Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ukrajina - balík slamy na podpálenie Ruska - Časť 2. - chelemendik.sk

 

Ukrajina - balík slamy na podpálenie Ruska - Časť 2.

2020-02-23  (22:03)

 - Ukrajina - balík slamy na podpálenie Ruska - Časť 2.

17.7.2014

Je jasné,  že zmocnenie sa (zamaskované za privatizáciu) štátnych aktív si vyžaduje krach samotnej ukrajinskej štátnosti. Krach potrebujú  aj európske korporácie, ktoré tiež majú za cieľ bohaté čiernozeme (ako Hitler v roku 1941), elektro energetiku, riečne a námorné prístavy, chemický priemysel  a uhoľný biznis, obzvlášť dôležitý za podmienok  „uhoľnej renesancie“ európskej energetiky.  A kľúčová rola ministrov zahraničných vecí Veľkej Británie, Nemecka a Poľska pri realizácii nacistického prevratu na Ukrajine,  ktorý  zlikvidoval túto štátnosť,  je dosť presvedčivá. Hoci európski politici sú iba marionetami amerických a globálnych stratégov,  ktorí sú skutočnými organizátormi  a plánovačmi ukrajinskej katastrofy.

Je dôležité chápať, že kontrola nad zdrojmi, na rozdiel od kontroly nad trhmi, znamená, že nových kolonizátorov nezaujíma zachovanie normálneho života kolonizovanej krajiny. Zatiaľ čo príklady bezporuchového fungovania exportnej  infraštruktúry za podmienok tvrdých vnútorných konfliktov poskytuje celá nová história Afriky.

Okrem toho, reálny sektor ekonomiky je politicky slabší ako finančný. Preto tá časť, ktorá má záujem na zachovaní normálneho života v bývalej Ukrajine (elektrickú energiu a plyn predsa niekto musí spotrebúvať  a prístavy spracúvať nielen exportné náklady), bude prehrávať oproti finančníkom. Oni predsa potrebujú na tomto území krvavý chaos, podľa možnosti šíriaci sa do Ruska.

Takto na Ukrajine do seba narazili prakticky všetky teraz existujúce globálne záujmy, hádam len s výnimkou politického islamu.
- Ukrajine predpovedajú osud bývalej Juhoslávie. O Krym už prišla. V súčasnosti tu máme Centrálnu Ukrajinu pod kontrolou Kyjeva, samovyhlásenú  Luganskú a Doneckú republiku. Plus Nové Chazarsko, о ktorom v Rusku mlčia.

 –  Presnejšie by sa dala pomenovať  Pachanát Kolomojského.  V podstate svojej  je to nový štát. Už deklaroval  svoju nezávislosť od kyjevskej vlády, konkrétne, principiálnym odmietnutím dodržiavať dočasné „prímerie“, vyhlásené Porošenkom na konci júna.  Nakoľko sa dá súdiť, Pachanát zahŕňa okrem Dnepropetrovskej oblasti  (kde oligarcha je guvernérom) a Odeskej oblasti, na čele ktorej je jeho manager, ešte aj Zaporožje. Menej tvrdá kontrola je nastolená nad Nikolajevskou a Chersonskou oblasťou. Pravdepodobne teraz sa nastoľuje kontrola nad Charkovšinou.

Jadro vlády  tvoria  manageri zo skupiny oligarchu Kolomojského. Majú vlastné dobre zorganizované a vybavené a slušne vytrénované ozbrojené sily v podobe niekoľkých oddielov žoldnierov, ktoré sa kvôli väčšej pôsobivosti volajú „batalióny“. Teror umožnil  Kolomojskému potlačiť odpor voči nacistom v Dnepropetrovskej oblasti, „očistiť“  Zaporožje, Nikolajev a Odessu  a v tej ešte aj usporiadať krvavý bitúnok  2.mája.

Kolomojskij vybudoval v Dnepropetrovsku jedno z najväčších v Európe kultúrnych centier, s výmerou viac ako  50 tisíc metrov štvorcových. Aktivita týmto smerom  mu zabezpečuje medzinárodný vplyv a umožňuje v prípade potreby počítať  s formálnym uznaním. Zdá sa, že USA de facto uznali nezávislosť Pachanátu od Porošenkovho Kyjeva a ten s tým nič nemôže spraviť.  Veď nikto z kyjevských úradníkov sa nezúčastnil na audiencii na území Kolomojského oficiálnej delegácie USA.

Pokračovanie čoskoro

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26254/3134122/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |