Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Trhový aspekt svetovej vojny - chelemendik.sk

 

Trhový aspekt svetovej vojny

2020-08-04  (01:10)

 - Trhový aspekt svetovej vojny

23.11.2014

Ku svetovému konfliktu sa to schyľovalo už dávno. Ak máme byť presní — od chvíle, kedy padol Berlínsky múr.
To, ako Gorbačov bezmocne vyviedol Západnú skupinu vojsk  Centrálnej Európy, spravilo agendou dňa otázku: „Ako ďaleko bude ustupovať Rusko?“


Buď sa bude pomaly scvrkávať až do stavu úplnej degradácie a rozpadu, ako sa to stalo s Juhosláviou  a teraz sa deje s Ukrajinou. Alebo sa začne brániť. Vtedy konflikt začne byť zjavný.

A bolo to takto: vojnu odštartoval Krym. Presne v ten deň, kedy republika Krym a Sevastopoľ boli vyhlásené za súčasť Ruska. Pretože rozširovať Ruskú federáciu nikto nepovolil. Nachádza sa to za hranicami statusu quo. Dalo sa vytvoriť ešte jednu neuznanú republiku, dalo sa uskutočniť pirátsky útok s pomocou bankového a burzového kapitálu.

Ale pripájať si územia je zakázané. Preto ortieľ začiatku vojny bol podpísaný. Teraz otázka spočíva v tom, či táto vojna bude ekonomická, alebo prejde do ohňovej fázy.

Taktiež je otvorená otázka, ktorú vojnu je pre Rusko viesť pohodlnejšie — ekonomickú alebo plnohodnotnú. A odpoveď na túto otázku čakajú občania od svojich vodcov. A mimochodom, nielen od Ruska. Pretože vťahovať do vojny budú predovšetkým susedov Ruska — malé trhy je oveľa jednoduchšie dostať do stavu bankrotu a obsadiť. Dokonca aj 35-miliónový trh je príliš malý, aby kládol odpor (ako môžeme vidieť na príklade Ukrajiny). Zatiaľ dosť odvahy povedať svojim občanom pravdu mal len Nazarbajev.

Preto  na mieste Ukrajiny vznikla čierna diera —  stredobod chaosu, ktorý hrozí, že pohltí celý kontinent.
Kolaps štátu na Ukrajine spustil procesy zlyhania  štátneho zriadenia u susedov. Otázka spočíva v tom, kam sa vyberie táto vlna deštrukcie — na Východ alebo na Západ.

Plán finančného kapitálu je investovať do farebných revolúcií, aby potom v situácii krachu a vojny mohol zabaviť zbytky hospodárstva za lacné sumy alebo vôbec zadarmo ako kompenzáciu za dlhy. Ak Rusko zastaví import ukrajinského chaosu, začne sa plaziť na Západ.
Začínajúce vzbury v Česku a Maďarsku  —  to sú prvé lastovičky. Rovnako ako Nemec, zvolený na post prezidenta.

Vyzerá to, že čierna diera, pohlcujúca jaltské svetové zriadenie, vťahuje do seba aj Česko a Maďarsko. Naivní čerství Európania si mysleli, že ak postavia múzeá sovietskej okupácie a začnú byť európskejší než samotní Európania, zachráni ich to pred pohltením.
Štáty Centrálnej Európy sa teraz dostávajú do rovnakej zóny nestability ako Rusko. Ibaže vazali NATO v EÚ nemajú ani bojaschopnú armádu, ani suverénnu monetárnu a hospodársku politiku. Už ani nehovoriac o priemysle. Ten buď patrí nemeckým korporáciám, alebo je zlikvidovaný v rámci trhovej konkurencie. Ako napríklad Ikarus.

Koniec jaltského svetového zriadenia  je sprevádzaný krízou štátnosti, keď sa zasekávajú hlavné štátne funkcie — polícia, zdravotníctvo, súdnictvo, regulácia valút atď.  v takýchto podmienkach je možné dosadiť do vlády aféristov, ktorí behom  3–4 rokov privedú ekonomiku do predbankrotového stavu. Potom stačí malá politická kríza, prevrat — a môžu sa zmocniť hospodárstva ako kompenzácie za dlhy.

V podstate svojej finančnému kapitálu je jedno, koho má zbíjať —  Rusov, Maďarov alebo Čechov. Preto ak Ruská federácia odolá, ukrajinská kríza pochová Centrálnu a Východnú Európu. Vtedy, mimochodom, na tom môžu zarobiť aj ruské banky. Ale berúc do úvahy, kde radšej uskladňujú svoje prostriedky, — osoh pre Rusko zo spoločnej hry s burzovými  zametačmi nebude žiadny.

Preto otázka vojny už nie je aktuálnou  agendou.  Prebieha de facto. A čím skôr vládcovia Eurázie pochopia, že boli obetovaní, — tým rýchlejšie sa budú môcť pripraviť na plnohodnotnú vojnu. Pretože ekonomická vojna, ako nám ukazuje skúsenosť z Prvej svetovej vojny, sa iba behom pol roka mení na ozajstnú. A vtedy je nutné za to platiť miliónmi životov.

Pričom najväčším lákadlom bude lákadlo zarobiť na tejto vojne. Vyhlásiť, že ruský finančný kapitál môže byť suverénnym  kapitálom a začať vlastný projekt kolonizácie. V prípade, ak vyhrá takýto  prístup, Rusko môže byť vtiahnuté do globálnej avantúry v roli podnecovateľa svetového konfliktu. A v takom prípade ho môže čakať osud Rakúsko-Uhorska, ktoré pred sto rokmi priviedli na mizinu  v priebehu vojny a rozčlenili  na malé národné trhy.


Zdroj: http://www.odnako.org/blogs/rinochniy-aspekt-mirovoy-voyni/ 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |