Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina – tenké prímerie - chelemendik.sk

 

Ukrajina – tenké prímerie

2020-08-13  (02:02)

 - Ukrajina – tenké prímerie

16.9.2014

Na Ukrajine začalo tento týždeň platiť dlho očakávané prímerie. Ak by sme ho chceli v krátkosti zhodnotiť, musíme podotknúť, že sa zatiaľ nezmenilo na stále prímerie.

Jednotlivé strany obviňujú jeden druhého z nedodržiavania dohôd a ostreľovania.

5. septembra sa v Minsku konalo stretnutie kontaktnej skupiny pre riešenie krízy na Ukrajine. Na rokovaniach schválili protokol o mierovej regulácii na juhovýchode krajiny, ktorý predpokladal zastavenie bojov a výmenu zajatcov. Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia ukrajinskej vlády, jednostranne vyhlásených DĽR a LĽR, OBSE a Ruska.

Plán má k ideálu ďaleko. Nezaoberá sa ani odchodom ukrajinskej armády z miest a obcí, ani jej celkovým odchodom z daných oblastí. O budúcom štatúte regiónu sa v dokumentoch nič nepíše.

Jeho najväčšou zásluhou však je zastavenie bratovražedného krviprelievania, ktoré je prvým krokom k mieru.

Minister zahraničných vecí Ruska Sergej Lavrov tento týždeň podčiarkol, že Rusko sa nechystá pasívne pristupovať k právam občanov Doneckej a Luhanskej oblasti:

Ak hovoríme o dôležitosti formátu, ktorý je spojený s realizáciou dohôd zo stretnutia v Minsku 5. septembra, netreba zabúdať na celoukrajinský ústavný proces, ktorý na svoje plecia prebrala kyjevská vláda pred niekoľkými mesiacmi. Budeme bojovať o tom, aby sa to splnilo.

Analytici sa obávajú, že prímerie bude v blízkej dobe oficiálne ukončené. Prímerie môže ukončiť aj Najvyššia rada. Nie je vylúčené, že poslanci nebudú chcieť schváliť tie body, ktoré obsahuje minská dohoda – všeobecnú amnestiu a zvláštny štatút pre oblasti, ktoré kontroluje domobrana v Donbasse.

Nesmieme zabúdať ani na „stranu vojny“ na Ukrajine. Nacionalisti sa cítia pánmi vojny a neplánujú skladať zbrane.

Bez ohľadu na veľké vyhlásenia, veľký záujem na ukončení občianskej vojny na Ukrajine nebadať zo strany USA. Washingtonu vyhovuje napätie medzi Európou a Ruskom. Oslabuje to oboch konkurentov, pričom USA zostávajú v ústraní.

Tenká nádej na mier na Ukrajine však existuje. Svedčia o tom napríklad demonštrácie ukrajinských matiek, ktoré žiadajú návrat svojich synov. Odzrkadľujú nálady väčšiny ukrajinskej spoločnosti. Začala sa výmena zajatcov. V najbližších dňoch Porošenko posunie Najvyššej rade návrh zákona o osobitom štatúte DĽR a LĽR. Vtedy bude jasné, čo majú očakávať obyčajní Ukrajinci, a akých politikov je v Kyjeve viac: stúpencov „strany vojny“ či „strany mieru“.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_09_14/Ukrajina-tenke-primerie-2861/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |