Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajinská hanba EÚ, alebo zákonodarca Ľaško - chelemendik.sk

 

Ukrajinská hanba EÚ, alebo zákonodarca Ľaško

2019-11-21  (08:09)

 - Ukrajinská hanba EÚ, alebo zákonodarca Ľaško

20.3.2014

Veľkolepé a hnusné, inšpirujúce a odpudzujúce sa často prelínajú. Doslova na druhý deň po historickom vyhlásení celonárodného referenda na Kryme, Najvyššia rada Ukrajiny zaragistrovala projekt uznesenia č. 4465 o prioritných opatreniach v súvislosti s vojenskou agresiou Ruska. Obsah tohto nariadenia a osobnosť jeho tvorcu sú do takej miery  koloritné,  tak výrazne vykresľujú spôsoby kyjevského politického panoptika v súčasnosti, že treba o tom povedať niekoľko slov...

V uznesení pod číslom 4465, ktoré bolo podané na prerokovanie národným poslancam a „prezidentovi Ukrajiny“(?), sa navrhuje „požiadať americkú vládu a vlády iných členských štátov NATO poskytnúť maximálnu materiálno-technickú pomoc formou modernej techniky a zbraní“, „prerušiť diplomatické styky s Ruskom“ a súčasne „stanoviť, že 1) občania Ukrajiny, ktorí sa zúčastnia na separatistických mítingoch o pripojení k Ruskej federácii bránia hnutiu vojakov a technike, sú napomáhačmi okupantov, musia byť zbavení ukrajinského občianstva a musí voči nim byť vznesená trestná zodpovednosť za štátnu zradu; 2) počas vojenskej agresie sa zavádza trest smrti pre zradcov, diverzantov, simulantov, kriminálnikov, dezertérov a špiónov“.
Autor tejto najnovšej iniciatívy v Najvyššej rade Oleg Ľaško je  považovaný za jedného z hlavných newsmakerov nového režimu. Ľaško, sirota z detského domu v Černigove sa stihol za socializmu vyučiť za traktoristu. Gorbačovovská perestrojka mu otvorila široké a nevídané šance, ktoré by za starého režimu neboli možné. Nádejný Oleg bol vybraný na stáž do Rádia Sloboda. Po stáži veľmi rýchlo získal záznam v trestnom registri a odsedel si trest za  rozkrádanie štátneho a kolektívneho majetku, svojvoľné prisvojenie si moci a tiež falšovanie dokumetov, pečiatok, ich predaj  a používanie falošných dokladov. Z väzenia  bol predčasne prepustený na slobodu a keďže pre pripravujúcu sa oranžovú revolúciu bol tento človek užitčný, vybral si ho blok Julie Tymošenkovej.

Mladému politickému talentu však onedlho začalo byť pri Tymošenkovej pritesno a po krátkom rozmýšľaní Ľaško založil vlastnú Radikálno-demokratickú stranu Ukrajiny, na čele ktorej doteraz stojí. Okrem iného Oleg Valeriovič Ľaško je v tolerantnom meste Kyjev známy svojou netradičnou orientáciou. Za obťažovanie maloletých mal ísť do väzenia, ale jeho vernosť európskym hodnotám mu pomohla sa z trestu vykrútiť, a tak sa vyhol ďalšiemu väzeniu, ktoré mu hrozilo pre obvinenie zo znásilnenia neplnoletého chlapca. Poniektorí si ešte pamätajú na to, ako bývalý ukrajinský prezident Juščenko so znechutenou grimasou na tvári povedal, že na Ľaškovi visia tri obvinenia. Tak či onak, dnes v podmienkach súčasnej kyjevskej demokracie, je to irilevantné. Ľaško na takéto obvinenia odpovedal tým, že pred tromi rokmi vyhlásil svoj zámer kandidovať na post prezidenta Ukrjiny. Teraz sa pripravuje na voľby, ktorými sa triumvirát Jaroš-Jaceňuk-Turčinov chystajú obdarovať Ukrajinu 25. mája v súčasnosti Oleg Ľaško sa sústreďuje na tvorbu právnych predpisov.

Kyjevskí novinári sú toho názoru, že Ľaško navrhol Najvyššej rade prijať uznesenie č. 4465 v dôsledku blížiaceho sa dátumu 21. marca, keď EÚ sa chystá podpísať politický blok Dohody o pridružení s Ukrajinou, sľubujúc Kyjevu po „anexii Krymu“ finančnú a energetickú pomoc a vízovú liberalizáciu. Rada Európskej únie už prijala vyhlásenie o tom a iniciatíva kyjevského pedofilného zákonodarcu sa objavila, tak povediac ako ústretový plán obnoveného hnutia Ukrajiny do Európy.

Prečo taký záujem zo strany Európy? Nie je ľahké pochopiť to. Možno preto, že bývalý traktorista navrhoval vypovedať Zmluvu o priateľstve, spolupráci a partnerstve medzi Ukrajinou a Ruskom, ako aj všetky dohody s Moskvou v oblasti vojenskej bezpečnosti? Ale veď práve to Washington potrebuje, na čo je to ale Európe? Bolo treba organizovať „demokratizáciu“ Ukrajiny na pozadí pouličného divadla zvaného majdan iba na to, aby papierové postavy ako Turčinov a Jaceňuk sa stali fasádou moci ukrajinských nacistov? Vari sa Európa, ktorá darovala svetu Hitelra, ešte nepopálila na takýchto hrách na demokraciu?

Zdroj: Fondsk.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |