Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
USA majú novú zámienku pre ďalšie vojenské intervencie - chelemendik.sk

 

USA majú novú zámienku pre ďalšie vojenské intervencie

2019-12-03  (20:04)

 - USA majú novú zámienku pre ďalšie vojenské intervencie

12.3.2015

Spojené štáty sa rozhodli obnoviť ideologickú zámienku na ospravedlnenie uskutočnenie vojenskej intervencie, domnieva sa  prispievateľ analytického časopisu Strategic Culture Foundation, spisovateľ a novinár Finian Cunningham.

Výzvy voči medzinárodnej koalícii síl zastaviť s pomocou vojenskej sily ničenie starobylých kultúrnych objektov zo strany bojovníkov Islamského štátu, obzvášť vo chvíli, kedy Sýria a Irak za podpory Ruska a Iránu  dosiahli  značné úspechy v zápase proti islamistom, nie sú ničím iným, ako zámerom ospravedlniť nevyhnutnosť západnej intervencie do geostrategicky dôležitého regiónu.

Podľa jeho mienky, Západ sa pripravuje využiť túto myšlienku ako novú zámienku na ospravedlnenie vojenskej intervencie.

Západ už dávno využíval iniciatívu Povinnosť brániť (R2P)  ako vymyslenú zámienku na realizáciu vojenskej intervencie, tvrdí expert, behom posledných dvoch desaťročí však apelovanie na ľudské práva bolo nevyhnutné nielen za čelom pôsobenia na verejné nálady, ale aj na nahradenie zámienky, ktorú Spojené štáty používali počas obdobia studenej vojny.

Problém podobných ideologických zámienok spočíva v tom, že v istej chvíli im ľudia už prestávajú dôverovať, myslí si analytik.

Podľa jeho slov, práve to čiastočne vysvetľuje znovuzrodenie rétoriky studenej vojny v pokuse prezentovať Rusko ako „expanzívnu hrozbu voči globálnej bezpečnosti“.

„Ale nové klišé studenej vojny démonizácie Ruska má ďaleko od niekdajšej rétoriky. Predstavovaná podoba faktov jednoducho nevzbudzuje dôveru,“ - myslí si expert.

„Počas danej etapy USA potrebujú novú emocionálnu výzvu k vojenskej intervencii a výzva ochrániť celosvetové kultúrne dedičstvo zdá sa, prinajmenšom povrchne,  zodpovedá všetkým požiadavkám,“—  predpokladá novinár.

Zdôrazňujúc, že americký  ideologický arzenál zámienok je  „vyčerpaný, nadmerný, minutý alkebo zahanbený“, Cunningham  dospel k záveru, že výzvy zachrániť svetové dedičstvo a starobylých artefaktov môžu byť len novou verziou  R2P, ktorú tak potrebujú Spojené  štáty a ich západní spojenci.

Na konci februára sa na internete objavilo video, na ktorom islamisti likvidujú sochy z predislamskej doby, ktoré boli uschované v múzeu mesta Mosul na severe Iraku. Krátko na to UNESCO vyzvalo zvolať mimoriadne zasadanie bezpečnostnej rady OSN ohľadne otázky zachovania kultúrneho dedičstva v Iraku. Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun označil ničenie tohto spoločného kultúrneho dedičstva za „vojenský zločin a úder zasadený celému ľudstvu“.

Široká expanzia Islamského štátu, ktorý sa zmocnil značnej časti územia Iraku a Sýrie, sa stala jedným z hlavných svetových problémov roku 2014. Toto zoskupenie, ktoré  podľa údajov CIA tvorí približne 30 tisíc žoldnierov, vyhlásilo na obsadených územiach kalifát a snaží sa ´dalej rozširovať svoje územia.

http://rusvesna.su/third_world/1426165234


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |