Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajinské veľvyslanectvo vo Francúzsku požiadalo TV kanál Canal + aby neodvysielal dokumentárny film o Majdane a o udalostiach v Odese. - chelemendik.sk

 

Ukrajinské veľvyslanectvo vo Francúzsku požiadalo TV kanál Canal + aby neodvysielal dokumentárny film o Majdane a o udalostiach v Odese.

2020-08-05  (23:19)

 - Ukrajinské veľvyslanectvo vo Francúzsku požiadalo TV kanál Canal + aby neodvysielal dokumentárny film o Majdane a o udalostiach v Odese.

3.2.2016

Politický analytik Vladimír Olenčenko považuje vznik filmu „Ukrajina. Masky revolúcie“ za prvú lastovičku, ktorá oznamuje, že Západná Európa je unavená zo lží Kyjeva.

Ukrajinské veľvyslanectvo vo Francúzsku požiadalo TV kanál Canal +, aby tento film o Majdane nepremietla 1. februára.

Náležité vyhlásenie bolo zverejnené na stránke veľvyslanectva na Facebook.

Podľa ukrajinskej strany film „Ukrajina. Masky revolúcie“ francúzskeho režiséra Paula Moreiru poskytuje „falošný a skreslený obraz situácie na  Ukrajine.“

„To nie je pluralita médií, ale podvod, a odporúčame televízii Canal+ prehodnotiť možnosť prezentácie tohto filmu“, - píše sa vo vyhlásení.

V anotácii k filmu „Ukrajina. Masky revolúcie“ TV Canal + uvádza na internetovej stránke, že film je výsledkom zvláštneho vyšetrovania udalostí na Ukrajine, čo sa udiali vo februári 2014. Konkrétne, hovorí sa o ultrapravicových skupinách, podporovaných Spojenými štátmi, a krvavom masakry v Odese, zosnovanom ukrajinskými nacionalistami.

Autor filmu  už skôr povedal pre RIA Novosti, že chcel pochopiť odeskú masakru. „V Európe sa úplne zamlčiavala, nikto o tom nevedel, vrátane mňa. Keď som tam prišiel, bol som otrasený -  45 ľudí bolo zavraždených uprostred Európy, a nikto o tom nevedel!“ – takto objasnil svoj záujem o vec Moreira. Počas natáčania novinár hovoril s predstaviteľmi militantných zoskupení „Azov“, „Pravý sektor“ a skúmal vplyv Spojených štátov na udalosti na Ukrajine.

Starší vedecký pracovník Centra pre európske štúdie Inštitútu svetovej ekonomiky a medzinárodné vzťahy RAV (IWEIR RAS) politický analytik Vladimir Olenčenko v rozhovore pre rádio Sputnik poznamenal, že po udalostiach Majdanu väčšina západných médií prezentovala skreslené informácie. Situácia sa však, podľa jeho názoru, mení.

„Až doteraz v európskom mediálnom priestore krajín ako je Nemecko, Francúzsko, Taliansko prevládal názor, ktorý pochádzal z Ukrajiny a bol, mierne povedané, prikrášleným. Udalosti na Ukrajine sa prezentujú veľmi skreslene a spoločnosti sa pokúšajú vnucovať názory generované súčasným kyjevským vedením. Ale aby sa podarilo pohnúť ďalej, bude sa musieť preskúmať a zistiť, čo sa skutočne stalo,“- povedal Vladimir Olenčenko.

Verí, že film natočený Francúzmi - je len začiatok.

„Dôvodov pre žiadosť Ukrajiny o stiahnutie tohto filmu, myslím si, je viac ako dosť. Najdôležitejším z nich je ten, že súčasné politické vedenie Ukrajiny sa všemožne snaží obísť alebo vyhnúť poskytnutiu objektívneho zhodnotenia udalostí z rokov 2013 a 2014, kedy sa nelegálne presadzovala nová vláda. A že Francúzi natočili film  - to je prirodzený chod udalostí. Vnímam to ako prvú lastovičku, "- povedal analytik.

Podľa jeho názoru si západné krajiny začínajú uvedomovať, že by sa nemali spoliehať výhradne na stanovisko hlásané Kyjevom.

„Krajiny západnej Európy - najmä Francúzsko, Nemecko, Taliansko a takisto Holandsko sú unavené z klamstiev a, zrejme, dávajú Ukrajincom najavo, že už sa nebudú naďalej spoliehať na ich vyhlásenia, ale vypracujú si vlastný názor. Pretože je nutné nájsť akési východisko z pomerov, do ktorých sa západné krajiny dostali vlastnou vinou, dôverujúc kyjevským politikom. V tejto situácii veľmi neokrôchane, povedal by som, že nie príliš slušne vyznieva požiadavka Ukrajincov o zrušení prezentácie filmu. Myslím si, že týmto iba podnecujú záujem o jeho obsah“, - usúdil Vladimir Olenčenko.


Zdroj: http://ria.ru/radio_brief/20160201/1368285387.html

preklad Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |