Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tvrdý balíček - chelemendik.sk

 

Tvrdý balíček

2020-08-13  (11:58)

 - Tvrdý balíček

Balíček, ktorý predstavila vládna koalícia, svojím záberom nemá obdobu. Zasiahne výrazne bežných nakupujúcich, motoristov, spotrebiteľov elektriny, plynu, uhlia, živnostníkov, majiteľov firiem, pivárov, fajčiarov, sporiteľov na dôchodok, obce, ministerstvá, lízingové firmy či privyrábajúcich si dôchodcov. Koalícia pritom ešte úplne neodhalila časť balíka, ktorá sa týka platenia odvodov.

Balíček za 1,7 miliardy eur na rok 2011 je príliš tvrdý. Jeho najväčším problémom je, že bežní ľudia sa majú na šetrení podieľať rovnako ako ministerstvá, úrady či vláda, aj keď pôvodne vláda hovorila, že prispeje dvoma tretinami.

Rezervy v peňaženkách ľudí a na ministerstvách sú pritom po kríze neporovnateľné. Ministerstvá sa nabaľovali a teraz si vzhľadom na to utiahnu opasky len mierne. Naopak, bežným ľuďom vláda priamo zoberie príliš veľa. Len na vyššej DPH každý spotrebiteľ dá vláde 30 eur ročne, ak mal tretí pilier, tak ďalších 75 eur, ak fajčí a sem-tam ide na pivo, tak ďalšie peniaze. A tak ďalej. Zdaniť spotrebu je možno lepšie, ako zdaniť prácu, ale tiež to nie je ideálne. Lepšie by bolo, keby sa vláda ešte viac uskromnila a potrebné ozdravenie ekonomiky po kríze rozložila na viac ako tri roky.

Slovenská ekonomika na tom zďaleka nie je tak zle ako grécka či španielska, aby musela absolvovať také razantné škrty.

 

Zdroj: pravda.sk


Fico: Vláda ide proti ľuďom. Čaká nás zdražovanie

Robert Fico
Predsedovi Smeru-SD R. Ficovi sa nepozdáva vládny balíček úspor

15:44 | 7.9.2010 | Aktualizované | Ladislav Bariak, ml.

Bratislava - Najhoršie pravicové riešenie, ktoré dopadne predovšetkým na bedrá najchudobnejších ľudí. Takto zhodnotil návrh vládnej koalície na zvýšenie DPH z 19 na 20 percent, ktorý je jedným z opatrení na zlepšenie situácie v štátnom rozpočte, predseda Smeru-SD Robert Fico.

"Bude zdražovanie v mene neviem čoho, pretože nám predstavitelia vládnej koalície vôbec nepovedali, aký majú dôvod na zvyšovanie DPH. Zdaňovať spotrebu je to najhoršie pravicové riešenie," vyhlásil líder ľavičiarov. Zároveň skonštatoval, že ľudí čaká väčšie zdražovanie aj vďaka očakávaným vyšším cenám energií, predovšetkým plynu.

Vládna štvorka pritom podľa Fica pred voľbami sľubovala znižovanie daní a odvodov. Rovnako neverí tomu, že sa vláde Ivety Radičovej podarí ušetriť potrebné milióny škrtaním výdavkov na jednotlivých rezortoch.

"Nevedia, kde a ako budú šetriť. Rovnako tvrdili, že budú znižovať dane. Jediným výsledkom je, že pristupujú k zvýšeniu DPH, čo je absolútne porušenie všetkých sľubov, ktorá táto pravicová zostava pred parlamentnými voľbami sľúbila," tvrdí šéf Smeru-SD.

A hoci stredopravý kabinet kritizuje svojich predchodcov za vysoký deficit, ten sa podľa Fica naďalej zvyšuje. "Hádžu to na nás. Nech vysvetlia prečo zo 7 percentného schodku, ktorý bol na prelome volieb, teraz dosahuje 8 percent," pripomenul Fico.

Počiatek v parlamente
Podľa exministra financií J. Počiatka je šetrenie len fantazmagóriou.

Líder Smeru-SD si neodpustil ani opätovnú kritiku za to, že vláda sa rozhodla prehodnotiť výstavbu diaľnice D1. Ak by totiž táto výstavba pokračovala tak, ako bolo naplánované, do štátnej kasy by údajne pritieklo 120 miliónov eur prostredníctvom DPH.

"Odmietame zvýšenie DPH. Moja vláda DPH znižovala. Mali sme dokonca pripravené plány ďalej znižovať niektoré položky DPH. My sme mali iné riešenie na znižovanie 7-percentného deficitu štátneho rozpočtu. Je to pravicová vláda, ktorá ide proti ľuďom," presviedča Fico.

Počiatek: Šetrenie je fantazmagóriou

Svojho straníckeho šéfa podporil aj bývalý minister financií Ján Počiatek. Ten tvrdí, že sa naplnil najhorší možný scenár, ktorý však predpokladal.

"Šetrenie sa nekoná a nemyslím si, že sa vôbec konať bude. Celá ich taktika je preniesť záťaž konsolidácie na ľudí. Z toho úmyslu navyše cítiť úplnú rezignáciu na šetrenie ešte v tomto roku," nazdáva sa niekdajší financmajster.

Fantazmagóriou zase Počiatek nazval možnosť, že by úprava DPH neznamenala rast cien tovarov. Zároveň pripomína pravdepodobný prudší nárast inflácie než tomu bolo v uplynulých mesiacoch.

Radičovej balíček a daň z Fica

Blíček úsporných opatrení zverejnila v pondelok večer premiérka Iveta Radičová potom, čo sa na jeho znení dohodla koaličná rada. Zvyšovanie daní pritom nazvala daňou z Fica.

Slovákov tak od 1. januára 2011 čaká dočasné zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) z 19 na 20 percent. Na tejto úrovni má zotrvať dovtedy, kým deficit štátneho rozpočtu neklesne späť pod 3 percentá hrubého domáceho produktu (HDP).

K zjednoteniu sadzby DPH však nedôjde - knihy a lieky ostanú vo zvýhodnenej, 10-percentnej sadzbe. Vyššia DPH však začne od budúceho roka platiť aj na tzv. predaj z dvora.

Okrem toho koaliční lídri plánujú zakázať súbežné poberanie starobných či výsluhových dôchodkov a mzdy vo verejnej správe. Tento zákaz sa však netýka napríklad invalidných či vdovských dôchodkov.

Minulosťou budú aj viaceré výnimky, ktoré doteraz platili pri zdravotných a sociálnych odvodoch.

Slovensko sa nevyhne ani zvýšeniu spotrebných daní na alkohol či tabakové výrobky. Zvýšená sadzba sa však nedotkne vína.

 

Zdroj: aktualne.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-09-08  (11:17)
50%  
mínus plus
   prímy treba zvýšiť - zdaniť banky, strategické podniky, miliardárov


strelec   |   2010-09-08  (17:03)
69%  
mínus plus
  Smutno je mi z jednej veci, a to ako masy žerú tie kaleráby médií. Bez nich by toto všetko nebolo. Za socíku skoro nikto neveril domácim médiám a ladil Londýn, slobodnú, hlas Ameriky...Konfrontoval informácie, robil si vlastný obraz. Dnes nikoho nezaujíma pravda. Z ľudí je stádo, že povedať ovcí bola by to ich urážka. Tisíce mladých naleteli SaS a veľa z nich to žerie aj dnes, keď im znížia životnú úroveň, vyhodia z práce makajúcich rodičov na dôchodku, len aby pomohli deťom. Denne si spomeniem na film Pacho - len bite pán veľkomožný. Ako je možné, že príslušníci tohoto národa (s jedným z najnižších priemerných platov v EU) volili týchto vagabundov ? Ako je možné, že "žobráci" súhlasia s tým, že sa nechajú odrieť z kože. Príhodná fotka o strihaní ovcí, ale my sme ďalej. Rimania vraveli:"Dobrý pastier pravidelne strihá ovce, naderie ich z kože". Nás derú z kože a národ brúsi mäsiarovi nôž. Včera som v TV zbadal uvedomelú občianku, ktorá vyjadrila súhlas so zvyšovaním cien energií a DPH, veď tú ekonomiku je treba oživiť. Dnes v SR nie je pravica a ľavica, je tu strihač oviec Smer (ktorý má aspoň trochu cítenia so stádom a netrčí z análu USA) a mäsiar národa. Je mi ľúto, keď počúvam ako vo Francúzku vyšlo do ulíc 2 mil. neoviec.


filip911   |   2010-09-08  (18:09)
55%  
mínus plus
  Tento národ môže súťažiť v hlúposti asi už len s američanmi. Najviac ho vystihuje obrázok troch opíc - nevidí , nepočuje a nehovorí. Aj mne je zle s tých debilov ,ktorí automaticky preberajú argumenty a zdôvodnenia počuté v tel. novinách .


Mg   |   2010-09-08  (22:06)
62%  
mínus plus
  Systematickým vymývaním mozgov sa dajú dosiahnuť neuveriteľné výsledky. Slováci stále neoblomne veria médiám a neuvedomujú si, že aj médiá, tak ako oni sú len niekoho otrokmi. Ak by to tak nebolo, tak by za svojich pánov nemenovali týchto mocibažných diletantov, ktorých charakteristiku nie je možné ukončiť bez použitia náležitých vulgarizmov. Tieto politické hieny sa teraz národu odvďačia tým, že mu dovolia zúčastniť sa za nemalú cenu na experimente zvanom: "Pokiaľ až sa dá zájsť". Výsledok tohto pokusu tak stanoví nové hranice možnosti vykorisťovania slovenského národa a bude pre mnohých zúčastnených hrôzostrašným zážitkom...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |