Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina sa stretla na ceste do Európy s maďarskými nacionalistami - RUVR.RU - chelemendik.sk

 

Ukrajina sa stretla na ceste do Európy s maďarskými nacionalistami - RUVR.RU

2020-01-25  (04:13)

 - Ukrajina sa stretla na ceste do Európy s maďarskými nacionalistami - RUVR.RU
 
© Koláž: Hlas Ruska

Maďarskí ultrapravicoví pohrozili zrušiť ratifikáciu dohody o asociácii Ukrajiny a EÚ, ak nevytvoria pre Maďarov žijúcich v Zakarpatskej Ukrajine autonómiu. Ukrajinskí nacionalisti odpovedali, že maďarská strana Jobbik pomáha ruským tajným službám robiť prekážky Ukrajine na ceste do Európy.

Škandál sa vyhrotil po vyhlásení maďarského európskeho poslanca Bély Kovácsa. Pripomenul, že dohodu o asociácii Ukrajiny a EÚ musia ratifikovať po podpísaní  poslanci všetkých členských krajín EÚ. A ak Kyjev chce, aby s tým nevznikli v maďarskom parlamente problémy, bude musieť splniť jednu podmienku: vytvoriť pre Maďarov žijúcich v Zakarpatskej Ukrajine autonómny okruh. Hrozba maďarského poslanca zaznela nečakane, komentuje to politológ Vsevolod Veselov:

- Otázka maďarskej autonómie bola ešte začiatkom 1990 rokov. Ale v poslednú dobu sa maďarská menšina na Ukrajine necíti izolovanou. Predovšetkým vďaka politike samotného Maďarska, ktoré aktívne poskytuje Maďarom žijúcim v Zakarpatskej Ukrajine  občianstvo. Čiže v súčasnosti majú mnohí žijúci v Beregovskej oblasti dvojité občianstvo, hoci to aj Ukrajina zakazuje. Okrem toho Maďarsko aktívne financuje kultúrne centrum v Beregovskom okrese.

Najostrejšie na vyhlásenie Kovácsa zareagovali ukrajinskí nacionalisti. Strana Sloboda zverejnila vyhlásenie, v ktorom znelo, že Jobbik pomáha ruským tajným službám robiť prekážky Ukrajine na ceste do Európy. A poslanec Anatolij Vitiv zastupujúci Slobodu v Najvyššej Rade, vôbec vyzval zakázať na Ukrajine činnosť strany Jobbik.

Ale nehladiac na politickú autoritu v samotnom Maďarsku sa Jobbiku asi ťažko podarí zablokovať projekt asociácie Ukrajiny a EÚ, myslí si politológ Leonid Gusev:

-  Pravicová strana Jobbik má vyše 10 % v maďarskom parlamente. Je v koalícii s pravicovo-centristickou stranou Fides a má s nej vládny tandem vo vláde Maďarska. Ale domnievam sa, že tieto hrozby sú zamerané na to, aby proste upútať na seba pozornosť na voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia na budúci rok vo všetkých krajinách EÚ.

Treba dodať, že vzťahy medzi maďarskými a ukrajinskými nacionalistami neboli vždy napäté. Ešte pomerne nedávno boli Jobbik a Sloboda členmi jedného medzinárodného klubu – Aliancie európskych nacionalistických hnutí. Ale aj podľa tejto štruktúry bola rétorika členov Slobody veľmi radikálna. Ukrajinských nacionalistov nakoniec vyhnali z Aliancie za antisemitské vyjadrenia lídrov strany.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |