Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina straší Západ jadrovou bombou - chelemendik.sk

 

Ukrajina straší Západ jadrovou bombou

2020-02-23  (03:59)

 - Ukrajina straší Západ jadrovou bombou

22.9.2014

Petro Porošenko počas návštevy Washingtonu nedostal záruky dodávok amerických zbraní na Ukrajinu. Kyjev preto začal hovoriť o vlastnej jadrovej zbrani.

Napríklad, šéf ukrajinského MO Valerij Geletej nedávno vyhlásil, že Kyjev sa musí vrátiť k prehodnoteniu svojho jadrového štatútu, ak ho Západ nepodporí v úsilí chrániť sa pred Ruskom. Stana Sloboda minulé leto predložila Najvyššej rade návrh zákona, podľa ktorého sa môže stať Ukrajina jadrovou veľmocou. Podľa expertov, Kyjev manipuluje Západ, aby si vynútil vojenskú podporu pre svoju politiku na juhovýchode Ukrajiny. Ale jadrová Ukrajina má pre Západ príliš vysokú cenu, tvrdí vojenský analytik Leonid Ivašov:

Na to, aby mohla Ukrajina vyvíjať svoju atómovú bombu, bolo by potrebné zrušiť množstvo medzinárodných dohôd. Najprv Lisabonský protokol, ktorý definuje Ukrajinu, Kazachstan a Bielorusko ako nejadrové mocnosti. Na druhej strane, na Ukrajine panuje žalostná finančno-ekonomická situácia. Na budovanie vlastného jadrového potenciálu by museli stavať nové závody, realizovať výskumy a štúdie a otvárať skúšobné plochy. Na to Ukrajina nemá. Možno Američania takéto vyhlásenie dovolili preto, aby tak nabádali Európu, aby bola štedrá voči Kyjevu.

Vyhlásenia ukrajinských politikov o jadrových otázkach nie sú profesionálne. Myslí si to väčšina analytikov. Ukrajina nemá potenciál na obohacovanie uránu a nemá reaktory, ktoré by boli schopné pripravovať plutónium v potrebnej podobe. Bez ohľadu na veľký vedecko-technický potenciál krajiny, vývoj jadrovej zbrane by stál obrovské penzum práce a výdavkov, čo si Ukrajina nemôže dovoliť.

Pozícia medzinárodného spoločenstva v otázke nešírenia jadrových zbraní je jednoznačná už viac ako 20 rokov a nie je dôvod na jej zmenu. Ako vyhlásil jeden z expertov, v súčasnom svete musíte byť KĽDR, aby ste sa vydali touto cestou. Môžeme pripomenúť, že keď ukrajinský prezident Viktor Juščenko chcel v krajine vytvoriť obohacujúce kapacity pre výrobu jadrového paliva pre elektrárne, USA boli rázne proti. Podobnú reakciu môžeme očakávať aj teraz. Politológ Pavel Zolotarev:

Uvedomelí ľudia na Západe chápu absurditu týchto vyjadrení, ale nebudú verejne ponižovať Kyjev. Podľa všetkého, reakcia na vyhlásenie ministra obrany bude v zákulisí, ale bude razantná. Čo sa týka plánov, je dobre, že o nich vieme. Nech celý svet posúdi nezodpovednosť kyjevského vedenia.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_09_19/Ukrajina-matie-Zapad-jadrovou-bombou-9558/ 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |