Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajinská vojna Západu: ukrajinský batalión Azov zaplavili zahraniční žoldnieri + VIDEO - chelemendik.sk

 

Ukrajinská vojna Západu: ukrajinský batalión Azov zaplavili zahraniční žoldnieri + VIDEO

2020-05-30  (00:29)

 - Ukrajinská vojna Západu:  ukrajinský batalión Azov zaplavili zahraniční  žoldnieri + VIDEO

27.1.2015


VIDEO NÁJDETE TU:

Ministerstvo obrany Doneckej republiky je pripravené predložiť dôkazy toho, že v radoch ukrajinskej armády bojujú zahraniční žoldnieri  — americké zbrane, vizitky a záznamy náboženských kázní v angličtine a taktiež niekoľko tiel cudzincov  boli nájdené v troskách letiska. Predtým také niečo nebolo možné: pri ústupe batalióny kontrolované Kyjevom spaľovali telá žoldnierov. Teraz je však cudzincov už tak veľa, že sa každú chvíľu dostávajú do objektívov kamier.

Zábery, na ktorých muž s  puškou v rukách si obzerá  stopy po strelách na detskom ihrisku, behom doslova niekoľkých minút obleteli celý svet. Čistú angličtinu, navyše s londýnskym prízvukom, v Mariupoli nepočuť často.

„Maybe exploded, maybe not so,“ —  hovorí cudzinec.

Tento človek sa volá  Christopher Garrett, narodený v 1984. Občan Veľkej Británie. Prezývka Swampy, čo  v preklade znamená „močiarový“.  Zrejme ju dostal po misii v Barme, kde slúžil ako  ženista.

Na svojej stránke Vkontakte (vk.ru) sám seba označil za Leona Swampyho. Odkedy sa stal členom ukrajinského bataliónu Azov, svoju totožnosť sa všemožne snažil skrývať. Parťák Swampyhotiež počas útoku na Mariupol sa dostal do objektívu miestnej televízie.

"Outta my face, please", — prosí parťák Swampyho.

Súdiac podľa výslovnosti, tento človek tiež prišiel z Veľkej Británie. Obaja žoldnieri sa do bataliónu Azov dostali cez managera Michaela. Prijíma dobrovoľníkov a robí pre nováčikov kurz mladého bojovíka.

„Sám som profesionálny vojak, slúžil som v ozbrojených silách 6 rokov, v švédskej armáde ako ostreľovač,“  —  vysvetľuje Michael.

-  Používal si svoje návyky, kým si bol tu?

„Áno a oveľa častejšie ako by som chcel,“ — odpovedá Michael.

- Prečo bojuješ v tejto vojne?

„Ukrajina je veľká, ale nachádza sa blízko od Švédska,“ — myslí si Michael.

„Som tu preto, lebo Fínsko sa nachádza blízko od Ruska.  A to ma znepokojuje,“ — zapája sa do rozhovoru Carol.

Carol je Michaelov parťák. Pochádza z Fínska.

Tréningy v batalióne pre cudzincov robia každý deň. Budíček je o  7, nasleduje beh, raňajky, potom  tréning streľby. Pre povzbudenie majú vojaci zvláštnu výbavu. Na košeli svastika, na opasku SS. Tento bojovník mal nedávno 21.

„Volám sa Leo, mám 21. Prišiel som zo Švédska, v Kyjeve som vo štvrtok. A už v piatok odchádzam  na východ. Úprimne povedané, neviem, čo si myslia miestni obyvatelia, ale príčina prečo som  sem prišiel, —  to je to, že mám rád ukrajinský ľud,“ — hovorí na  kameru nováčik Leo.

Toto interview sa stalo preňho posledným. Velitelia Azova sľubovanú bezpečnosť bojovníkovi predsa nezabezpečili. Posielajú ho domov v narýchlo zbúchanom hrobe.

„Ak máme hovoriť o cudzincoch v ukrajinskej armáde, konkrétne ich bolo veľa v batalióne Azov, ktorý teraz bol pretransformovaný na pluk  -  zo Švédska, Pobaltia, Talianska, Španielska, ešte z radu krajín. Existuje gruzínska légia. Dokopy je v nej prinajmenšom sto bývalých gruzínskych vojakov,“ — hovorí reportér týždenníka Nezavisimoje vojennoje obozrenije Viktor Miasnikov.

David Erickson ako rodné mesto v ankete uviedol Tallin. Na fotografii je na pozadí obrnené vozidlo, dole je nadpis: „Na letisku v  Mariupoli.“

Fabian Martin  na svojej stránke v sociálnej sieti uverejnil fotografiu s komentárom: „Francúzsky bojovník bráni Ukrajinu. Kľudný pred bojom.“

Korluz Lefroz zo Švédska. Ešte jeden člen bataliónu Azov — Patrik Links. Marshal Američan bojoval v Iraku, teraz aktívne pomáha nacionalistom. Verbujú cudzincov prevažne cez internet. Dovolali sme sa ukrajinským rekrutérom, predstavili sa ako občania Nemecka.

- Volám sa Tom, som z Berlínu. Čo potrebujem spraviť, ak chcem vstúpiť do bataliónu Azov?

- Kedy chcete byť na Ukrajine?

- Kedy poviete.

- Nie je žiadny problém stať sa členom bataliónu Azov, ak ste cudzinec. Musíte nám  napísať list, zapíšem si vaše číslo, skontrolujeme vaše konto na Facebooku, doklady. A váš inštruktor Mike, ktorý má na starosti cudzincov, vám zavolá.

Zahraniční bojovníci sú ozbrojení až po zuby. Do výbavy patrí  granátomet, každý má tri vrecká s nábojmi. А na doneckom letisku príslušníci domobrany  našli americkú pušku М16. V prípade strát ukrajinskí velitelia robia všetko pre to, aby identifikovať cudzincov bolo nemožné.

„Existujú dôkazy toho, že sa pokúšali  zlikvidovať všetky stopy ich prítomnosti. Dokonca aj tí, ktorí boli zabití, ak ich nemohli odniesť so sebou – pálili ich. Našli sa médiá, na ktorých boli nahraté kázne v angličtine plus rovnošata  — našla sa rovnošata, ktorá sa odlišuje od tej, ktorú nosia vojaci ozbrojených síl  Ukrajiny,“ — vysvetľuje zástupca veliteľa štábu domobrany DĽR, šéf politického riaditeľstva ministerstva obrany DĽR Eduard Basurin.

Kyjev  sa tvári, že európske zásahy do konfliktu nie sú a neboli, ale teraz to priznávajú dokonca aj európske médiá.

„Existujú informácie, že ukrajinská vláda bola v spojení s Washingtonom okrem iného o tom, že  500 žoldnierov z organizácie  Blackwater je už na Ukrajine,“ — vyhlasuje vo vusielaní nemeckej televízie expert pre bezpečnosť Michael Lueders.

A bude ich viac, podľa informácií vojnových expertov, ktorí sledujú pohyby v ozbrojených silách Ukrajiny. Behom najbližšieho mesiaca z Európy  na juhovýchod Ukrajiny  sa očaláva nový prísun žoldnierov.

Zdroj: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2306165 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |