Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
USA sa pripravujú na tankové bitky v Európe - chelemendik.sk

 

USA sa pripravujú na tankové bitky v Európe

2020-02-23  (04:06)

 - USA sa pripravujú na tankové bitky v Európe

5.2.2014

Vadim Fersovič

 

31. januára na americkú vojenskú základňu v Bavorsku sa dostavili najnovšie americké tanky. Podľa vyhlásenia amerických vojenských príslušníkov 29 ťažkých tankov Abrams najnovšej modifikácie sa použijú na výcvik tankistov v Európe.

Pri znižovaní stavov vojsk USA v Európe bola na jar minulého roka rozpustená posledná tanková brigáda a všetky tanky boli prepravené do USA. A teraz, menej, ako o rok, najnovšia generácia Abramsov priplávala do Európy späť. Teraz však už výlučne pre upevnenie bojového spoločenstva s európskymi kolegami.

Na základni USA Black Barraks v Grafenwöhru školia vojakov z celej Európy už dávno. Prečo by sa na americkej základni nemohli školiť aj americkí vojaci? Podľa plukovníka Thomasa Matsela to dovolí získať prístup k celému spektru vojenských operácií, ktoré vojakov možno čakajú. Osobitný záujem USA prejavili o konkrétnu časť tohto "spektra" - NATO Response Force (NRF).

Čím sú samotné NRF na jeseň vysvetlil generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen. "NATO Response Force - to sú sily pohotového reagovania schopné zaručiť obranu akéhokoľvek členského štátu, rozmiestniť sa v akomkoľvek mieste a čeliť akejkoľvek hrozbe". Členské štáty sa každý rok striedajú a vyčleňujú pre tieto sily svoje vojenské kontingenty. V poslednej dobe sa ale ukázalo, že zaručovať obranu NATO sa nesnažia iba členovia tejto aliancie.

V roku 2014 do NRF vyčlenili svoje jednotky také krajiny, ako Švédsko, Fínsko a Ukrajina. V roku 2015 svoje služby ponúklo aj Gruzínsko. Najrozsiahlejšie cvičenia, ktoré v minulom rok prebiehali, sa konali v novembri na území Lotyšska a Poľska. V tomto roku sú naplánované štyri veľké cvičenia s rovnakým zemepisom. Podpora vojenského ducha prebieha v podmienkach európskeho bojiska a veľmi často v blízkosti Ruska. Naozaj teraz budú obranu Európy zabezpečovať nielen systémy americkej PRO, ale aj americké tanky?

S tým, že vojenské hry poslednej doby stále viac pripomínajú márnotratné roky studenej vojny, súhlasia aj USA. Keď Michael Darnell z amerického denníka Hviezdy a pruhy komentoval návrat amerických tankov do Nemecka, poznamenal: "Keď v apríli 2013 posledných 22 tankov Abrams opustilo kontinent, videli v tom koniec celej epochy... Teraz sa zdá, že táto kapitola dejín bola uzavretá trochu predčasne".

Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |