Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Trnavskej automobilke kríza nevadí - chelemendik.sk

 

Trnavskej automobilke kríza nevadí

2020-06-01  (06:55)

 - Trnavskej automobilke kríza nevadí

Trnavská automobilka je najväčší finálny výrobca áut na Slovensku

Trnava 1. marca (TASR) – Spoločnosť PSA Peugeot Citroën Slovakia vyrobila v uplynulom roku 203.732 vozidiel, čím sa stala najväčším finálnym výrobcom automobilov na Slovensku. Trnavskej automobilke sa napriek kríze podarilo v roku 2009 medziročne zvýšiť výrobu takmer o 10 %.

Cestu k novým majiteľom si našlo 112.403 automobilov značky Peugeot 207 a 91.329 modelov Citroën C3 Picasso. Štruktúrou minuloročnej výroby, v ktorej takmer 60 % predstavovali vozidlá s emisiami 119-126 g CO2/km, trnavská automobilka potvrdila dlhodobú orientáciu na vysoko ekologické technológie. Pre TASR to uviedol hovorca spoločnosti Peter Švec.

"Rok 2009 sa začal plynovou krízou, čo znamenalo nútené zastavenie výroby na 7 pracovných dní. Napriek tomu sa nám podarilo v predstihu spustiť sériovú výrobu nového modelu Citroën C3 Picasso, ktorý vyrábame exkluzívne v Trnave. Ten sa už vo februári 2009 dostal k prvým zákazníkom a jeho predaj bol po celý zvyšok roka oproti pôvodným predpokladom vyšší takmer o 10 %," informoval hovorca.

automobilka Trnava

Celý rok 2009 bol podľa jeho vyjadrenia poznačený dôsledkami ekonomickej krízy, ktoré sa podpísali pod zmenu správania zákazníkov preferujúcich ekologickejšie vozidlá s nižšou spotrebou a nižšími emisiami CO2. Ku zvyšovaniu dopytu prispeli aj rôzne typy ekologických bonusových schém, ktoré boli aplikované na najdôležitejších trhoch v Nemecku, Taliansku, Francúzsku, Španielsku a ktorých obdobu zaviedlo aj Slovensko. Trnavská automobilka reagovala na zvýšený dopyt zavedením dvoch pracovných sobôt v každom jednotlivom mesiaci. Navyše, od 1. júna do konca októbra predĺžila popoludňajšie pracovné zmeny o jednu hodinu.

Spoločnosť PSA Peugeot Citroën Slovakia sa v minulom roku profilovala aj ako automobilka chrániaca životné prostredie. Potvrdil to zisk Národnej podnikateľskej ceny za životné prostredie, montáž motorov spĺňajúcich normu EURO 5, zníženie emisií u dieselových motorov aplikovaných do C3 Picasso zo 125 na 119 g CO2/km, či potvrdenie certifikátu environmentálneho manažérstva ISO 14 001:2004.


Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |