Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tripolis dobývali nie tak opozičné sily, ako predstavitelia tajných služieb krajín NATO prezlečení ako arabskí obyvatelia - chelemendik.sk

 

Tripolis dobývali nie tak opozičné sily, ako predstavitelia tajných služieb krajín NATO prezlečení ako arabskí obyvatelia

2020-08-13  (01:38)

 - Tripolis dobývali nie tak opozičné sily, ako predstavitelia tajných služieb krajín NATO prezlečení ako arabskí obyvatelia


 
     

Dočasná národná rada Líbye sa presťahovala do Tripolisa. Predstavitelia opozície vyhlásili, že odo dneška cele riadenie sa bude uskutočňovať z oficiálnej metropoly, ktorú podľa priznania vojenského velenia povstalcov by nedokázali dobyť bez priamej pomoci NATO. Toto senzačné vyhlásenie podľa názoru expertov môže ohroziť povesť aliancie a spôsobiť vážne politické komplikácie vnútri koalície.

Fadlaláh Harún – oficiálny predstaviteľ ozbrojených síl Dočasnej národnej rady – mimo iné vyhlásil, že úloha NATO spočívala v zostavení bojových skupín. Tajne ich premiestňovali do Tripolisa. Okrem toho svedectvo pozemnej prítomnosti NATO zaregistrovali novinári britských a francúzskych médií. Takýto rozvoj udalosti bolo možné predpovedať, povedal námestník riaditeľa Ústavu Afriky Leonid Fituni:

- Ešte pred troma týždňami NATO vyhlasovala, že pôsobí v rámci rezolúcie BR OSN a nezúčastňuje sa priamo ako strana na konflikte, ale dnes vidíme, že všetky okolky boli odhodené a na tomto konflikte sa nezúčastňujú dve, ale tri strany vrátane NATO – spojenca povstalcov. Tripolis dobývali nie tak opozičné sily, ako predstavitelia tajných služieb krajín NATO prezlečení ako arabskí obyvatelia. Iba keď otvorili cestu, opozičné sily mohli sa zapojiť do priameho čelenia Kaddáfího vojskám. Teraz, ak sa USA už bezprostredne zapoja do hľadania plukovníka, bude to znamenať otvorenú fázu pozemnej operácie.

Takýto rozvoj udalostí môže negatívne ovplyvniť samotnú alianciu. Experti už vystríhajú, že ju môže odsúdiť rad členov BR OSN. Je tiež možný rozkol vnútri samotnej organizácie. Môže to viesť k odlúčeniu NATO od procesu odovzdania moci v Líbyi a to bude prvým krokom k dezorganizácii opozície. O to viac, že v jej radoch už dochádza k očividným rozporom.

Podľa názoru radu expertov po dobytí Tripolisa NATO a povstalci seba zahnali do lapáku. Po prvé doteraz nie je známe miesto pobytu Kaddáfího a to, akými zdrojmi disponuje. Po druhé. dočasná národná rada v predvečer uznala, že nemôže zastaviť drancovanie, ktorého sa dopúšťajú príslušníci opozičných vojsk. A to môže viesť k odvetnej reakcii miestneho obyvateľstva, ktoré sa doteraz považuje za prokadddáfíjske. Takže čelenie v Líbyi sa ešte zďaleka neskončilo. A s ohľadom na nové okolnosti sa môže pretiahnuť na dlhé mesiace.

 

ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


anton47   |   2011-08-29  (15:50)
50%  
mínus plus
  Rezolúcia 1973 :
Návrh rezolúcie predložili Francúzsko Veľká Británia Libanon a Spojené štáty. Z pätnástich členov Bezpečnostnej rady OSN hlasovalo za desať krajín. Spomedzi členov EÚ, ktorí sú v BR OSN, sa za rezolúciu vyslovilo aj Portugalsko Päť členov BR OSN sa zdržalo – Čína a Rusko ktoré majú ako stáli členovia právo veta, a tiež Brazília, India a Nemecko K prijatiu rezolúcie došlo po niekoľkodňových rokovaniach za zavretými dverami.
Rezolúcia zavádza bezletovú zónu nad Líbyou - zakazuje všetky lety s výnimkou humanitárnych. Lietadlá, registrované v Líbyi alebo vlastnené občanmi Líbye alebo ich spoločnosťami, majú zakázané vzlietnuť alebo preletieť do iných krajín, pokiaľ ich presun neschváli BR OSN.
Členom OSN, ktoré notifikujú generálneho tajomníka OSN a Ligu arabských štátov, sa povoľuje „chrániť civilistov a civilmi obývané oblasti, ktoré sú ohrozené útokom, s výnimkou zahraničnej okupácie v akejkoľvek forme na akejkoľvek časti líbyjského územia“.
ČO JE Z TOHO DNES PRAVDA ? ? ?

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |