Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina priznala prítomnosť cudzích žoldnierov - chelemendik.sk

 

Ukrajina priznala prítomnosť cudzích žoldnierov

2020-08-04  (01:30)

 - Ukrajina priznala prítomnosť cudzích žoldnierov

5.12.2014


Kyjev priznal prítomnosť cudzích žoldnierov v radoch silových útvarov. Podľa správy predstaviteľov ukrajinského generálneho štábu sa na vojenských akciách proti domobrancom Donbasu zúčastňuje viac ako tisíc cudzincov.

Všetkým im prezident Petro Porošenko sľúbil ukrajinské občianstvo.

Stačí prísť na východ Ukrajiny, vziať do ruky pušku a zamieriť ju na Donbas, a okamžite dostaneš ukrajinský pas. A nie je dôležité, odkiaľ si a kto si. Vo svojom vystúpení na zasadaní novej Najvyššej rady ukrajinský prezident Petro Porošenko sľúbil, že poskytne ukrajinské občianstvo všetkým cudzincom, bojujúcim na strane silových jednotiek. A tých je, ako oznámil tlači predstaviteľ generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl, generálmajor Alexander Razmaznin, asi tisíc alebo aj viac. Takže kyjevské úrady prvýkrát priznali to, čo tak dlho popierali, povedal zástupca riaditeľa Ústavu krajín SNŠ Igor Šiškin:

- To, čo je zjavne, nedá sa dlho tajiť . O to viac, že ukrajinské provládne zdroje, ako napríklad, Ukrajinská pravda, veľakrát zverejňovali interview s veliteľmi trestných útvarov, ktorí s pýchou rozprávali o tom, koľko v ich prápore bojuje občanov tých či oných krajín.

Tento týždeň bola v Kyjeve zostavená nová vláda. Ako navrhol prezident Porošenko, môžu teraz dostať ministerskej kresla aj občania cudzích štátov. Napríklad, post ministra financií obsadila Američanka, ministrom hospodárstva sa stal Litovčan a zdravotníctvo bude mať na starosť Gruzínec. Takže nemôžeme pochybovať o tom, že aj zámer naturalizácie vojenských žoldnierov je rovnako vážny, zdôraznil politológ Sergej Michejev:

- Dá sa to prirovnať k zákonu o tom, že štátne funkcie na Ukrajine, okrem iného aj vo vláde, teraz môžu plniť cudzinci. Znamená to, že Ukrajina je pripravená úplne sa podrobiť vonkajšiemu riadeniu a vlastné ozbrojené sily zostavovať zo žoldnierov z celého sveta, ktorých bude legalizovať vydávaním ukrajinských dokladov. Nemyslím si, že sa medzi nimi nájde mnoho bojovníkov o Ukrajinu. Prax ukazuje, že na Ukrajinu idú ľudia, ktorí si chcú zarobiť peniaze, alebo jednoducho hľadajú dobrodružstvo.

Ale nemyslím si, že o tak štedrý návrh Petra Porošenka vojenskí legionári prejavia veľký záujem. Mnohí z nich sú príslušníkmi amerických súkromných armád a kočujú z miesta na miesto podľa toho, ako si to želá ten, ktorý si ich objedná, a o nejaké iné občianstvo samozrejme záujem nemajú.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_05/Ukrajina-priznala-pritomnost-cudzich-zoldnierov-9966/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |