Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Turecko: protesty neutíchajú. Ustúpi Erdogan? - chelemendik.sk

 

Turecko: protesty neutíchajú. Ustúpi Erdogan?

2020-01-14  (03:25)

 - Turecko: protesty neutíchajú. Ustúpi Erdogan?
 
 
 

Najprv neveľké mítingy obyvateľov Istanbulu proti likvidácii parku Gezi vyústili do hromadných akcií po celom Turecku s požiadavkami demisie vlády a jej hlavy.

Spravidla takéto akcie nekončia bezvýsledne pre verejno-politický život krajiny, v ktorých prebiehajú. Aké následky očakáva Turecko po týchto hromadných demonštráciách? O svoj názor na to sa rozdelil s Hlasom Ruska bývalý vicepremiér a minister financií Turecka Abdüllatif Şener:

- Predovšetkým treba poznamenať, že sa tieto akcie zameriavajú prevažne proti existujúcej dnes v Turecku protidemokratickej forme riadenia. Už niekoľko rokov v Turecku boli prakticky zredukované základné slobody. Neexistuje sloboda tlače. Ani jeden televízny kanál, ani jeden denník nezverejní to, čo sa nepáči vláde. A to, čo teraz vidíme – to je reakcia občanov na protidemokratické metódy úradov.

Nahromadená nespokojnosť ľudu prerástla do hnevu a išla do ulíc. Ale znovu je tu to isté. Za výnimkou jedného či dvoch televíznych kanálov väčšina tureckých médií ignorovala tieto akcie alebo sa pokúsila ich akosi ututlať. A predsa občania za pomoci Internetu mohli vidieť demonštrácie, ktoré sa rozšírili na celé Turecko. Ľudia videli, ako polícia za pomoci obrnených vozidiel, slzotvorného plynu a vodometov tvrdo potlačuje mierové mítingy občanov.

Náš ľud v týchto dňoch si prvýkrát uvedomil, v akej tvrdej informačnej blokáde bol celý tento čas. Úrady strácajú svoju autoritu. Do čoho to v dôsledku vyústi, je zatiaľ ťažko uhádnuť, ale bezpochyby sme na prahu veľkých zmien.

Vicepremiér Bulent Arynč v mene vlády sa ospravedlnil pred protestujúcimi za neprimerané použitie sily úradmi. Avšak ľud naďalej žiada demisiu vlády a premiéra Erdogana a čaká, že sa práve on ospravedlní. Či je ochotná hlava vlády ustúpiť?

- Súdiac podľa vyhlásení premiéra zatiaľ sa nechystá ustupovať. Ba čo viac, z vlády zatelefonovali do všetkých televíznych kanálov a redakcií denníkov a nariadili, čo a ako písať. Je to jeden zo starých zvykov terajšej vlády. Takéto chovanie svedčí o tom, že sa nechystá meniť svoj postoj. Víťazil len preto, že znižoval úroveň demokracie a úplne zlikvidoval slobodu tlače. Ale dnes sa sformovaný ním systém rozpadáva. Erdognova vláda má pred sebou neľahké dni. Očakávam vážne zmeny.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |