Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina - balík slamy na podpálenie Ruska - chelemendik.sk

 

Ukrajina - balík slamy na podpálenie Ruska

2020-02-23  (04:00)

 - Ukrajina - balík slamy na podpálenie Ruska

Ale rozdúchať veľký požiar sa Obamovi zatiaľ nedarí 


15.7.2014
 

Formálnou zámienkou pre kyjevské nepokoje, ak sa niekto pamätá, sa stalo odmietnutie Janukoviča na poslednú chvíľu podpísať dohodu s EÚ. Zvrhli ho. Nový prezident Porošenko dohodu podpísal, odsúdiac Ukrajinu na riadenie zvonku  (Európska únia získala právo veta ohľadne akýchkoľvek rozhodnutí ukrajinskej  vlády). Zdalo by sa, všetko je vybavené!

Ale krvavý džin bol vypustený z fľaše... Povráva sa, že Kyjev je len berná minca  v nevyhlásenej vojne Moskvy  a Washingtonu. Vraj Obama na Ukrajine zasadil asymetrický  odvetný  úder Putinovi. Veď v dôsledku Putinovej tvrdej pozície na Sibíri  bola udusená  Barackova „arabská jar“, USA nedokázali  doraziť  Irán…


Vojna všetko vyrieši!

-  Príčina je rozsiahlejšia, - tvrdí riaditeľ Inštitútu problémov globalizácie, doktor ekonomických vied Michail Deliagin. - Je to pokus zachovať rúcajúci sa globálny kapitalizmus, základy svetového finančného systému  – štátne obligácie USA. Aby rástol americký dlh, ktorý v roku 2011 dobehol HDP ($15,1 trilióny), a v súčasnosti prevyšuje  $17.5 trilióny, Washington musí udržovať rastúci dopyt na ne. 

Ale Európska únia nemá peniaze na ich kúpu.  Najväčší držiteľ štátnych obligácií USA – Čína  ($1,26 trilióny)  chce záruky proti znehodnocovaniu dolára, čo pripravuje Američanov o superzisky z jeho emisie.  Možnosti Japonska  ($1,21  trilióna – 2. miesto na zozname  veriteľov USA), dokonca aj keď sa už spamätalo z Fukušimy, nestačia pre potreby amerických špekulantov.


- Hovorí sa, že Rusko od začiatku kyjevských nepokojov sa začalo tajne zbavovať štátnych obligácií USA.

- Prečo tajne? Naopak, všetko robíme príliš otvorene a úprimne. V októbri investície  Ruska do štátnych obligácií USA tvorili $149,9 miliárd – 10. miesto na svete. Vtedy aj bolo prijaté oficiálne rozhodnutie o ich znížení.  V marci už zostalo $100,4 miliardy -13. miesto. Nebolo to vyvolané zahraničnou politikou, ako si myslia konšpirológovia, ale valutovými zámermi Ruskej Banky na vnútornom trhu za účelom zastavenia pádu rubľa. Keď táto úloha bola splnená, v apríli Rusko dokúpilo štátne obligácie USA až na 16 miliárd dolárov!

Ale v celom štáte je nedostatok prostriedkov na obhospodarovanie dlhu USA. Zato rastú zdroje globálnych špekulantov. Aby sme ich „zahnali do Ameriky“ je nutné špekulantov smrteľne vystrašiť, šíriac globálny chaos, dostávajúc doň stále nové územia. Vytvoriac organizátorovi tohto chaosu postoj jediného „tichého prístavu“ sveta.

Tento cieľ sleduje celá americká politika už od čias likvidácie Juhoslávie.

Celkovo už vyčerpala svoje možnosti. Od zvyšovania dlhu je na čase prejsť k jeho odpísaniu, od rozširovania zóny chaosu  – ku grandióznej katastrofe, ktorá také odpísanie ospravedlní.


- To je jasné, vojna všetky dlhy odpíše! Tým skôr, veľká…

-  Ukrajina je len balík  slamy, opretý o dom suseda. Ak sa Američanom podarí „horiacou“ Ukrajinou „podpáliť“ Rusko a rozpútať tak Tretiu svetovú vojnu, úloha odpísania globálnych dlhov bude vyriešená za náš účet. Ale zatiaľ sa to nedarí. Znovujzjednotenie s Krymom náhle poskytlo Putinovi obrovské množstvo dôveryhodnosti. Práve to je dôvod hystérie Západu a jeho liberálnej „piatej kolóny“.

- Američania však  sa stále snažia rozpaľovať požiar…

- Nie nadarmo na Ukrajine sú pravidelne odhaľovaní a dokonca aj hynú vysoko postavení  pracovníci CIA. Ďalším motívom USA zničiť Ukrajinu – je odseknúť Európsku úniu od Číny.

- А čo s tým má Čína? Tiež sa rozhodla vstúpiť do EÚ?

- Predávať svoje tovary! Keďže má svoje hospodárstvo nevyliečiteľne orientované na export, obsadzovanie nových trhov je pre Peking otázkou prežitia. Preto jeho cieľom je Európska únia. Námorné cesty do Európy však kontroluje americké námorníctvo. Američania môžu podľa ľubovôle náhle blokovať akúkoľvek dopravu čínskych tovarov. V Pekingu sa zrodil koncept  „novej Hodvábnej cesty“, ktorá  by spájala čínskych výrobcov so spotrebiteľmi v Európe po súši, - akurát dovtedy kým Európania ochudobnejú pod nátlakom krízy a americkej konkurencie. Janukovič dal svoj súhlas na vytvorenie čínskeho dopravného uzla v Kryme. Aby prekazili tento projekt,  USA a ich európske satelity aj „zapálili“ Ukrajinu tak náhlivo. Veď pôvodne zvrhnutie Janukoviča, ako porozprávali novinárom banderovskí žoldnieri, bolo plánované na leto roku 2014.

Premenená na nové Somálsko Ukrajina môže výborne odstrihnúť Európsku úniu  aj od ruského plynu. Donútená kupovať drahý americký bridlicový plyn, export ktorého začne od roku 2016.

Na druhej strane, aj európske aj americké korporácie túžia obsadiť trhy a zdroje bývalej Ukrajiny. Príbuzní vedenia USA, ako je známe, sa už stali súčasťou vedenia spoločností, ktorých cieľom je ukrajinská ropa a plyn.  Cieľom USA je aj zmocniť sa systému dopravy plynu.

Spoločnosť Westinghouse sa snaží nahradiť ruské palivo na ukrajinských jadrových elektrárniach svojim. To prinesie do  $1 miliardy ročne a dokonca aj bez toho, žeby v Černobylskej zóne bolo zriadené celoeurópske skladisko jadrového odpadu, výdatne vynahradí  výdavky USA na organizáciu nacistického prevratu v Kyjeve. Svetový obor vo výrobe  geneticky modifikovaných produktov Monsanto sa zaujíma o miestne černozeme. Už ani nehovoriac o uhlí Donbasu, bez ktorého sa nemôže zaobísť celá Ukrajina, - to už je úplne obrovská trofej.  Dotácie o výške 13 miliárd hrivien tvoria  3% výdavkov  z rozpočtu – týkajú sa len  18,3%  ťažby (prevažne v štátnych baniach), а ostatne celkom úspešne. Pritom dotácie, znižujúc cenu, podporujú aj bývanie aj celú ekonomiku Ukrajiny, reálnym pánom ktorej je Donbas. Kvôli tomu ho, mimochodom, aj likvidujú.

Pokračovanie čoskoro 

Zdroj: 
http://www.kp.ru/daily/26254/3134122/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |