Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
USA sa ocitnú zoči-voči Rusku, ak budú podporovať Erdogana - chelemendik.sk

 

USA sa ocitnú zoči-voči Rusku, ak budú podporovať Erdogana

2020-02-23  (03:21)

 - USA sa ocitnú zoči-voči Rusku, ak budú podporovať Erdogana

30.11.2015

Pre USA nemá význam riskovať vojnu s Ruskom, píše American Conservative. Ak vo svetle posledných udalostí na sýrsko-tureckých hraniciach USA podporia Turecko, riskujú, že sa  zapoja do otvoreného konfliktu s Ruskom.

Putin označil incident so zostrelením ruskej stíhačky ako „úder do chrbta od spolupáchateľov terorizmu“ a mal pravdu, píše American Conservative. Pokým Rusko bombarduje teroristov na severozápade Sýrie, Turecko zostreľuje ruské lietadlá.

Prečo to turecký autokrat,  Erdogan, potreboval? Ide o to, že ho ani tak nehnevá narušenie tureckého vzdušného priestoru, ako Putinov úspech pri upevnení režimu Bašára Asada, ktorého Erdogan neznáša, ako aj ustavične bombardovanie turkménskych povstalcov snažiacich sa zvrhnúť Asada.

Podľa názoru denníka sa teda Erdoganov krok  vysvetľuje jeho strategickými cieľmi a etnickou príslušnosťou. A možno aj nádejou, ktorú Erdogan vkladá do podpory  USA. Nezabudnime, že Turecko je členom NATO. Preto, ak  sa Rusko rozhodne pre odvetu, Ankara sa môže  odvolať na článok 5 stanov NATO a takto zavlečie do konfliktu USA.

Svojím provokačným činom s veľmi negatívnymi dôsledkami, Turecko prekazilo plány Francúzska o vytvorení jednotnej koalície proti IS. Teraz je úplne jasné, že v sýrskom konflikte Turecko, ktoré pomáha džihádistom, stojí proti Rusku, Iránu a organizácii Hizballáh.

Na koho strane stoja USA? To je zatiaľ tajomstvo, všíma si denník.

Jednako existuje riziko, že do sýrskeho konfliktu sa zapojí aj Izrael. V pondelok Izrael uskutočnil štyri útoky na Sýriu, zabil päť sýrskych vojakov a osem bojovníkov z hnutia Hizballáh. Ak Asad a Hizballáh začnú rozmýšľať o pomste, pre Washington bude ťažké zostať bokom. Jediným výsledkom takéhoto scenára bude otvorená konfrontácia medzi Ruskom a USA. Teda to, čomu sa americkí prezidenti snažili 45 rokov vyhnúť počas studenej vojny.

American Conservative pritom spomína na nedávnu situáciu s odpojením elektriny na Kryme, kde elektrické vedenia vyhodili do povetria, podľa dostupných informácií, ukrajinskí nacionalisti. American Conservative si kladie otázku: „nesúvisia tieto udalosti spolu?“

Čo ak v USA vedeli o tom, že sa Turecko pripravuje zostreliť ruskú stíhačku? Čo ak „americká vláda dovolila Erdoganovi zostreliť ju?“ Čo ak Obama dal zelenú Ukrajine na organizáciu „ekonomickej blokády“ Krymu?

Nech už to bolo akokoľvek, Putin sa ani na chvíľu nezľakol. Hneď na druhý deň bombardoval tých istých Turkménov s ich džihádistickými povstalcami v Sýrii. Na Ukrajine ruská armáda a proruskí povstalci môžu za dva týždne obsadiť Mariopul a obnoviť elektrické vedenia na Kryme, upozorňuje American Conservative.

Putin zatiaľ podporuje  francúzske a americké útoky na pozície bojovníkov IS, ak sa ale USA postavia na stranu Turecka a tiež začnú pomáhať povstalcom, ktorí vedú boje proti sýrskej armáde, Rusko a USA sa ocitnú zoči-voči.

„Pomyslel na to niekto?“ pýta sa American Conservative.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1448866185


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |