Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina: "Všetci majú za ušami" - chelemendik.sk

 

Ukrajina: "Všetci majú za ušami"

2020-05-25  (15:04)

 - Ukrajina: "Všetci majú za ušami"

Politici strpčujú Ukrajincom novoročný oddych


Voľby väčšinou znamenajú zmenu. Ozdravenie politickej atmosféry. Tie ukrajinské, prezidentské, ktorých prvé kolo sa uskutoční 17. januára, však mnohí Ukrajinci za také nepovažujú.

"Už aj preto, že väčšina kandidátov má plné ústa morálky, a pritom všetci majú za ušami," povedal pre Pravdu Vadim Chmara z Dnepropetrovska, ktorý pravoslávne sviatky trávi na Slovensku. "Podľa toho, čo vidím a čítam, nečestný politik sa správa ako neohrabaný zlodej v tmavej uličke a čestný zase ako prefíkaný vreckár. A mne sa ani jeden nepáči," dodal skepticky. Podľa neho politické preťahovanie lanom, na ktoré doplácajú milióny Ukrajincov klesajúcou životnou úrovňou, sa skončí až vtedy, keď vraj "oranžoví revolucionári pochopia, že nemôžu ignorovať modro-bielu opozíciu, a, naopak, tá si uvedomí, že ak slepý vedie slepého, tak obaja môžu padnúť do jamy".

Už tradičné novoročné prázdniny trvajúce prvých desať dní nového roka menia krajinu na "spiacu krásavicu". Oddychujú všetci. Funguje len to, čo musí. Tentoraz to však na Ukrajine neplatí. Sladké ničnerobenie miliónov "strpčujú" politici. Nejeden z nich sa chce stať hlavou ukrajinského štátu. Byť prezidentom však môže iba jeden z nich. A tak aj počas prázdnin vytiahli do boja o voličské hlasy veľké i malé politické kalibre. Medzi tie prvé patrí terajšia premiérka Julia Tymošenková, líder opozície Viktor Janukovyč. Svoju politickú kožu nechce len tak ľahko predať ani súčasný prezident Viktor Juščenko. Ambície má aj Arsenij Jaceňuk, bývalý šéf parlamentu, či bankár Serhij Tyhypko. Prví traja sa vzájomne obviňujú z tajnej spolupráce.


Ľudia v centre Kyjeva prechádzajú popri volebných plagátoch prezidentských kandidátov Viktora Juščenka a Julie Tymošenkovej.
Ľudia v centre Kyjeva prechádzajú popri volebných plagátoch prezidentských kandidátov Viktora Juščenka a Julie Tymošenkovej.

"To hlavné, čo zbližuje Janukovyča a Tymošenkovú, sú peniaze. Ani jeden však nemá prostriedky na organizovanie plnohodnotných prezidentských volieb. Obaja sa boja prehrať, stratiť všetko a byť tak neschopnými vrátiť sponzorom požičané do predvolebného fondu," cituje Ukrajinskaja pravda zdroj blízky okoliu Tymošenkovej i Janukovyča.

"Sú to ozaj len špekulácie, aj keď nie tak celkom postavené na vode," povedal pre Pravdu politológ Jevhenij Ostapenko. Zároveň upozornil, že tak ako po minulé voľby, aj teraz sa dajú očakávať pokusy ovplyvniť výsledok volieb spoza hraníc. Potvrdzujú to aj slová Jevgenija Minčenka, riaditeľa moskovského Medzinárodného inštitútu politickej expertízy. "Vplyv Ruska na voľbách ukrajinského prezidenta bude stáť zoči-voči vplyvu USA," cituje odborníka agentúra UNIAN. Podľa neho Moskva sa bude usilovať o to viac , že s Viktorom Juščenkom sa dohodnúť nepodarilo. "Nebude to v duchu z minulosti dobre známeho vzťahu staršieho brata, ale na rovnocennom partnerskom vzťahu," dodal. Znamená to bližšie ekonomické prepojenie a v neposlednom rade aj zblíženie v otázkach bezpečnosti. Moskve nahráva skutočnosť, že Kyjev už dlho bezúspešne klope na dvere NATO v Bruseli.

Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že bude aj druhé kolo volieb, lebo nik z horúcich kandidátov nezíska potrebných 50 percent hlasov. Ukrajinci by potom išli opätovne k volebným urnám začiatkom februára. V ňom by si to mali "rozdať" Janukovyč spolu s Tymošenkovou.

"To však nerieši a ani nevyrieši každodenné problémy drvivej väčšiny Ukrajincov. Spoločnosti, kde stále funguje tzv. piata vetva moci, ktorou je moc peňazí, rozhodovanie rôznych klanov, monopolistov, veľkého biznisu . Všetci sa totiž usilujú získať mocenské páky," povedal pre portál NEWSru politológ Pavlo Lavrinovič.

Horúci kandidáti na prezidentské kreslo:

KandidatiM

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |