. 
                  Treba tiež odpovedať na otázku zásobovania oblastí zbraňami. Západ prispel k vyzbrojeniu Iraku, Líbye, arabských monarchií (tieto štáty vedú sústavné preteky v zbrojení). Na príklade Líbye môžeme vidieť, ako tieto zbrane naplnili zbrojnice "armády chaosu".  V minulosti rovnakým spôsobom USA a Veľká Británia pomohla vytvoriť Wehrmacht, vojensko-priemyselný komplex v Nemecku, po ktorom nasledovala politika "appeasementu", teda neutralizácie nepriateľa a prinútenia k mieru. Všetky zásoby padnú do rúk "armády chaosu".

Alexander Samsonov

http://petrasek.blogspot.sk/2013/07/ulohu-stvrtej-rise-zohra-velky-kalifat.html

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |