Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tridsať sekúnd od tretej svetovej vojny - chelemendik.sk

 

Tridsať sekúnd od tretej svetovej vojny

2020-12-02  (01:27)

 - Tridsať sekúnd od tretej svetovej vojny

13.10.2015

Podľa materiálov portálu Valuewalk

Názor redakcie sa nestotožňuje s mienkou autora článku. Tento materiál je zaujímavý ako príklad informačnej politiky Západu vo vzťahu k Rusku.

*  *  * 

Vojenskí experti už v minulosti varovali, že rozšírenie konfliktu v Sýrii sa môže skončiť svetovou vojnou. Vzdušný priestor Sýrie je extrémne presýtený. Západné zdroje tvrdia, že Rusko nanieslo 55 leteckých úderov na IS, kým koaličné sily 24 iba v priebehu soboty.

Skupiny pripravované CIA, ktoré bojujú za odstránenie Asada od moci, sa sťažujú, že ruské letecké útoky zasahujú aj ich. Podľa vydania Daily Record  sa svet nachádza menej než 30 sekúnd od  svetovej vojny. Stíhačky,  útočné vrtuľníky, rakety a delostrelectvo rôznych štátov v Sýrii – to všetko sa vo veľkom môže stretnúť na sýrskej oblohe.

Iba jeden príklad ako sa to všetko môže začať. Americká stíhačka F-16 prešla iba 20 míľ (cca 32 km) od ruských SU-34, informoval poručík J. Charles Brown, veliteľ leteckej operácie v Sýrii. Ak berieme do úvahy rýchlosť letu, jeho stret by si vyžiadal  menej než 30 sekúnd.

V ktoromkoľvek momente môže byť lietadlo zostrelené z dôvodu „katastrofálnej náhody“. Mnohé americké stíhačky sú teraz nútené odkláňať sa o cieľa, aby sa vyhli zrážkam s ruskými lietadlami. Čína ešte viac skomplikovala situáciu rozmiestnením svojej lietadlovej lode pri sýrskych brehoch – aj z paluby tejto lode sa môžu robiť letecké údery. Vojenskí experti neraz varovali pred tým, že Rusko a Čína spolu môžu ľahko zničiť USA nielen v priamom strete, ale aj vo vleklej svetovej vojne.

Ciele Ruska v Sýrii majú ďaleko od tých, ktoré sleduje protiteroristická koalícia pod vedením USA. Západné štáty pracujú na odstránení prezidenta Asada od moci a na nastolení tzv. liberálnej demokracie. Rusko sa snaží v Sýrii  nastoliť proruský  režim. Mnohí experti sa súčasne obávajú, že do otvorenej vojenskej zrážky vstúpi aj Čína, útočiac zo vzduchu na IS s podporou Ruska a zasiahnu skupiny podporované USA.


Zdroj: http://rusvesna.su/news/1444720254


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |