Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
USA obnovujú podzemné jadrové skladiská v Európe. Čo na to odpovie Rusko? - chelemendik.sk

 

USA obnovujú podzemné jadrové skladiská v Európe. Čo na to odpovie Rusko?

2019-12-05  (08:48)

 - USA obnovujú podzemné jadrové skladiská v Európe. Čo na to odpovie Rusko?

 

27.5.2013


USA sa rozhodli pre modernizáciu svojich taktických jadrových zbraní rozmiestnených tak v Európe, ako aj v Amerike. Experti sa nezhodujú v názore na to, nakoľko to ohrozí bilanciu síl na kontinente.
 

Barack Obama navrhol vo svojom posolstve adresovanom Vladimírovi Putinovi, aby bola vyvinutá dvojstranná dohoda o transparentnosti systémov protiraketovej obrany oboch štátov. Ide tiež o ďalšie obmedzenie jadrových arzenálov. Avšak o niečo skôr, po 20. apríli, sa objavila informácia o odštartovaní programu Pentagónu zameraného na modernizáciu taktických jadrových zbraní na amerických základniach v Európe a v USA.

Ako informoval britský denník The Guardian, na realizáciu tohto programu vyčlenili 11 miliárd dolárov. Program predpokladá vybavenie 200 taktických atómových bômb B-61 rozmiestnených v Európe systémami presného zamerania a ich prispôsobenie ku stíhačkám F-35. Čo znamená, že k zavŕšeniu projektu v rokoch 2019-2020 budú súčasťou amerických jadrových arzenálov v Európe v podstate nové, vysoko presné atómové bomby v spojení s modernými dopravnými prostriedkami - neviditeľnými lietadlami. To, že Barack Obama urobil podľa západných analytikov „jadrový obrat o 180 stupňov“, je jasné. Ostáva otázka: načo?

V prípade zhoršenia vzťahov s Ruskom je pre USA výhodné, že budú mať v Európe jadrové zbrane, vyhlásil ruský expert Vladimír Jevsejevv interview pre Hlas Ruska:

- USA vyvíjajú na Ruskú federáciu značný nátlak, ktorého cieľom je, aby Rusko obmedzilo svoje taktické jadrové zbrane, ktorých máme viac, ako oni. Tieto zbrane ale kompenzujú naše slabšie sily všeobecného určenia, menej vysoko presné zbrane a chýbajúce prostriedky protiraketovej obrany. USA navrhujú nasledujúci prístup: nebudeme triediť jadrové sily na taktické a strategické. Uzavrieme jednu zmluvu, v ktorej rámci by sa dali obmedziť všetky jadrové zbrane. Takýto prístup je pre Rusko nevýhodný.

Ruské taktické jadrové zbrane neohrozujú územie Spojených štátov, teoreticky ale môžu byť použité proti americkým vojenským základniam v Európe. Okrem iného aj proti vznikajúcemu systému PRO. Takže pre USA a niektorých ich európskych spojencov je 200 bômb B 61 dôležitým symbolom pripravenosti USA obhájiť, ak to bude potrebné, Európu. Touto situáciou ale nie sú nadšené zďaleka všetky krajiny NATO a to aj tie, v ktorých sú tieto bomby rozmiestnené. Belgicko a Nemecko niekoľkokrát nastoľovali otázku stiahnutia týchto bômb z ich územia.

Rusko neodmieta rokovania o obmedzení taktických jadrových zbraní. Ich obmedzenie si ale vyžaduje zásadne inú úroveň dôvery medzi Ruskom a USA, ako doterajšia.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2013_05_22/USA-obnovuju-podzemne-jadrove-skladiska-v-Europe-Co-na-to-odpovie-Rusko/

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |