Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina - to je Európa - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Ukrajina - to je Európa - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-02-23  (03:50)

 - Ukrajina - to je Európa - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

20.9.2015

V Holandsku sa podpísalo 150 tisíc ľudí proti  dohode  EÚ s Ukrajinou 

Vasilij Vaňkov

V Holandsku sa aj naďalej zbierajú podpisy na referendum o ratifikácii dohody o asociácii Ukrajiny  k EÚ. Prieskum verejnej mienky ukazuje, že 73% Holanďanov nesúhlasí s návrhom Bruselu a Washingtonu prijať Ukrajinu do rodiny EÚ. Tým viac, že Európania majú teraz dosť problémov s  migrantmi.

Holandské kráľovstvo ratifikovalo dohodu o euroasociácii  Ukrajiny tento rok v lete. Reakcia miestnej spoločnosti nasledovala takmer okamžite. Počas niekoľkých dní aktivisti Výboru občanov EÚ nazbierali 10 tisíc podpisov, ktoré sú potrebné pre podanie predbežného vykonania hlasovania. Počas  šiestich týždňov (od 18. augusta do 28. septembra) osobnosti verejného života by mali získať ďalších 300 tisíc podpisov od občanov krajiny, aby vláda vyhlásila  referendum k tejto otázke.


V daný moment je polovica práce splnená. Na informačnom  portáli hnutia (členovia verejnej organizácie Geenpeil, patrí medzi  desať najnavštevovanejších stránok krajiny Geenstijl a jednou z najrešpektovanejších publikácií - noviny Telegraaf) sa uvádza, že viac ako 150.000 Holanďanov sa podpísalo  pod petíciu. Ak v zostávajúcich 13 dňoch nazbierajú rovnaký počet, budú mať možnosť odvolať  sa proti rozhodnutiu vlády o ratifikácii dohody o asociácií krajiny s krajinami EÚ, ktorá je už  aj tak v stave rozkladu.


Pohľadávky aktivistov KGE orgánom krajiny sú formulované veľmi jasne. Podľa nich podpísaný súhlas spôsobil ekonomické a politické problémy: "Na Ukrajine je občianska vojna. Spolu s lacnou ukrajinskou pracovnou silou získame množstvo problémov", argumentujú aktivisti.

"To, že Putin je k nám teraz nepriateľský, to neznamená, že Kyjev sa stal našim priateľom",  prítomnosť charakteristík západnej propagandy klišé ukazuje, že o nejakom proruskom charaktere akcie nemôže byť reč. Je zrejmé, že motivácia hnutia má úplne pragmatický charakter: "Máme zoznam financií na podporu Ukrajiny, ale ukrajinská vláda nemá noc nad situáciou v krajine. Za takýchto okolností nie je možné vôbec vykonávať akékoľvek reformy a bez  nich podpísaná zmluva nemá žiadny zmysel ... Tento dokument obsahuje 323 strán a my kladieme otázku: či aspoň niekto z hornej a dolnej komory čítal naozaj dokument pred hlasovaním ? " rozhorčujú sa holandskí iniciátori zberu podpisov.

"Ukrajina uskutočňuje reformy snažiac sa v súlade s pravidlami EÚ. Ale nerobí to zadarmo, za uskutočnenie reforiem prosí peniaze, je to jasne stanovené v zmluve (článok. 453). Ukrajina to motivuje tým, že krajina je chudobná a rozpočet je prázdny. Ale sú krajiny radovo chudobnejšie ako Ukrajina, prečo si naši politici vybrali práve túto krajinu? A prečo by sme mali platiť za uskutočnenie reforiem v cudzej krajine, ktorá nie je členom EÚ z nášho vrecka?“  nechápu holandskí daňoví poplatníci.

Na  trhu práce v EÚ o "kočovných ukrov" Holanďania tiež nemajú osobitný záujem o čom  svedčí nasledujúca pasáž: "V asociačnej dohode sa dojednáva voľný vstup do Európy pre širokú škálu osôb (čl.99 až 102) - študentov, stážistov, profesionálov v rôznych oblastiach, zoznam môže byť nekonečný, je to nepochybné, zvýši to tok imigrantov, s ktorými aj tak máme problémy."

Napokon petícia jednoznačne poukazuje na nepripravenosť Európskeho spoločenstva k otvorenej vojenskej konfrontácii s Ruskom: "v čl. 2. sa stanovuje vojenskú pomoc v prípade potreby. Vzhľadom na súčasnú situáciu na Ukrajine, to znamená len jedno – budeme vtiahnutí do vojenského konfliktu a že  sme apriormi, ktorí považujú Ukrajinu v práve vývoja... ".

Pre spravodlivosť treba poznamenať, že dôveryhodnosť vyššie uvedených argumentov, dostatočného počtu nazbieraných  podpisov, a dokonca negatívne (pre bruselskú byrokraciu) výsledky referenda nezaručujú, že "hlas národa" bude počutý v "demokratickej Európe“. Z právnych predpisov Holandska vyplýva, že celoštátne referendum má poradenský  charakter. Premiér krajiny Mark Rutte  v jednom zo svojich prejavov naznačil, že úrady sa len ťažko zriekajú od prijatého rozhodnutia.

Pripomeňme, že dohoda o asociácii Ukrajiny do EÚ nadobudne platnosť po ratifikácii všetkých 28 členských krajín EÚ. 

 Nemyslíte si, že radoví občania krajín sú si vedomí nebezpečenstva, ktoré im ukladajú "európske voľby" Ukrajina a národné elity, alebo európska byrokracia to neuvedie vo svojej správe, uvádza riaditeľ Medzinárodného inštitútu nových štátov Alexej Martynov.

Ďalšou otázkou je, že európske elity majú zviazané ruky aj nohy princípmi "euroatlantickej solidarity." Nemajú možnosť o tom hovoriť verejne. Nie je žiadnym tajomstvom, že európski lídri sú priamo závislí od svojich zámorských "partnerov" (v skutočnosti vlastníkov). Táto ťažká závislosť sa nepáči nikomu, ale nemôžu s tým nič urobiť.

SP:  Čo je to za zázrak "pracky" ktorý núti konať proti národným záujmom?

Je to veľmi jednoduché. Na jednej strane je to materiálny faktor: dominancia finančných tokov viazaných na americké banky a doláre, ktoré tlačí americká Federal Reserve. Na druhej strane bezpečnosť. To sú dva hlavné nástroje vplyvu. Transatlantické finančné skupiny demonštrujú brutalitu nielen vo vzťahu k Rusku, zavedením nezmyselných sankcii, zmrazovaním účtov a uložením záložného práva na naše aktíva v zahraničí. Držia na "krátkej uzde " všetky európske elity.

Vo vzťahu k Rusku sankčná vojna prešla do verejnej roviny. Je jasné, že finančná oligarchia stojaca  za americkou vládou nás vníma ako veľkého nepriateľa ohrozujúceho jej hegemóniu. Bezprecedentný tlak vyvíjaný proti Ruskej federácii je názorným príkladom pre všetkých "spojencov" USA, čo sa s nimi stane, ak sa rozhodnú "odchýliť od straníckej línie".

Keď najodvážnejší zástupcovia európskej elity začali vyjadrovať pochybnosti o primeranosti činnosti  USA k ukrajinskej otázke, okamžite im pripomenuli, kto zaisťuje bezpečnosť na kontinente. V niektorých krajinách sa uskutočnilo niekoľko varovných útokov. A aby Európa pochybovala o možnosť hegemónie, posledným ohniskom je situácia na Blízkom východe, odkiaľ sa do krajín EÚ hrnú stovky tisíc utečencov.

SP: - Prečo to Američania robia tak demonštratívne?

V tom spočíva zmysel, reč je o prejave geopolitických funkcií USA. Je to pokus ukázať, kto je pánom v Európe, akási forma vzdelávania. To je dôvod, prečo elitné skupiny v Európe radšej mlčia.

SP: - Ale európska verejnosť ako vidíme, nedemonštruje potrebnú toleranciu pre tieto metódy "formovania lojálnosti ".

Samozrejme, teória "riadenej demokracie" nie sú len prázdne slová, ale má svoje obmedzenia. Aspoň tá istá holandská spoločnosť z občianskeho hľadiska  je pripravená k aktívnemu odporu. Petícia "Výboru občanov EÚ" to vizuálne potvrdzuje. Polovica podpisov bola vyzbieraná v priebehu niekoľkých dní. Samozrejme bezprecedentná špinavá protiruská propagačná kampaň v globálnych médiách (pod kontrolou veľkého kapitálu) robí svoju prácu. Ale je potrebné mať na pamäti, že existuje určitá hranica vnímania. V dôsledku toho dokonca aj malý "potôčik  pravdy" je schopný presakovať cez "stenu lži." Najmä ak je posilnený reálnym obrazom za oknom. Keď vidíte túto hordu utečencov, ktorá vypĺňa pokojné uličky starej Európy, je nevyhnutné začať chápať, čo sa stane v prípade, keď sa k ním pridružia "noví Európania" s tvárou chudobných imigrantov z Ukrajiny.

SP: Niektorí odborníci sa domnievajú, že časťou plánu Bruselu bolo nahradenie prvkov z iných kultúr do civilizácie podobných imigrantov z Ukrajiny.

Vzhľadom k súčasným reáliám to nie je možné. Cudzinci zo Stredného východu a severnej Afriky boli rýchlejší a viac organizovaní. Majú už obsadené všetky klenby na trhu práce. Teraz ich bude potrebné vyháňať silou. A kto sa tým bude zaoberať? Ukrajinci? Silne pochybujem.

SP: Situácia so zberom podpisov na referendum, ktorý by mal čisto poradný charakter, opäť odhaľuje mýtus európskej" demokracie. "

Holandský premiér už povedal, že moc krajiny môže upustiť od svojho rozhodnutia (o ratifikácii dohody o asociácií Ukrajiny k Európskej únií), a to aj napriek výsledkom celoštátneho referenda. Na druhej strane úplne ignorovať vôľu moci spoločnosti tejto krajiny bude dosť ťažké

SP: Áno, v budúcich voľbách voliči dajú svoje hlasy iným politikom, ale rozhodnutie parlamentu opačnej sily nebude mať...

Každopádne ignorovanie vôle ľudu súčasnou vládou sa môže zaobísť stratou stavu vládnuceho statusu. Mimochodom, pôvodný plán zbúrať všetky národné hranice a vytvoriť akúsi podobu "Spojených štátov európskych" zostal na papieri. Európski byrokrati v skutočnosti  chceli založiť nejaké podobné zdanie demokratickej ríše namiesto jednotlivých štátov.

SP: Uskutoční sa  prípadné referendum o deratifikacii dohody (okrem toho, ak sa bude konať nielen v Holandsku) ako vytriezvejúci náraz na ukrajinských "Euro optimistov"?

Pozorujem stav verejnej mienky na Ukrajine. Vzniká taký pocit, že nejaké vytriezvenie prichádza. Ľudia, ktorí sa v prevrate dostal k moci v susednej krajine, sú prvotriedni politickí podvodníci. V takýchto operáciách na štátnej úrovni je prvoradá rýchlosť ich realizácie. V tomto  zmysle operácia "Ukrajina - to je  Európa" zlyháva. Vďaka hrdinskému odporu Donbasu. V skutočnosti, bez ohľadu na to, čo hovoria “informovaní”, tento región splnil úlohu "kotvy" pre ukrajinskú štátnosť. Republiky  Donbasu zachraňujú Ukrajinu od konečného kolapsu a "nepriateľského prehltnutia" Európou po častiach (Poľsku Galíciu, Maďarsku Zakarpatie, Rumunsku Severnú Bukovinu).

Skrátka a jasne, jednotná Ukrajina nebola nikdy potrebná Európe. Táto oblasť bola vždy predmetom  vyjednávania. To USA prinútilo Európu, aby sa zapojila do konfliktu. Pre nich je dôležité, aby Rusko nebolo na Ukrajine. Plus pokus prelomiť logistický koridor medzi Čínou a EÚ. Starček  Brzezinski už dávno  napísal, že Ukrajinu je potrebné odrezať od Ruska, aby sa nedokázalo postaviť z kolien a oživiť bývalú slávu.

Podpísanie dohody o euroasociácii po štátnom prevrate vystupuje spôsobom fixácie Ukrajiny v západnom politickom priestore, uvádza generálna riaditeľka pre zahraničnú politiku Veronika Krasheninnikova.

Predpokladalo sa, že táto krajina bude jeden krok k členstvu do EÚ. Jednako následne to  znamená podieľať sa nielen na politických a hospodárskych štruktúrach, ale tiež na vojensko-politickom bloku.

Druhý článok asociačnej dohody ukladá Ukrajine, aby vykonala koordináciu so zahraničnou a obrannou politikou NATO. Predstavujúc euroasociáciu ako čisto hospodárske dohody, Brusel a Washington riešia čisto vojensko-politický problém.

V tomto prípade Ukrajina v dohľadnej dobe by bola "vytrhnutá" z Ruska a uzamknutá v tábore nášho geopolitického súpera. Vzhľadom k tomu, že sa to nepodarilo dosiahnuť mierovou cestou, západní lídri a ich kyjevskí spojenci šli cestou štátneho prevratu.

Ale obyvateľov krajín EÚ nezaujímajú veľké geopolitické hry. Pre nich je oveľa dôležitejšie kam smerujú peniaze daňových poplatníkov. Samozrejme, že obyvatelia Holandska, Francúzska, Nemecka a ďalších krajín chcú, aby boli použité na zlepšenie kvality života v týchto krajinách a nie niekde na Ukrajine.

SP:  Tým skôr, že udalosti, ktoré sa tu odohrali  za  posledný jeden a pol roka, pri všetkej snahe západnej propagandy môžu sa prejavovať len ako antiPR  Ukrajiny samej.

Vďaka dostupnosti otvorených zdrojov (najmä na internete) je každému dobre známy charakter  činnosti neonacistických oddielov na Donbase. Odtiaľ táto informácia postupne prenikla do európskej tlače. Takejto Ukrajine rádoví  Európania peniaze dávať určite nebudú. Jediným aktérom, ktorý je ochotný podporiť stupeň napätia vyčleňovaním finančných prostriedkov na vojenské výdavky je Washington.

Od samého začiatku európski predstavitelia nechceli vojnu v srdci svojho kontinentu. Na rozdiel od USA, ktorí majú záujem na vytvorení krvavej čiary medzi Ruskom a Európou.

SP:  Je príznačné, že provokácia s udalosťou zostreleného malajzijského Boeingu, ktorú sa západné médiá snažili prezentovať ako ďalší dôkaz o agresívnych zámeroch Moskvy, nemal požadovaný efekt. Naopak občania Holandska (medzi obeťami bolo mnoho holandských občanov) skôr prišli k záveru, ako veľmi je nebezpečná a nepredvídateľná súčasná Ukrajina.

Samozrejme. Pamätáme si, že vina sa automaticky vzniesla na Rusko a opolčencov. Ale uplynul už rok. Je pochopiteľné, že keby  Kyjev alebo  Brusel mali dôkazy proti Moskve, boli  by už podané dávno. V tejto situácii sa Ukrajina javí ako faktor destabilizácie v Európe. Ako  faktor, ktorý vytvára  ďalšie riziko pre európsku bezpečnosť. Teoreticky môže dokonca  doviesť k vojenskej konfrontácii medzi Európou a Ruskom. Ako vyplýva z textu už vyššie uvedenej petície, Európania nemajú v úmysle bojovať s Ruskom.

SP: Môže byť vypočutý Európsky vox populi národnými elitami v Bruseli. Alebo vzniknutý  politický model v EÚ to vôbec nepredpokladá?

Hlas ľudu môže byť vypočutý za predpokladu, že protestné nálady budú získavať široké masy. Zdá sa, že postupne  sa zvyšujú. Spomeňme na situáciu pred dvoma rokmi, kedy vďaka aktivite spoločenských  síl  v USA sa podarilo zastaviť vojenskú intervenciu do Sýrie. Politici sú nútení  načúvať mienku ľudí, pretože budú musieť byť zvolení v blízkej budúcnosti.

SP :  Mal by sa tiež vziať do úvahy faktor medzielitnej konkurencie.

V skutočnosti rôzne skupiny elít sú spojené s podnikateľskou sférou, ktoré nemusia mať záujem na konfrontácii s Ruskom. Tu záujmy časti elít odrážajú názory voličov. Kapitál je orientovaný na   spoluprácu  s ruským kapitálom, chcú obchodovať a mať zisk. Je to aktuálne v podmienkach mierovej politiky. 

Výnimkou sú lobisti vojensko-priemyselného komplexu, ktorým sa darí v podmienkach  militarizácie zahraničnej politiky.

SP: Aké sú faktory upevnenia vládnucej byrokracie EÚ dovoľujúce ignorovať názor más, ktorý je  v rozpore s ich záujmami?

Západná Európa bola "kúpená od koreňa" ešte v čase realizácie tzv. "Marshalovho plánu" počas druhej svetovej vojny. V dôsledku celoeurópske politické inštitúcie  boli vytvorené v úzkom kontakte a pod dohľadom Washingtonu. Takto sa vytvorili bezpečnostné  služby v Európe a bezpečnostný aparát. Nemožno prehliadnuť aj civilizačný faktor. To je dôvod, prečo sa Európska únia nemôže úplne odtrhnúť od USA v súčasnej dobe, nie je to možné.

Napriek tomu, v mnohých európskych krajinách je rastúca nespokojnosť a verejný odpor k americkému diktátu. Európania si začínajú uvedomovať ako sú celkom podriadení Washingtonu. Edward Snowden s objavenou  informáciou svojho času mnohým otvoril oči o tom, čo sa deje.

V súvislosti s "informačnou vojnou" medzi Ruskom a Západom sa Moskva musí zaoberať "kultúrnou osvetou" medzi Európanmi, z ktorých mnohí stále ešte nepoznajú skutočnú situáciu. Ako sa hovorí " voda je ostrím kameňu." Som presvedčená, že môžeme postupne presvedčiť obyvateľstvo Európy, aby zaujalo viac rozumný a konštruktívny prístup.

V reakcii na prijatie západného zoznamu persona non grata  musíme symetricky reagovať, ale zároveň rozvíjať verejnú diplomaciu. Musíme konať na úrovni občianskej spoločnosti (na úrovni primátorov, regionálnych poslancov), na vývoji systému vzdelávacích výmen. Presnejšie povedané, čím sa zaoberal Sovietsky zväz počas rokov  "studenej vojny". Samozrejme, že americké spravodajské služby to aktívne používali. Dnes sú ale dobre známe metódy ich práce, mohli by byť účinne neutralizované.

Zdroj: http://svpressa.ru/politic/article/131897/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |