Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Trollovia Fóra - paraziti siete - PRELOZIL Ivan Hojda - PROSIME ZDIELAT - chelemendik.sk

 

Trollovia Fóra - paraziti siete - PRELOZIL Ivan Hojda - PROSIME ZDIELAT

2020-08-09  (19:05)

 - Trollovia Fóra - paraziti siete - PRELOZIL Ivan Hojda - PROSIME ZDIELAT
   
 • Ivan Hojda

  Trollovia Fóra - paraziti siete ... Pre mnoho ľudí sú súčasné Fóra – miestom permanentnej komunikácie . Stretávajú sa , preberajú a zdieľajú svoje bolestné skúsenosti. A často ani netušia, že veľmi blízko, vo vnútri fóra, číhajú v zálohe čakajúci žraloci. Pridružia sa v polovici rozhovoru , hodia pár dobre mierených fráz a priateľské stretnutie sa v okamihu premení v búrku plamenných "vysvetlení" situácie. Títo žraloci nie sú bez pýchy sami seba nazývaju " trollmi " a veria, že sa im nič nevyrovná na bitevnom poli vo fóre .

  Historické korene Fráza "škriatkovia Fóra" sa údajne objavila na konci 80. rokov , ale tento jav je rovnako starý ako BBS a Usenet. Verí sa, že termín bol vypožičaný z rybolovu , kde sa " troll " hovorí návnade na háčik. Trolling vo fóre tiež pripomína rybolov. Naivným užívateľom sa podhadzuje post - provokatívny príspevok ( návnada ), tí na to emocionálne reagujú, a tak sa podobajú na malé rybky ulovené v sieťach fleymera .

  08.02.1990 Mark Miller spomenul termín " troll " vo svojom poste na Usenet , s odkazom na užívateľa Tad: " Ty proste nie si schopný pochopiť, čo sa Ti tu všetci snažia povedať, je zbytočné Ti čokoľvek vysvetľovať. Ale najsmutnejšie vec je to, že si celkom presvedčený, že máš pravdu . Si len dobrým príklad omylnosti prírody – urob nám všetkým láskavosť, dokonči svoju cestu do potravinového reťazca. Skap bezduchý nadutý troll". Jednalo sa o prvú doloženú zmienku o slovo " troll " vo vzťahu k fleymerom . Od tej doby, bol tento výraz používaný s rastúcou frekvenciou .

  V prvej polovici 90. rokov v konferenčnom alt.folklore.urban získal popularitu výraz «trolling pre začiatočníkov", ktorý sa používali vtipy veteránov Usenet'u na adresu začiatočníkov, príliš vážne berúcich, príspevky a vlákna.

  Po dlhú dobu bol trolling považovaný za neškodnú zábavu diskutujúcich, hru argumentov . Až v druhej polovici 90. rokov sa vyskytol nový druh trollov, ktorých cieľom bolo zničenie vybraných konferenčných alebo spravodajských skupín . Dosiahovali to masívnou záplavou nezmyselných správ alebo korešpondencie , nezaujímavých pre pravidelných čitateľov. Ak množstvo tohto typu spamu začne prekračovať 75 % všetkých postov, čitatelia sa zvyčajne jednoducho odhlási a prevádzka v konferencii je k ničomu

  Pravdepodobne jedným z najaktívnejších trollov v druhej polovici 90. rokov bol užívateľ s prezývkou Callidice , prebýval na najväčšom politickom fóre Guardian Unlimited . Podarilo sa mu hádať s veľkým počtom účastníkov súčasne, začať stovky provokatívnych tém v spoločnosti a zasiať skutočnú paranoju - ľudia si mysleli, že za každým novým vláknom je Callidice. Samozrejme , že bol opakovane bloknutý a dokonca sa ho snažili nájsť v reálnom živote , ale fleymer zostal anonymný a vždy našiel spôsob , ako sa vrátiť a pokračovať vo svojej práci . Nakoniec, vzhľadom k nedôvere a neustále sa rozhárajúcim rasistickým témam bola stránka uzavretá.

  Cieľom každého trolla – je otočiť pokojnú komunikáciu do prudkého sporu, konfliktu , do ktorého sa zapojí čo najväčší počet čitateľov, a pôvodná téma rozhovoru bude úplne zabudnutá. Motívy môžu byť rôzne . Niektorí súťaživí sa radi bavia na úkor iných a publika, zatiaľ čo iní sa snažia týmto spôsobom zabrániť debate na problematické témy. Existujú ľudia, pre ktorých je trolling o sebarealizácii, hra , boj inteligencie. Verilo sa , že trollingom sa zaoberajú notoricky detinské osoby, ale realita je zďaleko iná. Niekedy narazíme medzi trollmi na vážne osobnosti, dospelých ľudí , ktorí zastávajú slušné pozície (profesori na univerzitách , politici , žurnalisti) , ktorí si týmto spôsobom precvičujú svoje mozgy .

  taktiky trollov

  Rôzni trollovia sa správajú odlišne . Niektorých mysle postačujú len na to, aby reagovali na všetky repliky jednoslabičnými slovami , iní , ako inteligentne a krásne ušliapať súpera do hliny . Ale tam sú niektoré techniky , ktoré sú používané najskúsenejších trollov . Tu sú niektoré z nich :

  1. " A kto je tu troll ? " Populárna taktika trollov fóra - obviňujú svojich oponentov, že sú trollovia . Pretože pojem "troll" je subjektívny, jasných kritérií na identifikáciu trollov niet, postačuje prosto obviniť človeka , že všetky jeho tvrdenia a argumenty - nie je nič iné ako provokácia , a on fleymer - terorista, ktorý to prišiel len poludštiť . Neskúsení používatelia fóra sa začnú vyhovárať , ale je to vždy slepá ulička .

  2. " Len si robím srandu . " Ak spor vrcholí , a bojoval proti celému fóre troll , môže sa jednoducho vyhlásiť , že všetko , čo povedal - vtip a debát , ktoré prijala až príliš vážne hlúpe .

  3. " Dvaja bratia, akrobat . "veľmi efektívny spôsob, a to najmä na fórach a IRC, je vytvorenie svojho dvojníka pod iným pseudonymom, na podporu. Ak dochádza k sporu medzi dvoma súpermi, podporou svojej druhej identity, ktorú plne podporí a robí si srandu z druhého, čo dáva pomerne silný psychologický efekt. Okrem toho môže byť dvojča úplne odlišné od protagonistu trolla a predstierať, že je niektorou vážnou autoritou.

  4. " Viete, že ... " . Skúsení fleymery často sa odvolávajú na známe fakty alebo udalostí, na podporu alebo podporu svojich slov . Napríklad , niekde v kanáli # anti - gay troll začne namietať proti tomu , že homosexuálita - nie je taká zlá , a uvedie mnoho dôkazov o známych osobnostiach, ktorí dosiahli úspech napriek zášti ich sexuálnej orientácií.

  5. " Upokoj sa, chlapče . " Veľmi účinná taktika , v ktorej troll najprv sám zobrazí niektoré citáty z fóra (je dosť schopný obrátiť na srandu rozumné aj logické argumenty) , a potom keď dôjde na emócie, druhá strana môže straťiť body : zámerne hovorí ticho, šikovne narába so slovami, poukazuje na duševné poruchy súpera .

  6. " Dôkazy " . Skúsení trollovia radi požadujú o preukázanie akýchkoľvek výrokov na jeho adresu. Čokoľvek by ste povedali, tvrdili, troll bude vždy vyžadovať nezvratné dôkazy, v opačnom prípade , " sú to len slová . " Netreba dodať, že bez ohľadu na dôkazy , budú terčom posmechu spolu s ich autorom ?

  7. " Mlčanie jahniat " . Silence - najsilnejšia zbraň trolla. Počas argumentu súpera môže viesť brilantnú argumentáciu, ale šikovný troll Vás jednoducho nechá bez odpovede, miesto toho komentuje úplne irelevantné fragmenty. Ale akonáhle súper urobí chybu, alebo použije slabý argument, výrečnosť trolla sa prejaví v celej svojej kráse . Existujú dokonca fleymerskie súťaž, kde víťaz je najtvrdší Wranglers . Pozrite sa na to a môžete sa zúčastniť - www.flamechampsnetwork.com

  Najlepší spôsob, ako sa vyrovnať s trollom - nereaguj na jeho príspevky . "Za horami" je veľmi bežný výraz : " Nekŕmte trollov fóra", pretože jedlom trollov sú len reakcie užívateľov. A plameň rastie, tým viac, čím viac reagujete na reakcie trollov. Samozrejme , že sa môžete zapojiť do diskusie a pokúsiť sa "vyhrať provokáciu", ale majte na pamäti , že majú obvykle profesionálnych fleymerov, veľmi skúsených viesť spory a jednoducho neuznávať argumenty druhých, bez ohľadu na to, ako presvedčivé boli. A akýkoľvek pokus poukázať na"zlého trolla" ukončia výsmechom. Je to ako snažiť sa vyhrať nad rybou v súťaži dýchania pod vodou : Diskusie a slovné potyčky sú pre trollov - rovnaké prírodné prvky, ako je voda pre rybu . A zvyčajne všetko, čo sa dá od toho očakávať je, že sa zapojili do diskusie - nudiaci sa a človek so zlou náladou.

  Organizácia Trollovia – sú úplne uzavretou komunitou. Vďaka osvedčeným a známym metódam provokatívnych viet, skúsení fleymeri rýchlo spoznajú myšlienkových bratov, keď zasahujú do pokojnej diskusie. A spoločne môžu rozvíriť diskusiu ešte rýchlejšie. Existujú dokonca aj oficiálne organizácie trollov, Membury, ktorí tvrdo pracujú na tom, aby život užívateľov siete nebol príliš pokojný. Tu je zoznam najznámejšie organizácií trollov : ( Cenzúra ) čerpadlo ( http://www.dieforirc.com/ ) - najaktívnejší skupina trollov, špecializujúca sa na IRC siete. Veľmi často je možné ich vidieť na EFnet , na populárnych kanáloch , ako sú Microsoft , # # # veda , matematika , počítače , # # # politika , kresťanský , # irchelp atď. Opojení svojou úspešnou existenciou sa členovia gangu podpisujú sloganom PP4L ( ( cenzurované ) čerpadlá 4 Life ) a odstránené , takže užívatelia „kašľú“ plameň . A ( cenzurované ) Čerpadlo sa podarilo nasmerovať na populárne služby MySpace.com, útočiac na stránky užívateľov.

  Americká Nihilist Underground spoločnosť - veľmi stará organizácia , ktorá sa objavila ešte v roku 1987. Od príchodu internetu ho zahŕňa rôznymi nacistickými aktivistami, nihilistickými a ďalšími extrémistickými hnutiami , členovia riti rád presťahoval presadzovať svoje slogany, heslá na fórach a IRC kanáloch . Obľúbenými miestami skupiny sú prednostne news skupiny zamerané na ťažkú hudbu , filozofiu a náboženstvá, kde trollovia radi nielen provokujú, ale ešte radšej šokujú ľudí ich vyhláseniami . Organizáciu nenávidia toľko fanúšikovské stránky a prívrženci Metal - music za to, že neustále kydajú blato na ich hudobníkov .

  Gay niggger Association of America ( www.gnaa.us ) - skupina trollov zámerne sejúca deštruktívny chaos v sieťovej spoločnosti . Okrem „záplav“ na fórach a weblogoch robia žarty cez telefón, vytvárajú provokatívne stránky. Na rozdiel od ANUS, GNAA nepropaguje fašizmus, rasizmus a ďalšie extrémisticke hnutía, ale najskôr si zvolí stránky ako objekty ich útokov. Prvé príspevky z tejto organizácie boli pozorované na Slashdot v januári 2003 a od tej doby GNAA sa stal jedným z najvýznamnejších a aktívnych skupiny šnúrami na svete, vďaka čomu desiatky webových stránok, blogov a IRC kanálov čiastočne alebo dočasne prestala existovať .

  The World Internet Troll Union - organizácia mladých trollov : útočia na internetové fóra a webové stránky chatroomy 4fun . Zatiaľ nemala dosť času na získanie slávy, ale chlapci majú ešte všetko pred sebou.

  Myg0t ( www.myg0t.com ) - tím , ktorý sa špecializuje na trolling v online hrách . Jeho zástupcovia hovoria : " Máme vlastné metódy legálnej hry, ktoré spočívajú v tom ako stráviť pokojný večer po náročnom dni v práci. " Tieto metódy sú, ako asi tušíte, nie celkom legálne a spôsobujú násilné protireakcie bežných hráčov. Patria medzi ne rôzne hacky , cheaty, exploity, „zaplavené“ kanály pre hranie hier, a dokonca aj inštalácia trójskych koní na herných serveroch. Organizácia existuje od roku 1998 a od tej doby sa jej podarilo výrazne rásť. Zaujímavosťou je postup na zasvätenie nových členov : Regrúti musí poslať ho na uzavretom fóre svoju fotografiu s tortou v ruke, upečené špeciálne pre Myg0t . Hovorí sa, že stať sa oficiálnym členom môže iba 3 % všetkých prihlásených.

  Sacred Jihad against Slashdot ( www.anti - slash.org ) - organizácia, vedenie boja proti „zlým“ moderátorom a redaktorom Slashdot'a a odhaľuje ich nezákonné zákazy/tresty . To robí tým spôsobom , že vytvorí provokatívne príspevky v komentároch článkov Slashdot'a a zbieranie kompromitujúcich informácií na štáb pracovníkov stránky .


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 - Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |